Ajalooline dokumentaalpõnevik läbi aegade suurimast merekatastroofist Läänemerel.
Lugu sõltumatu nõukogude kunsti ja Lääne suhetest.
Lugu Eesti tipp-rallisõitjatest 1980ndatel aastatel sportlastena Nõukogude Liidu absurdses süsteemis. Liidu koondise liikme staatus oli tipp ja sinna pääsemine iga võidusõitja unistus – oli see ju uks raudse eesriide taha.
Raimo Jõeranna film räägib andest. Kunstniku ahvatlusest oma annet pillata ja jagada, kui seda saadab aplaus, ja kohustusest annet teenida ka siis, kui see viib sind otse hukatusse. See on põiming dokumentaalsest jutustusest ja grotesksest animatsioonist. Film mehest, kes joonistas end surnuks.
Hardi Volmeri autoportreefilm tähistab värvika kineasti 50. tööjuubelit filmivallas. Ühtlasi on film sissevaateks 1970-1980ndate Eesti alternatiivkultuuri aegruumi, punki nii filmis kui muusikas.
Lühike dokumentaalfilm Eesti vereteenistuse kaheksakümne aasta pikkusest ajaloost.
Margit Mutso ajalooline biograafia kange elu-, võitlus- ja loomevaimuga 1950ndate aastate Lõuna-Eesti alevipoisist Leonhard Lapinist, kellest kujuneb Nõukogude Eesti võimsaim avangardist.
Kaheosaline loominguline õppefilm päritolust uudishimu äratamiseks.
Emotsionaalne dokfilm elust Eesti väikelinnas 100 aasta vältel.
Trennist vabastab vaid ämma surm.
Film võtab kokku nukra tõe Eesti Vabariigi esimese presidendi Konstantin Pätsi ja sõjavägede ülemjuhataja kindral Johan Laidoneri "mängudest" noateral.
Meediaüliõpilase Keiti Väliste bakalaureusetöö - ajalooline dokumentaal-telesaade Dimitri Matiesenist, kes on sündinud 1908 ja uuendanud mahlatööstust nii Eestis kui Rootsis.
Liina Triškina dokumentaalfilm Eesti riigile saatuslikust 1939. aastast, vabadusest ja sundseisust, tegemistest ja tegemata jätmistest
Mõtisklus koos preester Vello Saloga inimeseks olemisest, palvest ja jumalateenimisest.
Indrek Treufeldti ja Kalle Käeseli tõsielufilm eestlastest, kes valvasid Nürnbergi kohtuprotsessi ajal natsikurjategijaid
Andres Söödi dokumentaalfilm Narva pataljonist, mille raudvaraks olid eesti mehed, kes 1942. aasta sügisel astusid vabatahtlikult Eesti Leegioni.
Dokumentaaljutustus viie soomepoisiks kutsutud eestlasest rindemehe saatuse keerdkäikudest äsja sõja kaotanud, kuid iseseisvuse säilitanud Soomes aastatel 1947 ja 1948.
Lugu Eesti lennuväe sünnist Vabadussõjas ja selle arengust kahe maailmasõja vahel.
Briti kuningliku sõjalaevastiku eskaadri tegutsemine Soome lahel Eesti Vabadussõja aastail ja miinitraaleri Myrtle hukkumise lugu.
Dokumentaalfilm Naissaare merekindluse ajaloost 20. sajandil.
Portreefilm Eesti rahvusliku suurkuju, riigimehe Jaan Tõnissoni elust ja saatusest.
Filmikroonika pöördelistest kuudest (23. aprill - 6. oktoober 1992) Lennart Meri elus, mil Eesti esimene pärastsõjaaegne suursaadik Soome Vabariigis jõudis presidenditoolini.
Eesti vanima laeva, läbi kahe maailmasõja säilinud jäälõhkuja Suur Tõll käekäik ja pilguheit Eesti merelaevanduse ajaloole.
Enn Säde dokumentaalfilm ühe soome-ugri rahvakillu, liivlaste hääbumisest.
Esimene osa Mark Soosaare dokumentaalfilmist, mis räägib president Konstantin Pätsi elust ja tema rollist Eesti rahvusriigi loomisel.
Toivo Kusmini film randlastest ja seitsmekümne aasta jooksul Eesti rannakülades toimunud muutustest.
Mis nägu oli sotsialism Eestimaal seitsmekümnendate aastate lõpul ja kaheksakümnendate algul, mil riiki juhtis EKP eesotsas Karl Vainoga?
1989. aastal tähistati Eesti Vabariigi 71. aastapäeva lipuheiskamisega Toronto raekoja ees.
23. augustil 1989 moodustati Balti kett - 600 km pikkune inimkett Tallinnast läbi Riia Vilniuseni.
Portreefilm vabadusvõitleja Mart Niklusest, tema "süüst", vangla-aastatest ja eluvaadetest.
Poliitilised sündmused 1988. ja 1989. aasta Eestis.
11. septembril 1988 toimus Tallinna laulväljakul seni kõigi aegade rahvarohkeim üritus Eestimaa laul ‘88, kus kuue tunni jooksul peeti sütitavaid kõnesid ja lauldi isamaalisi laule.
Vello Kallaste dokumentaalfilm kireva elusaatusega ajaloolasest ja poliitikust Hans Kruusist ajaloosündmuste keerises.
Dokumentaalfilm Tallinna esindusväljakust – Vabaduse (Võidu) väljakust, selle ajaloost ja seal toimunud sündmustest.
Toivo Kuzmini ülevaatefilm Eesti meresõidu, laevaehituse ja merekoolide ajaloost, tuntumatest meresõitjatest ning laevaehitajatest.
Eesti NSV Haridusministeeriumi tellitud õppefilm Eesti Laskurkorpuse võitlustest Suures Isamaasõjas.
Film 1924. aasta 1. detsembri ülestõusust, selle organiseerijatest ja osavõtjatest.
Postuumselt Nõukogude Liidu kangelase aunimetuse saanud Punalipulise Balti laevastiku luurajale Helene Kullmanile pühendatud mälestussamba avatseremoonia.
100 aastat tagasi anti Nõmmel välja esimene elamukrunt.
Film jutustab poliitilistel põhjustel kodanlikust Eestist lahkunud Jüri Anveltist ja Mihkel Grigorjevist, kes konstrueerisid esimese nõukogude teraviljakombaini.
Tallinna Laevaremonditehas 250. aastapäeval.
Lennart Meri režissööridebüüt jäädvustab sõnas, pildis ja muusikas soomeugri ja samojeedi rahvaste traditsioonilist kultuuri, mille keskseks motiiviks on müütiline veelind.
Ülo Tambeki dokumentaalfilm esimestest eesti lenduritest.
Film Afganistani ja Nõukogude Liidu sõprusest.
Tallinna Merekooli 50. aastapäev.
Eesti NSV haridusministeeriumi tellitud populaarteaduslik film keskaegse Tallinna olustiku ja ehitiste tutvustamiseks.
Punaarmee 8. Eesti Laskurkorpuse moodustamise 25. aastapäeva tähistamine ning lahingutegevuse meenutamine.
Ülo Tambeki dokumentaalfilm 1941. aastal Hiiumaa kaitselahingutes võidelnud Nõukogude armee sõduritest ja elust saarel 1960ndate keskel.
Film revolutsioonilise liikumise ajaloost Eestis. Filmis on kasutatud ajaloolist materjali ENSV arhiividest ja muuseumidest.