Kadri Kõusaare trillerlik lugu sellest, milleni võib viia aastatepikkune enesepettus, täitumata unistused ja armastuse puudus.
Jaan Tootseni dokfilm jälgib ühe idealistliku liikumise, Uue Maailma Seltsi sündi, elu ja valu viie aasta jooksul.
Mart Kivastiku südamlik draamakomöödia põhjatust üksindusest, mida saab leevendada ainult lähedane sõber.
Jaak Kilmi ja Kiur Aarma mänguline dokumentaalfilm oma põlvkonna kujunemisloost Nõukogude Eestis, kus totalitaarne võim seisis vastamisi popkultuuri kangelastega ja akna unistuste maailma avas Soome televisioon.
Ain Mäeotsa lavastatud draama Kauksi Ülle samanimelise näidendi motiividel kõneleb Seto lauluemast Hilana Taarkast – jumaldatud laulikust ja põlatud naisest.
Veiko Õunpuu draama Mati Undi samanimelise romaani põhjal üksteisega riivamisi puutuvatest magalaelanikest, keda vaevab üksindustunne ja raskused lähisuhetes. Režissööri esimene täispikk mängufilm on pärjatud mainekate festivaliauhindadega ja valitud viimase 20 aasta Eesti parimaks linateoseks.