Avaleht » Filmiliigid

Tõde ja õigus (2019)

EV 100 filmid

Anton Hansen Tammsaare romaani "Tõde ja õigus" I osa ainetel

Mängufilm | Draama Kestus: 165:00

Tegijate täisnimekiri

(Algustiitrid)
Priit Loog
Maiken Schmidt
Priit Võigemast
Ester Kuntu
Simeoni Sundja
Indrek Sammul
Marika Vaarik
Maria Koff
Risto Vaidla

Tõde ja õigus
Kõrvemaa 1872

Grimmikunstnik - Liisi Roht
Kostüümikunstnik - Kristina Ago
Helilooja - Mihkel Zilmer
Helirežissöör - Matis Rei
Monteerija - Tambet Tasuja
Kunstnik - Jaagup Roomet
Operaator - Rein Kotov
Tegevprodutsent - Johanna Trass
Kaasprodutsendid - Armin Karu, Madis Tüür
Produtsent - Ivo Felt
Stsenarist - Tanel Toom, A.H. Tammsaare romaani põhjal
Režissöör - Tanel Toom

(lõputiitrid)
Režissöör ja stsenarist - Tanel Toom
Produtsent - Ivo Felt
Kaasprodutsendid - Armin Karu, Madis Tüür
Tegevprodutsent - Johanna Trass
Operaator - Rein Kotov, E.S.C.
Kunstnik - Jaagup Roomet
Monteerija - Tambet Tasuja
Helirežissöör - Matis Rei
Helilooja - Mihkel Zilmer
Kasutatud muusika - Pärt Uusberg
Kostüümikunstnik - Kristina Ago
Grimmikunstnik - Liisi Roht

A.H. Tammsaare
Tõde ja õigus

Andres - Priit Loog
Mari - Ester Kuntu
Pearu - Priit Võigemast
Krõõt - Maiken Schmidt
Juss - Simeoni Sundja
Sauna-Madis - Indrek Sammul
Saunatädi - Marika Vaarik
Liisi - Maria Koff
Oru Joosep - Ott Raidmets
Maret - Loora-Eliise Kaarelson
Noor Andres - Risto Vaidla
Hundipalu Tiit - Ott Aardam
Hundipalu perenaine - Laura Kukk
Karjapoiss Matu - Mikk Kaasik
Lambasihver - Liisa Aibel
Ämmasoo Villem - Enn Lillemets
Ämmasoo Elgi - Luule Komissarov
Aaseme Aadu - Peeter Tammearu
Aaseme perenaine - Külliki Saldre
Rava Kustas - Andres Mähar
Rava perenaine - Kartin Kalma
Pastor - Andres Lepik
Uus pastor - Andero Ermel
Kõrtsmik - Riho Kütsar
Uus kõrtsmik - Jaanus Rohumaa
Peakohtumees Leivo- Kalju Orro
Kaasistuja Tabun - Andres Tabun
Kaasistuja Rüütel - Raivo Rüütel
Kaasistuja Puudersell - Ahti Puudersell
Kohtu kirjutaja Soro - Aarne Soro
Kohtu kirjutaja Põder - Ülo Põder
Kaasistuja Born - Tiit Born
Kaasistuja Annus - Anti Annus
Kaasistuja Seire - Adi Seire
Sulane Jaagup - Elar Vahter
Teenijatüdruk Mai - Maarja Mõts
Teenijatüdruk Kai - Silva Pijon
Sulane Priidu - Nils Mattias Steinberg
Teenijatüdruk Tuuli - Johanna Poll
Oru Sulane Kaarel - Uku Uusberg
Oru Sulane Manivald - Ursel Tilk
Oru Teenijatüdruk Miina- Agnes Meriloo
Mõisa kantsler - Sven Tali
Herman - Margus Tabor
Lõõtsamees - Juhan Uppin
Kõrtsmiku hääl - Margus Prangel
Matu hääl - Maarja Mitt

Liisi 10 a - Roos Marii Tamm
Liisi 5 a - Miriam Veldermann
Liisi 2 a - Jenna Marleen Ojand
Liisi 0,5 a - Arabella Vorms
Liisi 0 a - Johanna Jagomägi
Maret 8 a - Emma Angerpikk
Maret 3 a - Saara Mätlik
Maret 0 a - Kertu Koppel
Andres 15 a - Aksel Ojari
Andres 5 a - Mattias Robin Schmidt
Andres 1 a - Ken Andero Normak
Andres 0 a - Kaspar Jaarma
Indrek 11 a - Marten Saaremets
Indrek 3 a - Markus Lauringson
Juku 6 a - Rasmus Kährik
Juku 2 a - Dever Õunapuu
Juku 1 a - Marie Brigita Kõvatu
Juku 1 a - Roberts Ozols
Anni 6 a - Loona Soe
Anni 2 a - Amelia Kukk
Anni 1 a - Rosanna Valge
Ants 14 a - Joonas Kirs
Ants 9 a - Hondar Väärtnõu
Liine 12 a - Marta Riisalu
Liine 6 a - Silva Pütsepp
Kadri 7 a - Säde Isotamm
Kadri 3 a - Liina Hallop
Kata 5 a - Isabel Rauk
Kata 1 a - Adriana Tobreluts
Kata 0,2 a - Iris Eliise Kauba
Oru Karla 11 a - Kaarel Kask
Oru Karla 2 a - Sander Schweigert
Oru Joosep 12 a - Andrian Ilves
Oru Joosep 4 a - Remi Leek
Tiiu 9 a - Aliis Türk
Tiiu 4 a - Liisbet Anijärv
Sass 4 a - Steve-Tristan Rätsep

Režissööri 1. assistent - Tõnis Pill, Ralf Siig
Režissööri 2. assistent - Maria Kljukina
Režissööri 3. assistent - Rebeka Rummel
Casting - Piret Toomvap-Schönberg
Järjepidevus - Helis Hirve
Võttekohtade korraldaja - Kristofer Piir
Võttekohtade korraldaja assistent - Jaak Sova
Võttekohtade abilised - Keijo Preem, Martin Saar, Meelis Saar
Tootmisassistendid - Maria Kallaste, Rasmus Kaarel Felt
Looduskaadrite ja B-kaamera operaator - Ants Tammik
Steadicami operaatorid - Siim-Kaarel Saluri, Janar Volmer
Kraanaoperaator - Pelle Vellevoog, Siim-Kaarel Saluri
Veealuste kaadrite operaator - Gunnar Laal
Lisa kaamera operaator - Carolyn Niitla
Fookusevedaja - Roland Adamson
Kaamera 2. assistendid - Kaarel Tiidus, Toomas Tatar, Laur-Erik Ruus
Kaamera 3. assistendid - Joe Dunnigan, Rauno Polman
DIT - Carolyn Niitla, Karlis Jaunzems
B-kaamera assistendid - Kalvis Kulackovskis, Māris Pilāts, Laur-Erik Ruus, Tanel Topaasia, Sanna Rink, Piret Krustok, Peter Kollanyi
Drooni operaator - Hendrik Suurhans, Jaan Kronberg
Drooni piloodid - Skyline Media / Taaniel Karp, Rain Nirgi, Lauri Lokotar, Mart Sard
Key Grip - Kailo Sinivee
Grip - Tõnis Peeter Kull, Martin Tennokene
Gripi assistendid - Elar Kosseson, Erik Õunapuu, Martin Lauri
Veealusekaamera assistent - Rasmus Lehe
Valgusmeister - Taivo Tenso
Vanemvalgustaja - Volmer Kliimand
Valgustajad - Janis Kokk, Andrus Ilp, Kristjan Tenso, Kasper Raidam, Juss Rebane, Janar Hakk, Toomas Tatar, Andrus Sergejev, Venno Kornak, Jako Krull, Teddy Puusep, Freddy-Alder Saunanen
Valgusosakonna praktikandid - Rauno Tafenau, Kevin Kohjus, Martin Lauri, Roland Abel
Generaatori juhid - Hannes Treibert, Siim Vahter
Heli salvestajad - Ranno Tislar, Hisham Sharafeddine
Poomioperaatorid - Tanel Tänna, Taisto Uuslail, Tarvo Schmeimann, Liisa Taul
Kunstniku assistent / rekvisiitor - Karin Tetsmann
Kunstniku assistent - Triin Valvas
Platsirekvisiitorid - Asko Linno, Markus Puusild
Rekvisiitori assistendid - Liisa Tetsmann, Gert Daniel, Toomas Zupping, Killu Mägi, Elar Kosseson
Ehitusmeister - Tõnis Tallermaa
Dekoraator - puusepad - Juhan Malmstein, Mikk Kivila, Lennart Feldbach, Allar Sild, Matis Mäesalu, Meinar Mäesalu, Peep Rooks, Jaan Kontkar, Toomas Nurme, Roland Uuesoo, Tiit Tallermaa
Dekoraatorid - Liisa Tetsmann, Triin Valvas, Anne-Mai Heimola
Ehitajad - Lenno Lüüs, Riido Paavel, Siim Zõbin, Maidu Kraak
Koertekoolitajad - Leela Nõu, Jana Juhkam
Loomatalitajad - Karmen Nummert, Silver Visnapuu, Andres Treimuth, Leili Lüüs, Kerstin Juganson, Stella Marta Felt, Nantido Päärand
Põlluharijad - Siiri Uibo, Anneli Sild, Kerli Lina
Kostüümikunstniku assistent - Anna-Liisa Liiver
Kostümeerijad / vanutajad - Triin Valvas, Eve Gutmann-Valme, Tiiu-Ann Pello
Kostümeerijad - Anni Lindal, Niina Ulfsak, Pamela Peepson, Kristin Otsalt, Liisi Kõvasild, Helen Ehandi, Katarina Klett
Õmblejad - Reet Kochberg
Kostüümi praktikandid - Annika Vaher, Katariina Kotov
Kostüümide konsultatsioon - Reet Piiri
Kostüümide valmistajad - Liis Plato, Tiiu Vavulski, Maia Vahtramäe, Velmard, Gunnar Lõhmuste, Just4You, Neoon Must, Jana Saar, Jaanika Idvan, Oma King, Andres Rattasepp, Kango tekstiil, Made Uus, Kaili Raamat, Vaike Treiberg, Kersti Nõmme, Maret Lehis
Peagrimeerija - Anu Konze
Grimeerijad - Hella Marats, Arlin Saan, Iris Müntel, Sirle Teeäär, Siiri Lauri, Maarja Sild, Kaia Pihlak, Küllikki Pert, Kaire Hendrikson
Taustanäitlejate grimeerijad - Grete Lill, Elerin Luuk, Annifrid Muda
Grimmi praktikandid - Mirjam Vallsalu, Liis Horn
Skulptor / vormitööd - Iris Müntel, Liisi Roht
Vormide assistent - Imre Paabo
SFX grimmi nõustaja - Morten Jackobsen
Vormimeister - Andreas Moravec
Skulptor - Stuart Bray
Silikoonlisandite valaja - Hella Marats
Proteeslisandi karvtöö - Arlin Saan
Hambatehnik - Kai Kull / Kai Hambalabor
Juuksur / värvitehnikud - Veronika Visnu, Helen Heinroos, Riine Aidberg
Ester Kuntu juuksur - Kristjan Pärnsalu
Parukameistrid - Kerli Laaberg, Raina Tamm, Tiiu Luht
SFX grimmi fototöötlus - Ed Labetski
Läätsetehnik - Jessica Nielson
Fotograafid - Heikki Leis, Renee Altrov
Making of operaatorid - Teddy Puusepp, Johan Kudu
SFX Supervisor - Janis Jakuss-Kreituss / Faville (Läti)
SFX tehnikud - Alvis Veismanis, Krists Brauncs-Brauns, Kaspars Anušēvics, Normunds Staģītis, Kristjan Pütsep, Jekaterina Abramova, Rasmus Puksmann, Lenno Lüüs, Rauno Linnamäe, Martin Randalu
Vihmameistrid - Uno Orgla, Joel Sarik, Aivo Männingu, Elar Kutsar, Meit Grossmann
Kaskadööride juhendaja - Enar Tarmo
Kaskadöörid - Roman Neso Laupmaa, Andres Mirme
Platsitoitlustajad Võrumaal - Ape kohvik, Võrumaa Toidukeskus
Platsitoitlustajad Kesk-Eestis ja Tallinnas - Kaie Rätsep, Tanel Reintam, Rocca al Mare Kolu kõrts
Platsitoitlustajad Läänemaal - Aivar Oruste, Kalasaba OÜ, Varbla Puhkekeskus
Julgestajad ja liiklusreguleerijad - Tiit Tõnts, Urmas Kiidron, Kalev Tammoja, Argo Laanemaa, Andrus Valge, Enn Meitern, Kurmet Müürsepp, Alar Sakkool, Ahti Naarits
Autojuhid - Ats Klemmer, Olari Verev, Hans Kasepõld, Harri Biene, Tuuli Õnnik, Melissa Malk, Matilde Matvere, Alari Verev, Salmen Sois, Tanel Rentik, Juhan Helde
Finantsjuhid - Kadri Ratassepp, Meelika Burket
Tootmisabid - Triinu Keedus, Diana Põdra
Tõlkijad - Margit Keerdo-Dawson, Mihkel Mõisnik, Tamara Korts
Tõlke toimetaja - Paul Emmet
Õigusabi - Ramon Rask / Advokaadibüroo Rask
Turundus ja avalikud suhted - Madis Tüür
Plakati kujundaja - Kalle Veesaar, Margus Tammik
Järeltootmise koordinaator - Rein Kotov
Värvimäääraja - Ivar Taim
Montaaži assistent - Moonika Põdersalu
On-line monteerija - Tanel Toomsalu
VFX produtsent / supervisor - Heiki Luts
VFX supervisori assistent - Juss Saska
VFX produtsendi assistent - Sandra Leushina
Juhtiv komposiiitor - Martin Turu
Komposiitijad - Martin Turu, Egert Kanep, Vahur Kuusk, Mikk Punning, Anton Shtolf, Ragnar Neljandi, Raivo Möllits, Villem Tammaru, Georgios Papaioannou, Hendrik Proosa, Anti Rannus, Tauno Ööbik, Tanel Toomsalu
3D simulatsioonid - Andres Kluge, Alejandro Echeverry, Robert Olisah
3D mudelid - Evgeny Kovalev, Khaled Rizk, Kaur Põldmaa
Matte painting - Kait Kübar
VFX tarkvara arendaja - Kalev Mölder
VFX serveri administraator - Indrek Paas
Platsiheli ja ADR montaaž - Ekke Västrik
Helimonteerijad - Enos Desjardins, Ranno Tislar
Sünkroontaustade salvestaja - Tapio Liukkonen
ADR salvestus - Ekke Västrik, Matis Rei
Heli kokkusalvestaja - Matis Rei
Rahvalaulude konsultant - Riina Roose
Orkester - Tallinna Kammerorkester / Kaido Kelder, Harry Traksmann, Olga Voronova, Katrin Matveus, Yana Mägila, Elo Tepp, Eva-Maria Sumera, Egert Leinsaar, Maiu Mägi, Laur Eensalu, Karin Sarv, Helen Kedik, Joosep Ahun, Martti Mägi, Villu Vihermäe, Andres Kungla, Janel Altroff
Orkestreerijad - Sean Barrett, Arno Tamm
Orkestri salvestaja - Tammo Sumera

Originaalmuusika salvestati Eesti Rahvusringhäälingu raadio I stuudios
Muusikud
Viiul - Egert Leinsaar
Vioola - Laur Eensalu
Tšello: - Ann Kuut
Kontrabass - Andres Kungla
Vokaalid - Maia Vahtramäe, Maarja Soomre

Kasutatud muusika:
Pärt Uusberg "Et kiitke Jumalat, kes on nii helde"
Eesti vaimuliku rahvaviisi seade, esitab kammerkoor Head Ööd, Vend, dirigent Pärt Uusberg, salvestas Tanel Kadalipp 2018

Pärt Uusberg "Paradiis"
inspireeritud Tõnu Õnnepalu samanimelisest raamatust, klaveril Pärt Uusberg, esitab kammermeeskoor Jõud, salvestus plaadilt "Liiv, meri ning mõtted...", salvestas Tanel Klesment ERR stuudios, 2014

Pärt Uusberg "Mis on inimene?"
tekst: Doris Kareva, esitab neidudekoor Kammerhääled,
dirigent Ingrid Roose, salvestus plaadilt "Luiged läevad...", salvestas Haar Tammik Tallinna Metodisti kirikus, 2016

Loodushelide salvestused Veljo Runnel, Taavi Tulev

TAUSTANÄITLEJAD
Aare Kesamaa
Aare Nurm
Adele Paavel
Age Sirelpuu
Ain Trolla
Aldis Saksman
Aleksander Sorok
Allan Ott
Allan Luha
Allan Poola
Ando Raud
Andres Kuldmaa
Andres Kalmus
Andres Petja
Andres Renke
Andrus Saik
Anett Jeedas
Angelika Pahter
Anneli Lõhmus
Annika Paavel
Arne Jago
Arne Sampka
Arno Reede
Arpo Vatsel
Asta Väljaots
Ats Villem Paarmaa
Avo Alt
Bruno Saksman
Carmel Meelind
Egert Kadastu
Eik Erik Sikk
Elari Lest
Elen Uustalu
Emili Jeedas
Endrik Kalliveer
Ene Udevald
Ene Nagel
Ene Pappel
Enn Salm
Erend Sild
Erik Jeedas
Erki Lepik
Erki Martin Lepik
Erkki Leek
Eva-Johanna Võik
Fred Raagmets
Gabriel Kuhlap
Geidi Rõõm
Grete Konksi
Hanna Gerta Alamets
Hanno Riismaa
Hans Kristjan Õis
Harri Lõomets
Heikki Puhk
Heikki Veeremets
Heino Tartes
Heleriin Gunin
Heli Napp
Helina Müürisepp
Helje Mets
Helve Matkamäe
Hendring Paabut
Henessi Schmidt
Henri Piir
Hillar Sein
Imre Odrakas
Indrek Sülla
Ingmar Paul
Ingvar Meen
Ivar Born
Ivo Norak
Ivo Tupits
Jaan Ilm
Jaan Schasmin
Jaanus Käärmaa
Jaanus Lekk
Jako Kukk
Jan Geburk
Janne Kask
Janno Kuus
Jasper Johannes Paarmaa
Johan Kristjan Aimla
Joonas Sarapuu
Julia Saarestik
Jüri Väljaots
Jürjo Võsula
Kaia Jõgiste
Kaidi Jeedas
Kaidi Lastik
Kairi Landsberg
Kaisa Hallop
Kalev Lusmägi
Kalle Sander
Karl Sakrits
Kaupo Õismaa
Kerli Haljaste
Kersti Soonsein
Kersti Varik
Kert Väljaots
Klaire Sillar
Koidu Sander
Konstantin Belov
Kristiina Kägu
Kristina Lill
Kristjan Lepp
Kristjan Poom
Kristjan Prii
Kristjan Tenso
Kristjan Tõnismäe
Kristo Aav
Kärt Karro
Külli Hallik-Vilu
Lauri Karna
Lenno Lüüs
Leonhard Soom
Leppo Lindmäe
Liisa Perandi
Liisa Pärn
Loviisa Kapper
Lukas Vaher
Madis Ots
Madis Rätsep
Magnus Lass
Maido Kukk
Maie SIld
Maiken Alandi
Mallor Kruus
Marek Reigo
Margo Laasi
Margus Jaanovits
Margus Kobing
Margus Mätlik
Margus Sikk
Marianne Toots
Mario Metsoja
Marite Savi
Markus Muide
Mart Kullamaa
Mart Mürk
Marten Karise
Martin Mägi
Mathias Leedo
Mati Parik
Mattias Hallismaa
Meelis Suurkaev
Mihkel Mäehans
Mihkel Mölder
Mikk Mustmaa
Mikk Oad
Mirjam Sööt
Norman Väin
Oskar Hallop
Ott Almann
Ott Tõnts
Piia Kängsepp
Pille Trolla
Priit Jaaniste
Priit Kirsimaa
Priit Mägi
Ragnar Salumäe
Rain Tael
Rainer Kiis
Raivo Nurmsalu
Rando Pikner
Raul Sas
Raul Tiit
Rauno Riiner
Reijo Ivarsoo
Riina Rannik
Risto Hein
Robin Järg
Roland Jolle
Sander Roosimägi
Signe Parm
Siiri Mägi
Silja Juursalu
Sille Talvik
Sirle Gunin
Sulev Luht
Sven Tenno
Zan Kontenje
Taavi Aaliste
Taavi Arnold
Taavi Tenno
Tanel Ting
Tarmo Kopti
Tarmo Kund
Tarvo Alp
Teet Kustav Paarmaa
Terje Laks
Tiina Hussar
Tiit Kaljumäe
Tiit Lastik
Toomas Aria
Toomas Raaper
Triin Türnpuu
Triin Paarmaa
Triinu Heinsoo
Tristan Sander Paarmaa
Tõnis Anvelt
Tõnis Kivimäe
Tõnu Rõõmusaar
Tõnu Taal
Uno Länts
Urmas Jegorov
Valev Väljaots
Vambola Nagel
Vello Reetamm
Viia Ivask
Viktor Tenno
Viljar Laane
Väino Jürgens
Älis Maasik
Üllar Piku
Ülle Kuusamann
Ülo Liivasalu

Näitlejate dublandid
Andrus Saik, Uno Länts, Marge Harkmann, Anna-Liisa Liiver, Jaak Sova, Andres Renke, Maria Kljukin, Piia Kängsep, Kaspar Kabin, Lenno Lüüs

LOOMAD
Andrese I hobune Alo - Kemmi
Andrese II hobune Sulo - Ehe
Andrese I koer Muska - Naskur
Andrese II koer Pollo - Elli
Andrese lehm Maasik - Maasik
Pearu I koer Valtu - Ärni
Pearu II koer Volli - Aada
Pearu hobune Nancy - Keeris

SUUR TÄNU
Maia Vahtramäe, Mart Erik, Pastor Meelis Rosma, Ljudmilla ja Uno Toom, Astra ja Raivo Trass, Raido Toonekurg, Virgo Arge, Nele Laev

TÄNAME
Aadi Mae
Ahti Leimann
Ahti Maripuu
Aigi Young
Aili Hansumäe
Aime Põldsalu
Ain-Meelis Hannus
Aino Koitla
Aino Vahemets
Aivar Arak
Aleksander Hagel
Aleksander Jõe
Andres Koidu
Andres Rattasepp
Andro Truuverk
Andrus Kerm
Andrus Piir
Anna Pauliine Kaare
Anne Daniela Rodgers
Anne-Ly Vont
Anne Sula
Anneli Rebane
Anni Köster
Annika Anton
Arne ja Kulla Varep
Arno Lamster
Arto Kari Antero Matikainen
Arvo Reemann
Arvo Rätsep
Arvo Saad
Arvo Tees
Asta Rahkema
Asta-Mari Oruväli
Aune Marjapuu
Birgit Itse
Britt Vahter
Daniel Vaarik
Dmitri Kotjuh
Eero Epner
Eero Raudla
Eeva Laantee Reintamm
Eha Ast
Eike Järv
Eia Uus
Eino Vähk
Elen Lotman
Eleri Laidma
Ella Toiger
Ellen Eelsoo
Elna Mõtus
Emma Katariina Kaare
Endel Koplimets
Endel Üksvärav
Eneli Vaidre
Enna Jürine
Eve Kristal
Eve Peetsoo
Eve Tihane
Gert Lee
Hannes Merisalu
Harry Truu
Hava Kuks
Hele Valk
Helen Heinroos
Helen Niiholm
Helga Tammemägi
Helgi Suvi
Helgi Õunmaa
Helgi-Viive Holst
Heli Reichardt
Helmut Muuga
Ian Sellar
Igor Homin
Igor Tõnurist
Immo-Kaugo Lepp
Imre Polluks
Inge Ivaste
Ivar Traagel
Ivika Levova
Jaan Polli
Jaan Saare
Jaanika Soosaar
Jaanus Uusma
Jan Ruukel
Janek Karakatš
Janis Kartau
Joel Tiisler
Joosep ja Mari-Leen Tikk
Juho Kokamägi
Julia Saarestik
Jäägri Villa
Jüri Lump
Jürjo Lokk
Kadri Lainas
Kadri Mandri
Kadri Sild
Kaida Venus
Kaili Maasikmäe
Kaire Rannik
Kaja Troon
Kalev Leier
Kalev Raudsepp
Kaljo Potter
Kalju Tropp
Kallaste Talu
Karli Kütaru
Karlo Funk
Karmo Kiivit
Kaspar Paas
Kati Truup
Katre Kirch
Katrin ja Raivo Nava
Katrin Roop
Kerli Kirch
Kirsi Lember
Koidula Armulik
Kris Hass
Kristi Karjane
Kristiina Saul
Kristin Taal
Kristina Raudnagel
Kristjan Kost
Kulla Varep
Lea Nappus
Lea Ojam
Leena Rosenberg
Lehar Neve
Leho Laaser
Leidi Mihkelmaa
Leie ja Tõnu Maiste
Lenar Lüüs
Liilia Tali
Liina Ristoja
Liinu Truus
Liis Kurm
Liisa Sachris
Liivi Lehtmets
Lydia Soidla
Maardu Mõis
Maario Ehte
Madis Avi
Madis Laansalu
Maia Ristal
Maili Antons
Mailis Koger
Maimu Lehiste
Maire Kartau
Maire Kasemaa
Maldar-Mikk Kuusk
Mare ja Johan Palu
Mare Raidma
Margot Privoi
Margus Allikmaa
Marianne Lugus
Marianne Mõttus
Marietta Alliksaar
Marii Ojastu
Marje Mürk
Marju Pajumets
Mart Uin
Mart Uind
Martin Geier
Marve Järvala
Max Mõttus
Meeli Seermaa
Meelis Kihulane
Meelis Kubits
Meelis Mõttus
Meelis Pihu
Merli Kutsar
Miia Taada
Nele Laev
Nora v. Schwanenflügel
Olev Mõttus
Peep Lillemäe
Peeter Puhke
Peeter Põldsam
Peeter Sibul
Peloona Elvet
Piret Järvela
Piret Kaare
Pirge Sildmaa
Priit Sibul
Pro Beaute
Ragne Onemar
Raido Kleban
Rain Padar
Rainer Palmsaar
Raul Roht
Reet Bank
Reet Reiman
Reet Võsu
Regina Jermo
Rein ja Marja Kurm
Rein Lepp
Relika Järveots
Riina Veelmaa
Risto Ojapõld
Risto Sepp
Romet Pazuhanitš
Ruthi Naukkarinen
Rõuge Vald
Serena Huul
Sigrid Veske
Siiri Põllumaa
Silver Dräbtsinski
Silver Rump
Silver Sild
Steve Hindrekson
Taivo Müürsepp
Tambet Tõlluriist
Tarmo Must
Tarmo Simson
Tarvi Langus
Teele Siig
Teet Hanschmidt
Terje Truska
Tiia Ilmet
Tiia Toomsalu
Tiina Kaalep
Tiina Paltser
Tiiu Belimova
Tiiu Tammemäe
Tiiu Tommingas
Toivo Sakk
Toomas Peterson
Toomas Valk
Tuule Kann
Tõnu Maripuu
Tõnu Soidla
Tõnu Taal
Uku Joasoone
Ulvi Kendaru
Urmas Kuusik
Urmas Tikker
Valdur Helm
Valdur Uus
Valter Uus
Veikko Juusu
Viljo Naarits
Vilma Virolainen
Väino Paas
Ülo Rebane

Aile Heidmets / Eesti Vabaõhumuuseum
Aire Allas / Võru Maavalitsus
Aivar Reidla / Schenkenberg OÜ
Aivi Heinleht / Lääne-Nigula vald
Alar Õunmaa / Valjameister OÜ
Alarõuge Külalistemaja / Laili Ago
Albu Vald / Helve Saar
Andre Sammalkivi / Põlva Wanawara
Angela Mooste / Teater NO99
Anne Joorits / Rakvere Teater
Antsla Vald / Tiina Vares
Anu Köss / Seminari Lillepood
Astra Kütt / Eesti Vabaõhumuuseum
Dagmar Ingi / Eesti Vabaõhumuuseum
Deevy Pukk / Linnateater
Dr. O. Puuste Kosmeetika
Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum
Egon Römmel / Rataskaevu antiik
Ellen Pärn / Eesti Põllumajandusmuuseum
Elvi Nassar / Eesti Vabaõhumuuseum
Endel Karma / Kemmerling OÜ
Enno Must / Jäneda Mõis
ERR / Pealtnägija meeskond
Esna Vana Vallamaja
Eveli Tooming / Strauss OÜ
Hansareisibüroo
Helena Haller / Eesti Vabaõhumuuseum
Hestia Hotel Ilmarine
Hele Lehiste / Mõniste Talurahvamuuseum
Ingrit Piir / Paju Tall
Ireen Reilandt / Biomarket
Jaanus Idla / J.Idla Antiik
Jaanus Kallaste / Laane Tallid
Jaanus Tammiste / EELK Püha Peetruse Järva-Peetri kogudus
Järva Teataja
Järva-Jaani Hobutalumuuseum
Järvakandi Klaasimuuseum
Kaarel Murakas / Kalasaba
Kadri Janson ja Maria Kivastik / Tartu Maaülikooli Suurlooma Kliinik
Kadri Varblane / Eesti Draamateater
Kai Kull / Kai Hambalabor
Kaidi Jürgenson / Koke Külalistemaja
Kalju Tammaru / Eesti Hoiuraamatukogu
Keskkonnaamet
Kreisi Trahter
Karen Klandorf / Muinsuskaitse Järvamaa osakond
Katrin Vernik / A le Coq
Keskkonnaamet Põlva-Valga-Võru regioon
Kristin Lepikson / Solaris Keskus
Kullo Laos / Maaamet
Leo Dolenko / Karma Antikvariaat
Liili Aasma / Eesti Vabaõhumuuseum
Liilian Tammiksaar / Endla Teater
Lily Kraav / Ugala Teater
Lõuna päästekeskus, Mõniste
Maardu Mõis
Maarja Vaino / A.H. Tammsaare Muuseum
Marilin Kiisk / Mõniste Rahvamaja
Martin Kalda / Wana Wara Waramu
Martin Reisid
Mirjam Papp / Saarsilla Kohvik
Nelijärve Puhkekeskus
Nogo Saunamaa Rõuges
Paide Hostel
Paide Kultuurikeskuse Kohvik
Paide Vanalinna Kohvik
Parmu Ökoküla rahvas
Peeter Kivimäe / Näkiallika Tööriistamuuseum
Peeter Reemann / Rõuge Sepp OÜ
Pro Beaute
Raimo Nõmm / Nõmminvest
Raivo Laasmägi / Hansa Antiik
Raivo Sammel / Tartu Teenused OÜ
Raul Goos / Maanteeamet
Reelika Lepp / Taevas Ogilvy
Reelika Räim / A.H. Tammsaare Muuseum Vargamäel
Rõuge Priitahtlikud Pritsimehed
Rõuge Suurjärve Külalistemaja
Rõuge Vald
Sirje Pallo ja Maia Madar / Eesti Ajaloomuuseum
Taimar Timmi / Võrumaa Toidukeskus
Tanel Tull / Hotell Tamula
Tiina Piirmets / Punamäe talu
Tiit Lastik / EELK Püha Matteuse Järva-Madise kogudus
Toomas Repp / Tommirent OÜ
Varbla Puhkeküla
Vastseliina Piiskopilinnus
Viktoria Tserkassova / J.Idla Antiik
Ööbikuoru Villa
Ülle Kõpper / Eesti Vabaõhumuuseum

Film on üles võetud ARRI ALEXA kaameraga
Kaameratehnika - Cineunit / Karlis Jaunzems
Grip, Steadicam ja kraanatehnika - Fookus Pookus / Siim-Kaarel Saluri
Valgustehnika - High Voltage / Alvar Kõue
Helitehnika - Allfilm
Heli kokkusalvestus - BFM 1. stuudio
Visuaalsed eriefektid - Frost FX

Filmitud Harju, Lääne, Pärnu, Valga, Võru, Põlva ja Järva maakonnas.

Levitaja Eestis Hea Film / Timo Diener, Lauri Kaare, Andrus Aigro

Täname kõiki inimesi, kes on selle filmi valmimisele kaasa aidanud.

EV100
Film on valminud Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks

EFI, ERR
Autoforte, Jetoil, Postimees
Dr. Hauschka, Sothys, HestiaHotel Group, Kai Hambalabor, Kevin Murphy, Võrumaa Toidukeskus

Allfilm

© Allfilm 2019

Meie koostööpartnerid

  • Kultuuriministeerium
  • EFI
  • Eesti Kultuurkapital
  • ERR
  • Rahvusarhiiv
  • BFM
  • Kinoliit
  • Eesti Filmiajakirjanike ühing
  • Tallinnfilm