Avaleht

Vladimir Leschiov

Auhinnad

  • Villa Antropoff, kaasrežissöör Kaspar Jancis, 35mm, 13:03 min, 2012.
    Production companies: EESTI JOONISFILM, Estonia, LUNOHOD Animation Studio

    2012 - Golden Baltic Herring auhind Blue Sea filmifestivalilt, Soome
    2012 - Parima käsikirja auhind ANIMAGE festivalilt, Brasiilia
    2012 - Grand Prix ("New Belgrade" auhind) Euroopa animafilmide festivalil BALKANIMA, Serbia
    2012 - Judges Vote "Best in Program 2" Londoni rahvusvahelisel animafilmide festivalil, Inglismaa
    2012 - Žürii eriauhind rahvusvahelisel animafilmide festivalil CINANIMA, Portugal
    2012 - Žürii eriauhind Euroopa Film Forum Scanoramal New Baltic Cinema võistlusprogrammis, Leedu
    2012 - Üliõpilas žürii eriauhind “Best Short Film” Euroopa filmi  festivalil, Prantsusmaa
    2012 - Üliõpilas žürii eriauhind ja žürii eriauhind animafilmide festivalil ANILOGUE, Ungari /Austria
    2012 - Žürii eriauhind rahvusvahelisel animafilmide festivalil ANIMATEKA, Slovenia
    2012 - Euroopa filmiakadeemia auhinna 2012 nominatsioon lühifilmide kategoorias Krakowi filmifestivalilt, Poola

    96, Digital Betacam, 2:17 min, 2010.
    Production: LUNOHOD Animation Studio

    Spārni un Airi (Wings and Oars), 35mm, 5:50 min., 2009.
    Production company: LUNOHOD Animation Studio

    • Jury Special Destinction for Best Direction at ANIMANIMA International Animation Festival, Cacak, Serbia, 2009
    • Award for the Best Animation at Eksjo Animation Festival, Eksjo, Sweden, 2009
    • Great Christopher Award (Lielais Kristaps) for Best Latvian Animated Film, Riga, Latvia, 2009
    • Special Mention at Anim'est International Animation Festival, Bucharest, Romania, 2009
    • Golden Dove for the Best Animated Film at 52nd International Leipzig Festival for Documentary and Animated Film, Leipzig, Germany, 2009
    • Special Mention at Bolzano International Short Film Festival (No Words competition), Bolzano, Italy, 2009
    • Nomination for Golden Dolphin Award at Xiamen International Animation Festival. Xiamen, China, 2009
    • Jury Special Mention at ANIMATED DREAMS International Animation Festival, Tallinn, Estonia, 2009
    • Special Mention Jury FICC (International Federation of Film Societies) at International Film Festival Etiuda&Anima, Krakow, Poland, 2009
    • Main Prize at ANILOGUE International Animation Festival, Budapest, Hungary, 2009
    • Golden Pencil Award at 2D OR NOT 2D Animation Festival, Seattle, USA, 2009
    • Jury Special Mention at ANIMATEKA International Animated Film Festival, Ljubljana, Slovenia, 2009
    • RTP2 Ondo Curta Award at MONSTRA International Animated Film Festival, Lisbon, Portugal, 2010
    • Best Visual Design Award at SILVER SALT Animation Festival, Mumbai, India, 2010
    • Best Sound Design Award at SILVER SALT Animation Festival, Mumbai, India, 2010
    • Audience Award for the Best Film in Program 1 at Melbourne International Animation Festival, Melbourne, Australia, 2010
    • Special Jury Prize at HIROSHIMA International Animation Festival, Hiroshima, Japan, 2010
    • Jury Vote - Best in Program 1 at London International Animation Festival, London, UK, 2010
    • Best 2D Animation Award at International Animation Festival "Banjaluka", Bosnia & Herzegovina, 2010
    • Best Animated Short Film at Supertoon International Animation Festival, Bol, Croatia, 2011

    Zuduši Sniegā (Lost in Snow), 35mm, 8 min., 2007.
    Production company: Jet Media (Latvia) and AniMera AB (Sweden).

    • Best Short Animated Film at Anifest Animation festival in Trebon, Czech Republic, 2007
    • Best in Show Award in Animation Block Party, New York, USA, 2007
    • Nomination for ANOBA Award from Eksjö International Animation Festival, Eksjö, Sweden, 2007
    • Great Christopher Award (Lielais Kristaps) for Best Latvian Animation Director, Riga, Latvia, 2007
    • Best Film in category 5-30min.at BALKANIMA International Animation Festival, Belgrade, Serbia, 2007
    • Special Mention from Animateka International Film Festival, Ljubljana,Slovenia, 2007
    • Jury Special Mention from FEC European Short Film Festival Cambrils-Reus,Reus,Spain, 2008
    • Grand Prix at 8th Laputa International Animation Festival, Tokyo, Japan, 2008
    • Special Prize from Hiroshima International Animation Festival, Hiroshima, Japan, 2008

    Bezmiegs (Insomnia), 35mm, 7 min., 2004.
    Production company: Rija Film Studio, Latvia.

    • Jury Diploma for Best Debut at KROK Animation festival in Moscow, Russia, 2004.
    • Best Animated Film Award at Clermont-Ferrand Short Films Festival, France, 2005.
    • Best film up to 10 min. at BIMINI Animation Festival in Riga, Latvia, 2005.
    • Special Mention from Nashwille Film Festial, USA, 2005.
    • Special Mention from Cracow Film Festival, Poland, 2005.
    • Special Mention from Foyle Film Festival, Nothern Ireland, 2005.
    • Best in Programm at Melbourne Animation Festival, Australia, 2005.
    • Spectators Choise at London Animation Festival, UK, 2005.
    • Great Christopher Award (Lielais Kristaps) for Best Latvian Animation, Riga, Latvia, 2005.
    • Great Christopher Award (Lielais Kristaps) for Best Latvian Animation Director,Riga, Latvia, 2005.
    • Great Christopher Award (Lielais Kristaps) for Best Latvian Soundtrack,Riga, Latvia, 2005.
    • Zlatko Grgic Award for the Best Debut at Zagreb Animation Festival, Croatia, 2006.
    • Special Prize at Hiroshima Animation Festival, Japan, 2006.
    • Les Lutins Nomination for the Best European short film, Paris,France,2007.

    Grandad’s Honey, 35mm, 5 min., 2002.
    Production company: Konstfack University college of Arts, Crafts and Design, Dept. Of Animation in Eksjo, Sweden.

    • Best Student film at ANIMA Animation festival in Cordoba, Argentina, 2003.
    • Grand-Prix at Student Animation festival in Eksjo, Sweden, 2003.
    • Grand-Prix at Lama Short Film Festival in Corsica, France, 2003.
    • Best Debut at TINDIRINDIS Animation festival in Vilnius, Lithuania, 2003.
    • Great Christopher Award (Lielais Kristaps) for Best Latvian Animated Short film,Riga, Latvia, 2003.

    The Letter, 35mm, 3:45 min., 2002.
    Production company: Konstfack University college of Arts, Crafts and Design, Dept. Of Animation in Eksjo, Sweden.

Meie koostööpartnerid

  • Kultuuriministeerium
  • EFI
  • Eesti Kultuurkapital
  • ERR
  • Rahvusarhiiv
  • BFM
  • Kinoliit
  • Eesti Filmiajakirjanike ühing
  • Tallinnfilm