Avaleht » Kontakt, abi » Kui soovite filmi/fotot osta

Kui soovite filmi/fotot osta

Andmebaasi toimetuselt küsitakse sageli, kuidas saaks huvipakkuva  filmi koopiat, fotot või filmiplakati koopiat osta ja millistel kandjatel (DVD, digifail jm) on neid võimalik saada. Vastus: Kuna andmebaasil on reeglina vaid nimetatud materjalide kasutamisõigus, tuleb teil ostusoovi korral pöörduda vastavate omandiõiguste valdajate poole.

Filmide ostmine

Andmebaasist saate info filmi õiguste valdaja kohta hõlpsasti teada - soovitud filmi leheküljelt leiate Täiendandmetest (lehe parempoolses veerus) tootjafirma nime. Nimel klikkides näete firma kontaktandmeid ja seal on ka informatsioon, kellele peate oma ostusoovi esitama. Tallinnfilmis toodetud  filmide müügiga tegeleb Eesti Filmi Instituut. Hinnakirja leiate siit ja tellimuse saab esitada selle vormi abil.   Kontakt: tallinnfilm@filmi.ee tel 6276004.

Filmikoopiaid saab tellida ka Filmiarhiivist. Selleks tuleks välja selgitada, kas soovitud film on arhiivis  olemas. Sedagi saab teada andmebaasist. Klikkige filmi Täiendandmete nupul (lehe parempoolses veerus) – näete filmi arhiiviandmeid ja, kui film on olemas,  ka  arhivaali numbrit. Viimane hõlbustab otsingut Filmiarhiivi infosüsteemis FIS. 

Rahvusarhiivi filmiarhiivi infosüsteemi FIS pääsete ka andmebaasi avalehe parema veeru  allosas oleval Rahvusarhiivi märgil klikkides, sealt edasi leiate juhised, kuidas filmi osta. Lisaks saab küsida lisainfot Rahvusarhiivist tel 6938610 ja e-meili teel filmiarhiiv@ra.ee. Rahvusarhiivi uurijateeninduse kontakt on AnnaElisabeth.Louna@ra.ee, tel nr-d 6938613 ja 54440438. 

Fotode ostmine

Eesti filmi andmebaasis avaldatud fotode autorite või fotokogu omaniku nime leiate iga andmebaasis publitseeritud foto juurest. Peaksite omanikuga sidet võtma ja foto kasutamise tingimustes kokku leppima. Olenevalt foto kasutamise otstarbest võite autorilt saada ka tasuta kasutamise õiguse. 

Siin on üks näide Kaljo Kiisa isikulehel avaldatud fotost:

(kui soovite, klikake sellel fotol, siis näete Kaljo Kiisa kogu fotolehte ja saate vaadata, kuidas fotod andmebaasis on esitatud)  

__thumb_-2-Kaljo Kiisk.jpg  Foto alt leiate teksti: Kaljo Kiisk, foto Peeter Sirge, Filmiarhiivi fotokogu. Selle foto kasutamiseks või omandamiseks peate siis pöörduma kas fotograaf Peeter Sirge või Filmiarhiivi poole. 

Meie koostööpartnerid

  • Kultuuriministeerium
  • EFI
  • Eesti Kultuurkapital
  • ERR
  • Rahvusarhiiv
  • BFM
  • Kinoliit
  • Eesti Filmiajakirjanike ühing
  • Tallinnfilm