Avaleht

Valdo Truve

Huviinfo

  • Filmograafia

    1972 Возвращение к жизни (Tagasipöördumine ellu) (mängufilm 2 osas), Mosfilm/ DEFA, näitleja (episoodiline roll); režissöör Vladimir Bassov

    1971 Metskapten (mängufilm), Tallinnfilm, näitleja (episoodiline roll: II kelner); režissöör Kalju Komissarov /esilinastus Eestis 16.02.1972/

    1969 Viimne reliikvia (mängufilm), Tallinnfilm, näitleja (roll: Ivo röövlisalga liige); režissöör Grigori Kromanov /digitaalselt taastatud 2002/

    1959 Veealused karid (mängufilm), Tallinna Kinostuudio, näitleja (roll: Priidu); režissöör Viktor Nevežin

    1959 Kutsumata külalised (mängufilm), Tallinna Kinostuudio, näitleja (roll: Fredi); režissöör Igor Jeltsov

    Teatrirollid

    1971 Leonardo – Sándor Szokolay/ Federico García Lorca "Verine pulm" (Estonia, lavastaja Udo Väljaots)

    1971 Peamees/Kõrtsmik – Mitch Leigh/ Dale Wasserman "Mees La Manchast" (Estonia, lavastaja Sulev Nõmmik)

    1970 Faninali kammerteener – Richard Strauss/ Hugo von Hofmannsthal "Roosikavaler" (Estonia, lavastaja Paul Mägi)

    1970 Jack Worthing – Gerd Naschinski/ Oscar Wilde/ Helmut Bez/ Jürgen Degenhardt "Minu sõber Bunbury" (Estonia, lavastaja Udo Väljaots)

    1969 Jürgen von Tisenhusen, Rannu lossihärra – Eduard Tubin/ Jaan Kross "Barbara von Tisenhusen" (Estonia, lavastaja Udo Väljaots)

    1969 Olav – Evald Aav/ Voldemar Loo "Vikerlased" (Estonia, lavastaja Arne Mikk)

    1964 Jaan Jalakas – August Kitzberg "Püve talus" (Rakvere Teater, lavastaja Mai Mering)

    1964 Bruno, tööline – Elem Treier "On põgenenud madu" (Rakvere Teater, lavastaja Heino Kulvere)

    1964 Gontran Chaumière, pankur – Jacques Offenbach/ Henri Meilhac/ Ludovic Halevy "Pariisi elu" (Vanemuine, lavastaja Udo Väljaots)

    1963 Severski vürst Igor Svjatoslavitš/ Galitski vürst Vladimir Jaroslavitš – Aleksandr Borodin "Vürst Igor" (Vanemuine, lavastaja Kaarel Ird)

    1963 soomusrongi komandör – Vsevolod Višnevski "Esimene ratsavägi" (Vanemuine, lavastaja Epp Kaidu)

    1963 János Háry – Zoltán Kodály/ Béla Paulini/ Zsolt Harsányi "János Háry seiklused Nagyabonyi külast Viini Burgi lossini" (Vanemuine, lavastaja Kaarel Ird)

    1963 Sebastiano, rikas mõisnik – Eugen d'Albert/ Àngel Guimerà "Madalik" (Vanemuine, lavastaja Kulno Süvalep)

    1962 esimene kohtumees – Riho Päts/ August Kitzberg/ Andres Särev "Kaval-Ants ja Vanapagan" (Vanemuine, lavastaja Kulno Süvalep)

    1962 Jüri Saar, kaubamaja uus direktor – Boris Kõrver "Teie soov, palun?" (Vanemuine, lavastaja Epp Kaidu)

    1960 Joosep – Gustav Ernesaks/ Kersti Merilaas "Kosilased Mulgimaalt" (Vanemuine, lavastaja Kaarel Ird)

    1958 Kurat – Pjotr Tšaikovski "Kuldkingakesed" (Vanemuine, lavastaja Udo Väljaots)

    1957 Malatesta – Gaetano Donizetti/ Giovanni Ruffini "Don Pasquale" (Vanemuine, lavastaja Udo Väljaots)

    1957 Švandja – Konstantin Trenjov "Ljubov Jarovaja" (Vanemuine, lavastaja Epp Kaidu)

    1957 Kaspar – C. M. von Weber/ Johann Friedrich Kind "Nõidkütt" (Vanemuine, lavastaja Udo Väljaots)

    1955 Olav – Evald Aav/ Voldemar Loo "Vikerlased" (Vanemuine, lavastaja Udo Väljaots)

    1954 Rummu Jüri – Edgar Arro/ Leo Normet/ Huko Lumet/ Alfred Mering "Rummu Jüri" (Vanemuine, lavastaja Udo Väljaots)

    Rollid kuuldemängudes

    1961 Leutwein – Johannes Becher/ Lennart Meri "Puuslikuvoolijad" (režissöör Aarne Ruus)

    1960 Karu – Frank Baum/ Iko Maran "Elly ja tema sõbrad" (režissöör Aarne Ruus)


Meie koostööpartnerid

  • Kultuuriministeerium
  • EFI
  • Eesti Kultuurkapital
  • ERR
  • Rahvusarhiiv
  • BFM
  • Kinoliit
  • Eesti Filmiajakirjanike ühing
  • Tallinnfilm