Avaleht

Mati-Jüri Põldre

Huviinfo

  • Filmograafia

    1960 Saare naine (dokumentaalfilm), Tallinna Televisioonistuudio, režissöör, operaator  /füüsiliselt puudub/

    1962 Sulle, me maa! (dokumentaalfilm), Tallinna Televisioonistuudio, stsenarist, režissöör, operaator

    1962 Tulega südames (dokumentaalfilm), Tallinna Televisioonistuudio, režissöör, operaator  /füüsiliselt puudub/

    1964 Pööripäev (dokumentaalfilm), Tallinna Televisioonistuudio, operaator; stsenarist Valdo Pant, režissöör Virve Koppel

    1964 Ida Urbeli tantsud (muusikafilm), Tallinna Televisioonistuudio, operaator; stsenarist Lea Tormis, režissöör Artur Rinne

    1965 Sõnadeta lugu (dokumentaalfilm), Eesti Telefilm, stsenarist (koos Karl Tambergiga), režissöör, operaator

    1965 Hommikumõtted (dokumentaalfilm), Eesti Telefilm, operaator; režissöör Virve Koppel

    1965 Lahkumissümfoonia (muusikafilm), Eesti Telefilm, operaator; režissöör Leida Levald

    1965 Elu, armastan sind! (muusikafilm), Eesti Telefilm,  operaator; režissöör Leida Levald

    1965 Laul, ava tiivad! (muusikafilm), Eesti Telefilm, operaator (koos Anton Mutiga); režissöör Valdur Himbek

    1965 Pilla-palla näärid (muusikafilm), Eesti Telefilm, operaator

    1966 Autostopp (muusikafilm), Eesti Telefilm, stsenarist (koos Astrid Lepaga), operaator; režissöör Astrid Lepa

    1966 Ajast aega (muusikafilm), Eesti Telefilm, stsenarist (koos Leida Levaldiga), režissöör (koos Leida Levaldiga), operaator

    1966 Reportaaž telefoniraamatu järgi (dokumentaalfilm), Eesti Telefilm, režissöör (koos Virve Koppeliga), operaator (koos Peep Kasesaluga); stsenarist Rein Karemäe

    1967 Meestele (reportaažfilm), Eesti Telefilm, stsenarist (koos Virve Koppeli ja Rein Karemäega), operaator (koos Peep Kasesaluga); režissöör Virve Koppel

    1967 Jazzfestival Tallinn-67 (muusikafilm), Eesti Telefilm, operaator (koos Anton Muti ja Vello Aruojaga); režissöör Astrid Lepa

    1967 Kodune Collage (dokumentaalfilm), Eesti Telefilm, operaator; režissöör Virve Koppel

    1967 Must Habe tahab teada (revüüfilm Montreali maailmanäituse EXPO-1967 jaoks), Eesti Televisioon, operaator; stsenarist Valdo Pant, režissöör Grigori Kromanov

    1968 Meie Artur (dokumentaalfilm), Eesti Telefilm, stsenarist (koos Grigori Kromanoviga), operaator (koos Kaljo Jõekalda ja Raimi Tontsiga); režissöör Grigori Kromanov

    1968 Perpetuum mobile (dokumentaalfilm), Eesti Telefilm, stsenarist (koos Rein Karemäega), režissöör, operaator

    1968 Suvel (muusikafilm), Eesti Telefilm, operaator (koos Heinrich Mosolaineni ja Jüri Garšnekiga); režissöör Astrid Lepa

    1968 Legend (ballettfilm), Eesti Telefilm, operaator; režissöör Helle Karis

    1968 Laulab Margarita Voites (muusikafilm), Eesti Telefilm, operaator; režissöör Leida Levald

    1968 Kõige kenam rohusööja (dokumentaalfilm), Eesti Telefilm, režissöör, operaator  /füüsiliselt puudub/

    1969 Mitte ainult leivast/ Mitte üksnes leivast (dokumentaalfilm), Eesti Telefilm, režissöör (koos Ülo Tambekiga), operaator; stsenarist Ülo Tambek

    1969 Mina ise (dokumentaalfilm), Eesti Telefilm, operaator; stsenarist Rein Karemäe, režissöör Virve Koppel

    1969 Kivikasukas (dokumentaalfilm), Eesti Telefilm, operaator (koos Mark Soosaarega), stsenarist Jaan Ruus; režissöör Virve Koppel

    1969 Hõbetrompet (muusikafilm), Eesti Telefilm, operaator; režissöör Artur Rinne

    1969 Setu laulud (muusikafilm), Eesti Telefilm, operaator; stsenarist Paul-Eerik Rummo, režissöör Ela Unt

    1969 Ma olen juba suur (muusikafilm), Eesti Telefilm, operaator; stsenarist Lilian Põldre, režissöör Tiiu Vahi

    1969 Mina ka (muusikafilm), Eesti Telefilm, operaator; stsenarist Lilian Põldre, režissöör Tiiu Vahi

    1970 Säärane Ird ehk 100 aastat „Vanemuise" teatrit (dokumentaalfilm), Eesti Telefilm, operaator; stsenarist Ela Unt, režissöör Evald Hermaküla

    1970 Vitaalsus (dokumentaalfilm), Eesti Telefilm, operaator; stsenarist Rein Karemäe, režissöör Virve Koppel

    1970 Reportaaž Leningradist (dokumentaalfilm), Eesti Telefilm, režissöör (koos Irene Haagiga), operaator; stsenarist Valdo Pant

    1970 Võidu hind (dokumentaalfilm), Eesti Telefilm, režissöör (koos Irene Läänega), operaator; stsenarist Tatjana Elmanovitš  /esmakordselt ETV ekraanil 07.05.1971/

    1971 Boba (muusikafilm), režissöör (koos Tõnu Aruga)

    1972 Nõukogude Eesti (dokumentaalfilm), Eesti Telefilm, režissöör, operaator (koos Mark Soosaare ja Anton Mutiga)

    1972 Kaja (muusikafilm), Eesti Telefilm, operaator (koos Gunnar Fride ja Aleksandr Razumoviga); stsenarist ja režissöör Arbo Valdma

    1973 Kivi kivi peale (dokumentaalfilm), Eesti Telefilm, režissöör, operaator (koos Jaan Raudsepaga); stsenarist Rein Karemäe

    1973 Purjed (dokumentaalfilm), Eesti Telefilm, režissöör, operaator

    1973 Linn ja maa (dokumentaalfilm), Eesti Telefilm, režissöör, operaator

    1973 Eesti kalendrilaulud (muusikafilm), Eesti Telefilm, režissöör, operaator; stsenarist Hando Runnel, helilooja Veljo Tormis

    1973 Kaks aariat (muusikafilm), Eesti Telefilm, operaator; režissöör Eino Tandre

    1974 RAM Saksa Föderatiivses Vabariigis (muusikafilm), Eesti Telefilm, režissöör, operaator

    1974 Colas Breugnon (muusikafilm), Eesti Telefilm, stsenarist (koos Irene Läänega), režissöör (koos Irene Läänega), operaator (koos Jaan Raudsepaga)

    1975 Kongressist kongressini (dokumentaalfilm), Eesti Telefilm, režissöör

    1975 Tallinn (dokumentaalfilm), Eesti Telefilm, stsenarist, režissöör, operaator

    1976 Igavesti Teie (muusikaline dokumentaalfilm), Eesti Telefilm, režissöör, operaator; stsenarist Lembit Lauri

    1977 Meie, töölised (dokumentaalfilm), Eesti Telefilm, režissöör, operaator; stsenarist Rein Karemäe

    1978 Tallinna mosaiik (dokumentaalfilm), Eesti Telefilm, stsenarist, režissöör, operaator

    1978 Sooleib (dokumentaalfilm), Eesti Telefilm, režissöör, operaator; stsenarist Rein Karemäe

    1978 Regatilinn '78 (dokumentaalfilm), Eesti Telefilm, stsenarist, režissöör, operaator

    1978 Ülemeremaal (dokumentaalfilm), Eesti Telefilm, stsenarist (koos Andres Arnoveri ja Vambola Vällikuga), režissöör, operaator

    1979 Post scriptum (dokumentaalfilm), Eesti Telefilm, režissöör, operaator; stsenarist Ene Hion

    1979 „Uus Ilm“ (dokumentaalfilm), Eesti Telefilm, operaator; stsenarist Aigar Vahemetsa, režissöör Tõnis Kask

    1979 Tuhkatriinu (videofilm), Eesti Telefilm, režissöör, operaator

    1979 Balti Regatt – Tallinn '79 (dokumentaalfilm), Eesti Telefilm, stsenarist, režissöör, operaator

    1980 Muusikarüütel (dokumentaalfilm), Eesti Telefilm, stsenarist (koos Helga Tõnsoniga), režissöör, operaator (koos Kristjan Svirgsdeniga)

    1980 314 meetrit televisiooni (dokumentaalfilm), Eesti Televisioon, režissöör (koos Kristjan Svirgsdeniga), operaator (koos Kristjan Svirgsdeniga); stsenarist Rein Karemäe

    1980 Mereäärne rahvas (dokumentaalfilm), Eesti Telefilm, režissöör, operaator  /esmakordselt ETV ekraanil 13.09.1981/

    1981 Olümpiatuli Tallinnas (dokumentaalfilm), Eesti Telefilm, stsenarist, režissöör, operaator (koos Kristjan Svirgsdeniga)

    1981 Salme (dokumentaalfilm), Eesti Telefilm, stsenarist, režissöör

    1981 Väikelinn saarel (dokumentaalfilm), Eesti Televisioon, stsenarist, režissöör, operaator  /esmakordselt ETV ekraanil 13.03.1982/

    1981 Laanekuningad (dokumentaalfilm), Eesti Telefilm, režissöör, operaator (koos Kristjan Svirgsdeniga)  /esmakordselt ETV ekraanil 01.05.1982/

    1982 Soomahl (dokumentaalfilm), Eesti Telefilm, režissöör, operaator

    1982 Doktor Johannes Hint (dokumentaalfilm), Eesti Telefilm  /algmaterjal, film jäi pooleli, tootmine lõpetati/

    1982 Tsemendist tugevam (dokumentaalfilm), Eesti Telefilm  /algmaterjal, film jäi pooleli, tootmine lõpetati/

    1982 Carl Robert Jakobson (dokumentaalfilm), Eesti Telefilm, režissöör, operaator  /esmakordselt ETV ekraanil 15.05.1983/

    1983 Järvelinn Viljandi (dokumentaalfilm), Eesti Telefilm, režissöör, operaator  /esmakordselt ETV ekraanil 08.02.1984/

    1983 Võõras mure (dokumentaalfilm), Eesti Telefilm, režissöör, operaator; stsenarist Rein Karemäe  /esmakordselt ETV ekraanil 30.03.1984/

    1983 Teatridirektor (muusikafilm), Eesti Telefilm, stsenarist, režissöör, operaator  /esmakordselt ETV ekraanil 30.09.1984/

    1984 Kevad südames (mängufilm), Eesti Telefilm, režissöör, operaator (koos Anton Mutiga)

    1985 Põhjapõdramängud (muusikafilm), Eesti Telefilm, operaator (koos Enn Putnikuga); režissöör Virve Koppel

    1985 Väike-Õismäe – rõngaslinn (dokumentaalfilm), Eesti Telefilm, režissöör, operaator; stsenarist Mart Port

    1985 Peadirigent (dokumentaalfilm), Eesti Telefilm, stsenarist, režissöör, operaator (koos Anton Mutiga)

    1986 Tallinna karneval (dokumentaalfilm), Eesti Telefilm, režissöör, operaator (koos Anton Mutiga); stsenarist Enn Vetemaa

    1986 Pasunakoor „Helikon“ (muusikafilm), Eesti Telefilm, operaator; režissöör Heini Drui

    1986 Karussell (dokumentaalfilm), režissöör, operaator; stsenarist Rein Karemäe

    1986 Tiit Pauluse trio (muusikafilm), Eesti Telefilm, operaator; režissöör Heini Drui

    1986 Spordilinn Pärnu (dokumentaalfilm), Eesti Telefilm, režissöör, operaator, diktoritekst

    1987 Koolioperett (dokumentaalfilm), Eesti Telefilm, stsenarist, režissöör, operaator

    1987 Heidikud (dokumentaalfilm), Eesti Telefilm, stsenarist, režissöör, operaator (koos Anton Mutiga)

    1988 Kas oskame hoida ühte? Esimene film (dokumentaalfilm), Eesti Telefilm, režissöör, operaator; stsenarist Ene Hion  /esmakordselt ETV ekraanil 02.04.1989/

    1988 Suvekaubandus (dokumentaalfilm), Eesti Telefilm, stsenarist, režissöör, operaator  /esmakordselt ETV ekraanil 29.04.1989/

    1989 Kas oskame hoida ühte? Teine film (dokumentaalfilm), Eesti Telefilm, režissöör, operaator; stsenarist Ene Hion  /esmakordselt ETV ekraanil 02.04.1989/

    1989 Kaugel ookeani serval (dokumentaalfilm), Eesti Telefilm, operaator; stsenarist ja režissöör Tõnis Kask

    1992 Need vanad armastuskirjad (mängufilm), Freya Film/ Eesti Televisioon/ Eesti Moedisain, stsenarist (koos Lilian Põldre ja Aleksandr Borodjanskiga), režissöör

    1993 Antsla. Sügis 1993 (dokumentaalfilm), Eesti Telefilm, stsenarist, režissöör

    1994 Liv & Kristin (dokumentalfilm), Lege Artis Film, režissöör; stsenarist-toimetaja Ela Tomson

    1995 Mineviku heli (dokumentaalfilm), Lege Artis Film, stsenarist (koos Ela Tomsoniga), režissöör

    1996 Keisrilõige (dokumentaalfilm), ETV/ Eesti Telefilm, stsenarist, režissöör

    1997 Õpetaja (dokumentaalfilm), Lege Artis Film, režissöör; stsenarist Ela Tomson, produtsent Peeter Simm

    1999 Poliitik (videofilm), Lege Artis Film, režissöör

    2006 Pärnumaa päikeseringid (videofilm, vaatefilm), Pärnu Maavalitsuse tellimus, autor

    2007 Georg (mängufilm), Allfilm/ Matila Röhr Productions, stsenarist (koos Aleksandr Borodjanskiga); režissöör Peeter Simm

    2014 Koguja (dokumentaalfilm), Filmivabrik, stsenarist (koos Ela Tomsoniga), režissöör, operator

Meie koostööpartnerid

  • Kultuuriministeerium
  • EFI
  • Eesti Kultuurkapital
  • ERR
  • Rahvusarhiiv
  • BFM
  • Kinoliit
  • Eesti Filmiajakirjanike ühing
  • Tallinnfilm