× Avaleht Üldstatistika Filmide kestus Filmitegijad Näitlejad Festivalid Märksõnad Võttekohad Lisad

Filminäitlejad

Eesti filmi andmebaas sisaldab andmeid enam kui 10 000 näitleja kohta, kes on mänginud lavastuslikes filmides pea-, kõrval- ja episoodilistes rollides.

Liikuval pildil on näha nende meesnäitlejate pilte ja rollide arvu, kes on täispikkades mängufilmides aastatel 1912–2017 kõige rohkem peaosi mänginud.

Meesnäitlejate peaosad

Viies pearollis on mänginud ka Helend Peep, Oskar Liigand, Jaan Rekkor, Ago Roo, Rudolf Allabert, Peeter Oja, Paul Ruubel, Andrus Vaarik, Mati Klooren, Aleksander Eelmaa, Leonhard Merzin, Lembit Peterson, Ants Lauter ja Taavi Eelmaa.

Alloleval liikuval pildil näeb täispikkades- ja lühimängufilmides aastatel 1912–2017 peaosades enim mänginud naisnäitlejaid ja rollide arvu.

Naisnäitlejate peaosad

Neljas peaosas on veel mänginud Evi Rauer, Lenna Kuurmaa ja Leila Säälik. Kolmes pearollis on mänginud Inga Salurand, Ly Schönberg, Ene Rämmeld, Ene Järvis, Ada Lundver, Terje Luik, Aino Talvi, Maiken Schmidt, Marilyn Jurman, Ines Aru, Margarita Terehhova, Regina Razuma, Lia Laats, Hele Kõrve ja Kersti Kreismann.

Graafikul on mängufilmides aastatel 1912–2017 kümme ja enam rolli (pearoll + kõrvalroll + episoodiline roll) teinud naisnäitlejad.

Naisnäitlejate top

Graafikul on mängufilmides aastatel 1912–2017 12 ja enam rolli (pearoll + kõrvalroll + episoodiline roll) teinud meesnäitlejad. Enim rolle on neist teinud Lembit Ulfsak - 41 rollli, Aarne Üksküla - 37, Tõnu Kark - 36, Jüri Järvet - 34 ja Arvo Kukumägi - 33 rolli.

Meesnäitlejate top

Näitlejate sooline jaotus