Jaan Tootseni lapsepõlvekogemustest inspireeritud lühifilm Võrumaa inimestest. Valminud Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 Ellujäämise Kunstide Dokprogrammi raames.
Filmi autor Indrek Spungin on jõudnud armastuse rahu sadamasse, ta on abielus ja mitme lapse isa. Ühel päeval ütleb talle naine, et kui midagi ei muutu, siis on armastusel ja abielul kriips peal.
Dokumentaalfilm jälgib ühe naisterahva retke mööda Rail Balticu raudtee tulevast trassikoridori. Üritades samal ajal 213 km pikkuselt trassilt otseülekannet teha, kohtab kunstnik Hanna Samoson oma teel inimesi, kelle elu saab olema tulevase raudteega lahutamatult seotud.
Lühidokumentaal Peeter Langovitsist.
Raimo Jõeranna dokumentaalfilm heidab avara pilgu ühele aastale meie lähiajaloos – aastale 2019, mis tõi eredalt esile Eesti lõhenemise nii poliitilises kui ka põlvkondlikus plaanis.
Film portreteerib populaarset heliloojat ja pianisti, Rein Rannapit. Tema panus Eesti muusikasse on hindamatu, kuid seejuures on tegemist väga keerulise ja vastuolulise isiksusega, kes tihtipeale lauljate ja muusikute kannatuse proovile paneb.
Pöördeline suvi noore Salome elus, kes on karismaatilise Maria Akerblomi juhitud kinnise ususekti liige. Salome leiab end vastasseisust halastamatu Mariaga - naisega, kes on päästnud ta elu
Igal aastal 24. veebruaril toimub Eesti Vabariigis vähemalt kaks tähtsat vastuvõttu. Ühel neist võtab külalisi vastu Vabariigi president, teisel, osalejate jaoks mitte vähemtähtsamal, lahke pererahvas oma kodus Tartus, Karlovas.
Anu Auna seiklusrikas koguperefilm linnatüdruk Eia jõuludest salapärases Lõuna-Eesti talus.
Maria Avdjuško lühimängufilm inimlikust eksimusest ja inimsuhetes varjul hoovustest.
Esimest korda läksin Eestist ära ilma tagasituleku mõtteta. Esimest korda muutsin oma elu nii ootamatul põhjusel kui armastus.
Kurbnaljakas jõululugu ühest vaesest ametnikust, kes usub, et uhke talvemantel võib muuta ta elu.
Dokumentaalfilm jälgib 2015. aasta jooksul Eestis üha populaarsemaks saanud nähtust – käsitööõllendust - ning sellega seotud tegelasi: pruulijaid, müüjaid ja erineva maailmavaatega tarbijaid.
Rain Rannu teekonnafilmi sugemetega komöödia ameerikalikust elulaadist põhineb Eesti tudengite tõestisündinud lugudel Ameerika Ühendriikides ukselt uksele raamatuid müües.
Sõtta minnes võtad sõja endaga kogu eluks kaasa.
Filmiüliõpilase Nele Kirsipuu fantaasiafilm hiiemetsast.
René Vilbre seikluslikus lastefilmis hakkavad neli last suvisel koolivaheajal uurima antiigiärist varastatud haruldaste kellade juhtumit.
Andres Puustusmaa tõsielusündmustel põhinev draamapõnevik, kus lisaks eesti näitlejatele osalevad ka tuntud vene näitlejad Marina Aleksandrova ja Nikolai Fomenko ning eesti juurtega tõusev vene filmitäht Kirill Käro.
Jaak Kilmi ja Kiur Aarma panid tallinlased etendama 16. sajandil aset leidnud vastasseisu Riisipire mõisniku Johann von Uexkülli ja Tallinna rae vahel.
Peeter Simmi lühimängufilm üksildastest inimestest sootsiumi vereringes.
Meediaüliõpilase Jekaterina Minkova lühifilm noorest naisest, kes põgenes oma kuldpuurist.
Kaks vanameistrit, kunstnik Evald Okas ja fotograaf Kalju Suur jäädvustamas alasti naise ilu.
Meediaüliõpilase Zane Dirina dokumentaalfilm räägib pildistamise protsessist - modelli ettevalmistamisest parima foto ilmumiseni.
Meediaülipilase Darja Kornienko lühifilm räägib inimese sisemaailmast.
Meediaüliõpilase Janis Jurkovskise lühidokumenataalfilm on autori kunstiline portree tuntud Läti fotograafist Leonids Tugalevsist.
Portreefilm legendaarsest fotograafist Kalju Suurest.
Videomeenutus noorte hulgas ülipopulaarse ansambli Ursula ühisturneest kultusansambliga Dagö.
Lühidokumentaalfilm Georg Otsa elulool rajaneva mängufilmi "Georg" võtteprotsessi huvitavamatest hetkedest ja telgitagustest.
Portreefilm legendaarsest fotokunstnikust, raamatu- ja ajakirjakujundajast Jaan Klõšeikost.
Soome režissööri Esa Illi esimene täispikk mängufilm räägib armastusest ja surmast, süütundest ja lunastusest. Suurem osa Soome-Eesti ühisfilmist on üles võetud Pärnus.
Jüri Sillarti portreefilm filmimehest ja fotograafist Peeter Toomingast ning tema võitlusest raske haigusega.
Müstilis-kriminaalse koega dokumentaalfilm mehest, kes uurib Kanada väliseestlaste seas 24 aastat tagasi uppunud fotograafi lugu.
Film tutvustab ajakirjas National Geographic töötavat eestlasest fotograafi ja ajakirjanikku Priit Vesilindu.
Portreefilm Eesti tippalpinistist ja fotograafist Jaan Künnapist.
Jüri Sillarti portreefilm Eesti Televisiooni ühest alustalast, andekast filmioperaatorist Anton Mutist ja tema traagilisest saatusest.
Kaljo Kiisa viimane film on pühendatud teatrile ja inimestele teatris.
Roman Baskini esimene täispikk mängufilm on allegooriline ohudraama võimust, kompromissidest ja kohanemisest. "Rahu tänav" oli üks kuuest 1992. aasta Euroopa parimast debüütfilmist.
Eesti Üliõpilaste Seltsi 119. aastapäeva tähistamine Tartus EÜSi konvendihoones.
Mikk Mikiveri ekraniseering Henrik Ibseni näidendist "Rahva vaenlane" (1882) on lugu arstist, kes pakub kaaskodanikele magusa vale asemel kibedat tõtt ja langeb selle eest üldise viha alla.
Mikk Mikiveri ekraniseering Henrik Ibseni näidendist "Rahva vaenlane" (1882) on lugu arstist, kes pakub kaaskodanikele magusa vale asemel kibedat tõtt ja langeb selle eest üldise viha alla.
Satiiriline lugu tõest ja valest meie ümber, ja mis saab siis, kui inimese tõeline pale avaneb läbi ilmutuslike tõepiltide.
Aktifotode väljapanek fotoringilt "O" Kiek in de Kökis.
Hetki Tallinnfilmi pere nääripeolt.
Film kolmest kolhoosi sepast, Valeri Bogdanov räägib sepikojas sepatööst.
Arvo Iho valib auhinnatud näituse "Kivilinna bluus" fotosid ja seab need seinale.
Filmi keskmes on spordiühingu Kalev töötajate ja Kalevi 1968. a esindusmeeskonna, NSV Liidu meistrite mäng. Meenutatakse kuldsete kalevlaste vastuvõttu Tallinna lennujaamas 1968. aastal.
Laulab Ivo Linna
Loomad kolitakse uude loomaaeda Veskimetsas.
Rakvere rajooni rahvasaadikute nõukogu (RSN) täitevkomitee tellitud vaatefilm Rakvere linna ja rajooni inimeste tööst ja puhkusest.
Peeter Toominga film tõsielu ja kunsti vahekorrast fotograafias, fotost kui jäädvustajast ja tõlgendajast.