Avaleht

Tõnis Kask

Huviinfo

  • Filmograafia

    2008 Pimedad aknad (telemängufilm), Eesti Rahvusringhääling/ Profilm, režissöör  /40 aasta taguse telefilmi digitaalselt taastatud ja taashelindatud lühiversioon/

    1992 Talujutud maa ja taeva vahel (dokumentaalfilm), Eesti Telefilm, režissöör

    1992 Uurimusfilm doktor Enn Vetemaa märkmeraamatute põhjal "Eesti näkid" (telemängufilm), Eesti Telefilm, näitleja (roll: doktor); režissöör Illis Vets  /esilinastus Eesti Televisioonis 11.09.1993/

    1992 Aita mind sadulasse (dokumentaalfilm), Maurum [Eesti Sotsiaalabi Arenduskeskuse tellimus], režissöör

    1991 Vana mees tahab koju/ Старик хочет домой (mängufilm), Tallinnfilm/ Sojuzdetfilm, režissöör

    1990 Kaugete aegade lugu (dokumentaalfilm), Eesti Telefilm/ Westdeutsche Rundfunk (WDR), režissöör, stsenarist

    1989 Süda ei põle ära (dokumentaalfilm), Eesti Telefilm, režissöör

    1989 Kaugel, ookeani serval (dokumentaalfilm), Eesti Telefilm, režissöör, stsenarist

    1987 Kes küll ütleks... (dokumentaalfilm), Eesti Telefilm, režissöör

    1986 Õnnelind flamingo (telemängufilm), Eesti Telefilm, režissöör, stsenarist (+ Raimond Kaugver)

    1986 Viktor (dokumentaalfilm), Eesti Telefilm, režissöör

    1984 Kaks paari ja üksindus/ Две пары и одиночество (telemängufilm), Tallinnfilm [NSVL MN Riikliku Televisiooni ja Raadio Komitee tellimus], režissöör  /esilinastus 15.03.1985/

    1983 On niisugune võimalus… (dokumentaalfilm), Eesti Telefilm, režissöör, diktoritekst  /esilinastus 18.02.1984/

    1980 Kaks päeva Viktor Kingissepa elust (telemängufilm), Eesti Telefilm, režissöör  /esilinastus 21.03.1981/

    1979 Uus Ilm (dokumentaalfilm), Eesti Telefilm, režissöör

    1977 Surma hinda küsi surnutelt (mängufilm), Tallinnfilm, näitleja (roll: mees Leningradis); režissöör Kaljo Kiisk

    1974 Aeg maha! (telemängufilm), Eesti Telefilm, režissöör (+ Ben Drui)

    1971 Karjala runod (dokumentaalfilm), Eesti Telefilm, režissöör, stsenarist

    1971 Kootud kolme lõngaga (dokumentaalfilm), Eesti Telefilm, režissöör

    1969 Черный, как я (Must nagu mina) (telemängufilm), LÜ "Ekraan" [NSVL Kesktelevisiooni tellimus], režissöör

    1968 Kui lõpeb nafta (dokumentaalfilm), Eesti Telefilm, režissöör

    1968 Pimedad aknad (telemängufilm kolmes osas), Eesti Telefilm, režissöör  /digitaalselt taastatud ja taashelindatud 2008/

    1966 Sõnajalaõit otsimas (dokumentaalfilm), Eesti Telefilm, režissöör

    1964 Kalevi-Liiva tragöödia (dokumentaalfilm), Tallinna Televisioonistuudio, režissöör (+ Ants Kivirähk)

    Telesaateid

    2000 Siin ja praegu: Tõnis Kask (vestlussaade), intervjueeritav; saatejuht Jüri Aarma, režissöör Helen Valkna

    1993-2003 Õnne 13 (teleseriaal), Eesti Televisioon/ BEC, idee autor (+ Astrid Reinla), režissöör

    1978-1979 Poliitilised kired (telesari, dokumentaaldraama), režissöör

    1976-1977 Sünniaasta (telesari, dokumentaaldraama), režissöör

    1965-1973 Mis Koosta peres uudist? (telesari, dokumentaalnäidend), režissöör (+ Vaike Nõmberg, Jüri Tallinn, Juhan Paadam); stsenaristid Helgi Oidermaa ja Rein Karemäe, kunstnik Linda Andreste

    Telelavastused

    1985 Jaroslav Dietl "Püha Katariina pöörane õhtusöömaaeg" (esietendus 31.12.1985)

    1985 Aleksei Arbuzov/ Tõnis Kask "Pihtimuste öö" (esietendus 05.05.1985)

    1984 Oldřich Danék "Lugu N. linna kirurgist" (esietendus 12.05.1984)

    1983 Aleksandr Galin "Ükskord oli... (Retro)" (esietendus 25.03.1983)

    1980 Osvald Zahradnik/ Tõnis Kask "Soolo tornikellale" (esietendus 23.03.1980)

    1979 Emil Braginski/ Eldar Rjazanov "Amoraalne lugu" (oli režissöör-lavastaja; lavastaja Eino Baskin)

    1976 Paul Kuusberg/ Juhan Saar/ Tõnis Kask "Vihmapiisad" (esietendus 03.05.1976)

    1974 Juliu Edlis "Maailm minuta" (esietendus 04.01.1974)

    1972 Igor Dvoretski "Kõrvaline isik" (esietendus 05.12.1972)

    1970 Vladimir Dõhhovitšnõi/ Moris Slobotskoi "Korraks vaid... ehk Fakiir üheks tunniks" (esietendus 31.12.1970)

    1970 Nikolai Pogodin "Minu sõber" (esietendus 20.04.1970)

    1966 Hans Pfeiffer "Toplitzi järve saladus" (esietendus 28.02.1966)

    1961 Konstantin Simonov "Neljas"

    1960 Hans Leberecht "Ühes majas"

    1960 Barrie Stavis "Joe Hill"

    1959 Ilja Ilf/ Jevgeni Petrov "Kolumbus kinnitab otsad"

    1959 Suleiman Stalski "Unistus Dagestanist"

    1959 Sergei Lvov "Pliiatsijoonis"

    1959 Lilli Promet ""Üksi" kevad"

    1958 Eduard Vilde "Tooma tohter"

    1958 Rudolf Sirge "Maa ja rahvas" (oli režissöör-lavastaja; lavastaja Andres Särev)

    1958 Ilja Ilf/ Jevgeni Petrov "Mürgiseened"

    1958 Leonhard Frank "Michaeli tagasitulek" (oli lavastaja assistent; lavastaja Virve Aruoja)

    Teatrirollid

    1972 jahimees – Boriss Vassiljev/ Juri Ljubimov "Koidikud on siin vaiksed" (Eesti Televisioon, lavastaja Ben Drui)

    1967 osaline – Isaac Asimov "Inimene ja robot" (Tallinna Televisioonistuudio, lavastaja Aksel Orav)

    1960 osaline – Aleksandr Tvardovski "Kaugused kauguste taga" (Tallinna Televisioonistuudio, lavastaja Evi Rauer)

    1958 osaline – Nikolai Pogodin "Väike üliõpilane" (Tallinna Televisioonistuudio, lavastaja Virve Aruoja)

    1958 osaline –Jüri Järvet "12 päeva puhkust" (Tallinna Televisioonistuudio, lavastaja Grigori Kromanov)

    1958 osaline – Nikolai Nekrassov "Ma oma rahvale kõik laulud lõin" (Tallinna Televisioonistuudio, lavastaja Virve Aruoja)

    1957 de Sussac/ de Wardes – Alexandre Dumas "Kolm musketäri" (Draamateater, lavastaja Ben Drui)

    1957 pakikandja – Alfred Gehr "Kuues majakord" (Draamateater, lavastaja Leo Kalmet)

    1956 Ervin Roots, radist – Juhan Smuul "Atlandi ookean" (Draamateater, lavastaja Voldemar Panso)

    1956 Kask, MTJ-i uus peainsener – Egon Rannet "Südamevalu" (Draamateater, lavastaja Ilmar Tammur)

    1956 Menecrates – William Shakespeare "Antonius ja Kleopatra" (Draamateater, lavastaja Ilmar Tammur)

    1956 Vipper – Oskar Luts/ Hans Luik "Kevade" (Draamateater, lavastajad Kulno Süvalep ja Kaljo Kiisk)

    1956 Aapo – Aleksis Kivi "Seitse venda" (Draamateater, lavastaja Voldemar Panso)

    1955 kirjaülem – A. H. Tammsaare "Kuningal on külm" (Draamateater, lavastaja Voldemar Panso)

    1955 Butkevitš – Lev Tolstoi "Elav laip" (Draamateater, lavastaja Ilmar Tammur)

    1955 Afanassi Kabanov – Viktor Rozov "Õnn kaasa!" (Draamateater, lavastaja Vello Rummo)

    1954 Tooma Tõnu Mihkel – Eduard Vilde "Mahtra sõda" (Draamateater, lavastaja Ilmar Tammur)

    1954 II poiss – August Kitzberg "Libahunt" (Draamateater, lavastaja Andres Särev)

    1954 Ivan Kolossov, maalrite brigadir – Vassil Minko "Nimesid nimetamata" (Draamateater, lavastaja Andres Särev)

    1954 Vipper – Oskar Luts/ Hans Luik "Kevade" (Draamateater, lavastajad Kulno Süvalep ja Kaljo Kiisk)

    1953 osaline massistseenis – Villem Gross "Ankeet" (Draamateater, lavastaja Andres Särev)

    1953 miinilaeva "Zorki" esindaja – Aleksandr Korneitšuk "Eskaadri hukk" (Draamateater, lavastaja Ilmar Tammur)

    1953 Oskar – August Jakobson "Võitlus rindejooneta" (Draamateater, lavastaja Mihhail Tšistjakov)

    1953 Romašov – Venjamin Kaverin "Kaks kaptenit" (Draamateater, lavastaja Aleksandr Anders)

    1953 Volodja Guljajev/ ohvitser – Konstantin Simonov "Noormees meie linnast" (Draamateater, lavastajad Ossip Abdulov ja Jossif Rajevski)

    1953 politseiülem – Maksim Gorki "Barbarid" (Draamateater, lavastajad Ilja Sudakov ja Jossif Rajevski)

    1947 mitšman – Boriss Lavrenjov "Murrang" (Ugala, lavastaja Enn Toona)

    Rollid kuuldemängudes

    1966 Helgi Oidermaa "Koosta pere jõuluõhtu" (režissöör Tõnis Kask; ise ei mänginud)

    1961 arst – Ferenc Molnár "Pál-tänava poisid" (režissöör Salme Reek)

    1960 Helmut Raid – Hans Leberecht/ Kaarel Toom "Ühes majas" (režissöör Kaarel Toom)

    1960 osaline – Nikolai Pogodin/ Lennart Meri "Inimene relvaga" (režissöör Kaarel Toom)

    1958 osaline – Konstantin Kudijevski "Tuulest kiirem" (režissöör Aino Ripus)

    1957 osaline – Boriss Lavrenjov "Murrang" (režissöör Enn Toona)

    1957 Krum Pešev, diversant – Pavlo Vežinov "Jäljed jäävad" (režissöör Aarne Ruus)

    1957 Ervin Roots, radist – Juhan Smuul "Atlandi ookean" (režissöör Kaarel Toom)

    1956 Hans – Arkadi Movson/ Enn Toona "Konstantin Zaslonov" (režissöör Kaarel Toom)

    1956 MTJ uus peainsener Kask – Egon Rannet "Südamevalu" (lavastaja Ilmar Tammur, näitejuht raadios Kaarel Toom)

    1956 salapolitseinik Bretschneider – Jaroslav Hašek "Vahva sõdur Švejki seiklused" (režissöör Kaarel Toom)

    1956 Parker – Mark Twain "Huckleberry Finn" (režissöör Aarne Ruus)

    1955 Vipper – Oskar Luts/ Kaljo Kiisk "Kevade" (režissöör Aarne Ruus)

    1955 kirjaülem – A. H. Tammsaare "Kuningal on külm" (režissöör Kaarel Toom)

    1954 poiss – August Kitzberg "Libahunt" (lavastaja Andres Särev, näitejuht Leo Martin)

    1954 Ivan Kolossov, maalrite brigadir – Vassil Minko "Nimesid nimetamata" (režissöör Leo Martin)

    [seisuga 15.03.2013]

Meie koostööpartnerid

  • Kultuuriministeerium
  • EFI
  • Eesti Kultuurkapital
  • ERR
  • Rahvusarhiiv
  • BFM
  • Kinoliit
  • Eesti Filmiajakirjanike ühing
  • Tallinnfilm