Avaleht » Filmiliigid

November (2017)

Andrus Kivirähu romaani "Rehepapp ehk november" ainetel

Mängufilm | Fantaasiafilm Kestus: 115:00

Tegijate täisnimekiri

režissöör & stsenarist Rainer Sarnet
operaator Mart Taniel
monteerija Jarosław Kamiński PSM
kunstnikud Jaagup Roomet, Matis Mäesalu
kostüümkunstnik Jaanus Vahtra
grimmikunstnik Anu Konze
krattide kunstnik Jaanus Orgusaar
helirežissöör Marco Vermaas
helilooja Michał Jacaszek
produtsent Katrin Kissa
kaasprodutsendid Ellen Havenith, Łukasz Dzięcioł

osatäitjad
Liina - Rea Lest
Hans - Jörgen Liik
Rein - Arvo Kukumägi
Sander - Heino Kalm
Jaan - Meelis Rämmeld
Luise - Katariina Unt
Ints - Taavi Eelmaa
parun - Dieter Laser
paruness - Jette Loona Hermanis
kurat -Jaan Tooming
nõid - Klara Eihgorn
Imbi - Ene Pappel
Ärni - Ernst Lillemets
Endel - Sepa Tom
Rosalie - Tiina Keeman
kirikuõpetaja - Heino Paljak
Esiisade vaimud - Ilmar Meos, Aare Lutsar
Liina ema vaim - Mari Abel
Hansu ema vaim - Aire Koop
noormees gondlis - Jonathan Peterson
neiu gondlis - Linda Kolde
katkutüdruk - Maria Aua
Timofei - Mart Laoväli
kaubasetu - Jaak Juhkam
mõisaproua - Aksella Liimets
gondoljeer - Ado Tikerpäe

Dublaaž
noormees gondlis Joshua Albano
neiu gondlis Sally Mometti
paruness Karin Moog
kratt Joosep Linnar Priimägi
kolmjalg-kratt Margus Prangel
lumemees Jõrgen Liik
katkutüdruk Ester Kuntu
kaubasetu Margus Prangel

režissööri assistendid Kadri Kask, Helen Valkna
casting Salme-Riine Uibo, Liina Jaska
tootmisjuhid Maario Masing, Lili Pilt, Andres Arro
platsiadministraatorid Kristjan Pütsep, Mart Saar
platsiadministraatori abid Alis Mäesalu, Vallo Hansen, Markus Langi

B kaamera operaatorid Mait Mäekivi, Sten-Johan Lill
operaatori 1AC Mattias Veermets
operaatori 2AC Ivar Taim, Aivo Rannik
B kaamera assistendid Rein Pruul, Gunnar Laal
videosalvestus Mihkel Notta
aerokaamera Indrek Pajuste

best boy Ott Tiigirand, Henri Savitski
valgustajad Jekaterina Abramova, Sanna Maria Rink, Aleksandrs Okonovs, Janar Hakk
dolly grip Maksim Podolski
gripi assistendid Joonatan Karits, Rui Dias
kraana operaator Siim-Kaarel Saluri
kunstniku assistent / rekvisiitor Karin Tetsmann
platsirekvisiitor / kunstniku assistent Asko Linno
dekoratsioonide valmistajad Meinar Mäesalu, Tõnis Tallermaa, Juhan Malmstein, Imre Paabo, Janno Jürgens, Lennart Feldbach, Peep Rooks, Allar Sild, Kári Hrafn Arason, Taavi Aavik
krati animatsioon Pärtel Tall, Mait Eerik, Roman Kuznetsov, Olari Lass, Kalju Karl Kivi, Aadu Lambot, Tõnis Jürgens
butafoor Taivo Müürsepp, Leenamari Pirn, Ain Austa
trapeerija Enna Jürine
puusepad / tislerid Toivo Sakk, Juho Kokamägi
kostümeerija Ave Kuik
kostümeerija abid Ketlin Kütt, Edith Karlson, Annely Pahman
grimeerija Liisi Roht
grimmi assistendid Sigrit Villido, Liine Kiintok
parukameister Raina Tamm

loomad HORKAI Animal Training Center
projektijuht Peter Ivanyi
loomade juhendamine Zoltan Horkai

stunts Enar Tarmo
stunts assistendid Roman Neso Laupmaa, Sulev Süld, Einari Talviste, Kaur Kivilo
pürotehnika Armin Altorf, Hannes Närep
tehislumi Rauno Linnamäe, Ranno Kallas, Martin Randalu
tehisvihm Kristjan Pütsep
VFX platsikonsultant Jan Viljus

HOLLANDI MEESKOND
stuudio PRPL
platsiheli Robil Rahantoeknam
poom Laura Solleveld
PRPL stsenaariumi konsultatsioonid Rozemarijn in ‘t Veld
PRPL raamatupidaja Jorn Mooij
järeltööde koordinaator NL Amrita Kraakman
heli järeltööd Studio Vermaas
dialoogi ja ADR'i montaaž Marcel Huibers
heliefektid Evelien van der Molen
foley Ronnie van der Veer
foley salvestus Tom Nestelaar
heli ümber- ja kokkusalvestus Marco Vermaas
heli kokkusalvestus Warnier Posta
digitaalsed eriefektid STORM post production - Amsterdam
VFX produtsent Jack Kuiper
VFX ülevaataja Luuk Meijer
digitaalkomposiitijad Roy Hoes, David van Heeswijk, Timo Aaldriks, Bart Otto, Maria Peralta Ramos, Channah van Croonenborg, Jorrit Schulte, Malon van der Toorn
tehniline juht Jenny van Son
3D kunstnik Raphael El Khaddar
andmete haldaja Mels Kroon
tiitrid Sietse van den Broek
treiler SPARK

POOLA MEESKOND
stuudio Opus Film
montaažiassistent Miron Kundzicz
tootmisjuht Magdalena Malisz
tootmise koordinaator Aleksandra Skraba
võttepaiga juht Michał Śliwkiewicz
tootmisjuhi abi Małgorzata Bereźnicka
järeltööde koordinaator POL Małgorzata Bereźnicka
võttepaiga koordineerija Jacek Strzelecki
järgnevus Karolina Foltyn-Gmerek
veealuste kaadrite operaator Artur Zwierzchowski
operaatori I AC Aleksander Pałasiński
kaamera assistendid Łukasz Brzozowy, Bartosz Lewandowski
veealuse kaamera assistendid Artur Skibiński, Patryk Kiedrowski, Jacek Marek, Patryk Szewczyczak
kaameratehnika veealuseks võtteks Panavision Poland
valgusmeister Paweł Budzisz
valgustajad Marcin Wojtaszewski, Emil Kalus
valgustehnika Brutus Film
kostümeerija Katarzyna Lipińska
grimeerija Anna Kieszczyńska
platsi ehituse juht Marek Spychała
platsiabi Krzysztof Zalewski
veealuse võtte instruktorid Artur Dąbrowski, Paweł Roguski
autojuhid Wojciech Gaszewski, Deszko Tanev, Jan Piątkowski
digitaalne vahe- ja järeltöötlus DI FACTORY
järeltööde produtsendid Jędrzej Sabliński, Rafał Golis
järeltööde peaprodutsent Julia Skorupska
tootmisassistent Zofia Syroka
DI järelvaataja Kamil Rutkowski
materjali konverteerimine Kamil Rutkowski
konforming Maciej Mika
digitaalne värvimäärang Michał Herman
mastering Michał Krajewski
järeltööde koordinaator Jan Viljus

platsiheli 2nd unit Olger Bernadt, Kristian Miilen, Kristjan Kurm, Jan Andresson
ADR'i salvestus Eestis Harmo Kallaste
heli abitööd Eestis Matis Rei
kujundaja Margus Tamm
fotograafid Gabriela Liivamägi, Tarmo Virves
turundusjuht Kati Remmelkoor
välisfondide konsultant Margit Vremmert
tõlketööd Lili Pilt, Pearu Helenurm, Daniele Monticelli
raamatupidamine KRISTI VAIDLA (3K&T raamatupidamine)
toitlustaja TATAR & CHILLI, Erko & Liisi Lill
lisatoitlustus Anti Värton, Ele Mägi, Marko Martinson, Karli Hein, Marek Rästas, Sille Säär
autojuhid Juhan Helde, Meelis Saar, Rein Kork

statistid
Agu Trolla, Ain Jürisalu, Ain-Meelis Hannus, Ale Annus, Angela Kroonmägi, Anne Elling, Anne Kiider, Ants Prüüs, Ants Ülgekütt, Arvo Raudsepp, Birgit Ehrenberg, Eleri Siidra, Elis Heinam, Elle Laoväli, Eve Lilleleht, Genadi Noa, Heli Palm, Helju Sarapuu, Hendrik Sepp, Indrek Roos, Jaan-Iisak Kaivo, Janika Tõntsel, Juhan-Villem Kaivo, Kairit Tensmann, Kalle Novikov, Kalle Nurk, Karl Urmas Zavatski, Karl-Mihkel Kaivo, Katrin Heinam, Kristi Grišakov, Kristjan Urtson, Lauri Õunapuu, Leida Kivirand, Liia Prüüs, Liina Laoväli, Margit Paap, Margus Õunpuu, Marianne Sauendi, Marko Puksing, Marliis Sillaste, Mart Hommik, Mikk Aleksejev, Nils-Naatan Kaivo, Olivia Till, Pärja Laanemaa, Rain Padar, Raivo Uibopuu, Rein Sepp, Signe Ustav, Sirje Org, Sirje Uibopuu, Sven Tenno, Taimi Juhandi, Tiit Ennemuist, Tiit Tamm, Tiit Ustav, Tõnis Liivamägi, Tõnu Mustjõgi, Toomas Linkman, Tuuli Ermel, Ülo Kivirand, Vaike Jürisalu, Väino Illing, Valeri Birnbaum, Vello Britt, Viktor Tenno, Virge Varilepp

ADR statistid
Ernst Lillemets, Janek Sarapson, Karl Laumets, Kersti Kilp, Markus Habakukk, Meelis Rondo, Saara Nüganen

loomad
hundid Nelson, Kosza, Dakota, Volko
siga Yoda
kits Kecsi
hobused Leevi, Killu, Kelly, Olli, Rosetta, Eetika
lehm Juula

filmi valmimisele aitasid kaasa
Age-Ly Liivak
Alvar Kõue
Anatoli Mitrjagin
Andrus Ilp
Andrus Kivirähk
Carlos Eduardo Lesmes López
Carolyn Niitla
Emer Värk
Erik Põllumaa
Fabian Wallenfells
Illar Tiisvend
Jaak Alla
Jakob Weydeman
Jan Heinpõld
Jan Kaus
Janis Kokk
Johan Kudu
Jonas Weydeman
Juhan Helde
Juhan Ulfsak
Kaire Hendrikson
Kalmer Pärnaku
Karl Kubi
Karolin Tamm
Keijo Preem
Kristjan Prii
Kristofer Prii
Kullar Viimne
Mait Mardu
Maria Ulfsak-Šeripova
Markus Orav
Markus Puusild
Martin Lauri
Matis Rei
Mihkel Soe
Piret Toomvap
Priit Andrejev
Rait Siska
Raoul Kirsima
Rauno Roosna
Riin Eensalu
Roald Sinissaar
Sven-Erik Mändmaa
Taave Tuutma
Taavi Parek
Taavi Prints
Tanel Tänna
Toomas Tatar
Veiko Jaksi
Veli Valentin Rajasaar

filmi valmimist on toetanud Hooandjad
Maarja Oviir-Neivelt, Pärtel Pärenson

Enn Parel, Gren Noormets, Lenne Jalajas, Margit Kissa, Marti Hääl, Peeter Keek

Aira Heiste, Alan Teder, Alar Mäerand, Aleksandra Murre, Andres Jaan Tack, Andres Kauts, Andres Tenusaar, Andrus Tamm, Anni Arro, Annika Lauk, Ants Agu, Anu Lilp, Ave Habakuk, Barbo Leanne, Björn Piibur, Brit Peterson, Catlin Kaljuste, Eerik Oja, Eero Oja, Einar Lints, Eva Näripea, Eveli Balasjan, Halina Mugame, Hardi Haljas, Heidi Öövel, Heiki Ernits, Heili Lindepuu, Hele-Mai Alamaa, Helen Tammemäe, Helena Karjatse, Henri Laupmaa, Herkki Merila, Hugo-Tanel Kaasik, Imre Malva, Indrek Ibrus, Indrek Kasela, Indrek Paas, Ingrid Velbaum-Staub, Irmelin Hiie, Ivi Lipp, Ivo Kruusamägi, Jaanus Kann, Jarmo Laanemets, Johanna-Adele Jüssi , Jüri Mõniste, Jüri Parik, Kadi Rutens, Kadriin Kõiveer, Kaido Laine, Kairi Tiirik, Kaiti Lutsar, Kalle Kask, Känd Hannele, Karl Kipper, Karol Kukk, Kärt Kase, Kärt Ojavee, Kärt Tomingas, Katre Kajamäe, Katre Kikas, Katre Ratassepp, Katri Sander, Katrin Ritso, Kerli Radvilavicius, Kersti Heinloo, Kersti Rätsep, Kessu Siirak, Ketlin Ruukel, Kristel Loo, Kristel Sarnet, Kristiina Raud, Kristjan Kogerman, Kristjan Peterson, Laura Pählapuu, Lauri Leht, Leen Rampe, Liina Jaska, Liina Laas, Liina Luht, Liina Lust, Liis Vahter, Liisa Kivi, Liisi Kõvasild, Maarja Kaaristo, Maire Kartau, Maiu Laanberg, Margus Arge, Margus Viiklepp, Maria Ader, Marianne Kõrver, Maris Juuse, Maris Kilmi, Markus Luik, Mart Käbin, Mart Kase, Merika Mitt, Merili Oismaa, Merit Kask, Merit Pülse, Merle Madisson, Mihkel Ambre, Mihkel Külaots, Neeme Praks, Päär Pärenson, Peeter Laurits, Pille Rossi, Pille Tammejõe, Pilleriin Mutso, Rait Reila, Rasmus Kaljujärv, Rasmus Peeker, Raul Oreshkin, Reelika-Merylin Rattus, Reet Härmat, Reet Urbsoo, Reigo Viirsalu, Rene Katsev, Ronald Tammepõld, Ruta Pärnpuu, Salme-Riine Uibo, Sander Piibemann, Siim Nahkur, Siim Sikkut, Silja Kirsimäe, Silver Lumi, Taavi Tiirik, Taavi Varm, Tanel Kärp, Tiiu Sullakatko, Tõnu Sikk, Toomas Aasmäe, Toomas Savi, Uku Toomet, Ülle Joala, Vahur Puik, Veli-Johan Veromann, Veljo Otsason, Viire Viss

kostüüme annetasid
Ain Nemvalts, Aino Kõiv, Andres Rattasepp, Anneli Pihl, Annely Tiksberg, Annika Leht, Anni Tamm, Anu Laas, Ede Kõrgvee, Eike Üksvärav, Eliise Rand, Enn, Erika Jõgi, Eva Laarmann, Eve Alamets, Helbe Kits, Imre Vokk, Inna?, Inna Sults, Kaja Jürgens, Katrin Jyrison, Katrin Lõo, Katrin Välja, Kasari inimesed, Kaupo Torim, Kirbla inimesed, Kristiina Jürisson, Külli Sirel, Laatsi-Taraski talu, Leena Rosendebrg, Lepiku talu, Liina Laas, Liina Ponetajev, Li Lind, Maia, Maily Voodla, Maiu Merevoo, Malrin Pärn, Mari Hagi, Mari Tomp, Mati Jürman, Piia, Rait Mattias Salvan, Rimma Porr, Suur Herr, Takkerahu talu, Tiit Lõhmus, Timo Toots, Triin Pruul, Tõnis, Ülle Kaskla, Ülle Kaljula

täname abi eest
Aile Heidmets, Andres Jõeorg, Annabel Piiritalu, Anneli Teppo-Toost, Anne-Ly Nurmetalo, Annely Tiksberg, Anti Reiljan, Ants Järvmägi, Anu ja Indrek Grabbi, Astra Kütt, Aurika Neilinn, Diana Elbaum, Elle Aavik, Elma Oidermann, Elvi Nassar, Eva Maimre, Eva Touluze, Evelin Piiritalu, Iivi Mai Turp, Indrek Kasela, Jaanus Kuusik, Jan Kaus, Kadi Freja Felt, Kalju Antslast , Katre Kogerma, Katrin Peil, Kaupo Luik, Laura Pählapuu, Lennart von Moller, Maaike Hermsen, Maarika Toomel, Maano Lillmann, Mare Kuljus, Marek Leegiste, Marge Liiske, Margit Kissa, Margit Paap, Margus Kukk, Marika Kissa, Marit Meri, Mark Lwoff, Marko Noormets, Mart Haber, Mart Sarapuu, Misha Jaari, Nicoletta Tavella, Oliver Šults, Peeter Laurits, Peeter Raja, Priit Pahapill, Ragnar Lai, Raili Sarapuu, Roger Grant, Ruth Jõeorg, Silver Dräbtsinski, Steve Hindrekson, Tarmo Ellamik, Tiit Ojasoo, Tiit Tõnts, Toomas Õige, Triino Lest, Viktor Kuuseste, Viktor Leegiste, Viktor Sergejev, Walter Piirmets, Õie Liiv

A. Karuse AS, Advokaadibüroo Borenius/ Peeter Kutman, AGA Eesti, Alexela/ Olavi Maaring, Antsla Kultuurikeskus, Arensburg Boutique Hotel and Spa, AutoSpirit, Baltyre Eesti/ Paavo Planken, Bauhof Grupp, Cineunit/ Kārlis Jaunzems, Cramo/ Marko Sepp, Dynamic Casting BV, Eesti Kaitseväe Peastaap/ Eero Salmann, Eesti Kaitsevägi/ Viljar Kurg, Eesti Pagar, ERR/ Katrin Rajasaare, Estonian Casting, Extrahaus, Filmivabrik/ Marju Lepp, Genista/ Annely Aben, Halika Õunatalu/ Lauri Kasvand, Haljava OÜ/ Aavo Mooste, Harju Risti kogudus/ Annika Laats ja Anti Toplaan ja Hannes Nelis, Heleksiine lillepood/Kristina Spiegel, Hobuteenused, Hooandja/ Eva Maimre ja Tiiu Sullakatko ja Henri Laupmaa, Icon/ Terje Kissa, Idla Antiik, Just4You/ Maila Luht, Kaarma kirik/ Agnes Siim, Kaasiku Mahetalu/ Ago Kaasik, Karula Vabatahtlik Tuletõrjeselts, KL Saaremaa Malev/ Kristjan Moora, KL Tallinna malev/ Lauri Abel, Kodupaber, Kolga mõis/ Meelis Rondo, Kuristu talu, Lindström, Loona mõis, Luke mõis, Luke raamatukogu, Maiasmokk, Malla mõis/ Risto Pietilä, Männimetsa talu, Mardi hotell, Matkasport, Mesilasvaha.ee/ Imre Polluks, Nakatu turismitalu/ Ele ja Ants Mägi, Noblessner, Nõiariik/ Maria Vahtel ja Aivo Värton ja Anti Värton, Nõo Vana Tantsu Klubi/ Made-Heljo Ruul, Nukufilm/ Andrus Raudsalu, Olerex, Paulig Coffee Estonia, Pierro/ Piret Kuresaar, Põltsamaa Felix, Rocca al Mare Vabaõhumuuseum, Saksa Hobused/ Urmas Saks, Saku Õlletehas, Salva kindlustus/ Alver Kivirüüt, Schenkenberg/ Aivar Reidla, Sirowa Tallinn, Sporrong/ Mairi Saar, Hendrik Karlson, Stemna Casting BV, Suva, Tihuse hobuturismi talu/ Martin ja Reedik Kivisoo, Toi Toi Eesti, Tsunftijänes/ Tiina ja Mati Raal, UC Rent, Valjala kirik/ Hannes Neli, Varudi Mõis/ Eike Pagar, Vihterpalu mõis, Vihula mõis, Widescreen Studios/ CJ Kask, Weydemann Bros.

filmi rahastasid

Eesti Filmi Instituut/ Piret Tibbo-Hudgins, Karlo Funk

Eesti Kultuurkapital- Koosesisud aastatel 2013-2014

Netherlands Film Fund/ Doreen Boonekamp, Frank Peijnenburg, Dorien van de Pas, Peggy Driessen-Bussink, Dany Delvoie

Netherlands Film Production Incentive/ José van Doorn, Manon van Melick, Corine Vos, Simone Kaagman

Polish Film Institute
Experts of the Polish Film Institute who recommended co-financing of the film:
Agnieszka Holland, Jan Komasa, Juliusz Machulski, Michał Rosa, Wojciech Smarzowski, Xawery Żuławski

General Director of the Polish Film Institute - Magdalena Sroka

Eurimages

sildfinantseering LHV
Armin Kõomägi
Mart Taniel

originaalmuusika
muusika: JACASZEK
instrumentaalosad: Michał Jacaszek
viiuli instrumentaalid: Stefan Wesołowski
vokaalid: Joasia Sobowiec-Jamioł
© Homeless Bob Production & Opus Film

valmismuusika
“MOONLIGHT SONATA”
Helilooja: Ludwig van Beethoven
Esitaja: Michał Jacaszek
℗ Michał Jacaszek

“OBOE CONCERTO IN C MINOR: ADAGIO” 
Helilooja: Alessandro Marcello
Esitaja: Ray Still
Dirigent: Richard Stamp
© Academy of London & ℗ EMI Virgin Classics

“TRÖÖST - MURU KASVAB MULLA PEALE (SALME LOHUARU MÄLESTUSEKS)”
Helilooja: Konstantin Türnpu
Tekst: Rahvaluule (allikas: Kalevipoeg)
Aranžeerija: Konstantin Türnpu
Esitaja: Katrin Lohuaru
© & ℗ Katrin Lohuaru

“MADU MUSTA MOA ALUNE”
Helilooja: Katrin Lohuaru
Tekst: Regiluule
Aranžeerija: Katrin Lohuaru
Esitaja: Katrin Lohuaru
© & ℗ Katrin Lohuaru

kasutatud luuletus “Olemise ime”
Autor: A.A.Sakti

Film baseerub Andrus Kivirähki romaanil "Rehepapp".

Filmivõtete käigus ei vigastatud ega kahjustatud ühtegi looma.

HOMELESS BOB PRODUCTION
PRPL (NL)
OPUS FILM (POL)

EFI
KULKA
Netherlands Film Fund
Netherlands Production Incentive
Polish Film Institute
Eurimages

Media
EP2C
Baltic Event
Hooandja
Weydemann Brothers

RED Dragon

(c) homeless bob production MMXVII

Meie koostööpartnerid

  • Kultuuriministeerium
  • EFSA
  • Eesti Kultuurkapital
  • ERR
  • Rahvusarhiiv
  • BFM
  • Kinoliit
  • Eesti Filmiajakirjanike ühing
  • Tallinnfilm