Avaleht

2010ndad - joonisfilmide sünopsised


Lotte ja kuukivi saladus (2011, Janno Põldma, Heiki Ernits, 75:23)

Ühel ööl juhtub Leiutajatekülas midagi ootamatut – kaks salapärast tundmatut hiilivad külla ja otsivad läbi vana rännukoer Klausi kohvri. Klaus ja Lotte asuvad asja uurima. Peagi saab selgeks, et otsitakse taga kolme salapärast kuukivi, mida Klaus oma viimaselt matkalt mägedes leidis. Klaus ja Lotte otsustavad külastada Klausi rännukaaslasi, kelle kätte jäid kaks ülejäänud kivi. Varsti selgub, et leidub veel teisigi, kes ihaldavad endale kolme müstilist kuukivi.

Mis mõttes? (Karsten Kiilerich, Meelis Arulepp)

”Mis mõttes?” koosneb kuuest lühifilmist, mis valmisid ilma stsenaariumita, filmides kõlavad lood jutustasid meile lapsed, nad jagavad vaatajatega omi mõtteid erinevatest maailmaasjadest. Me näeme ja kuuleme, mis neile meeldib ja ei meeldi, mida nad kardavad, loodavad ja millest unistavad. Samuti on filmide kunstnikutöö inspireeritud laste joonistustest.

Suitsupääsukeste raskest elust (2011, Chintis Lundgren)

Suitsupääsukese elu ei ole lihtne. Teel Aafrikast tagasi koju läheb kõik sassi, suuremad linnud on kiuslikud, eelmiste sajandite viirastused jälituslikud, savi on otsas ja laut õhtuti lukus.

Suur maja (2011, Kristjan Holm)

Ühel täiesti tavalisel sumedal ööl kogunevad ühe täiesti tavalise kortermaja elanikud oma maja hoovi. Tekkinud situatsiooni kasutab ära kahtlaste kavatsustega kodanik. Lõpp on loomulikult etteaimatav.

Ussinuumaja (2012, Priit Tender, 15:28)

„Ussinuumaja“ on iidne tšuktši muinasjutt, mis viib meid rännakule inimhinge pimedaimatesse soppidesse. Mees otsustab oma naise tappa, kuna see lapsi ei saa. Ta rajab randa kivimaja ja hakkab selle sees usse kasvatama. Kui ussid on käsivarre jämedused, kutsub ta oma naise mereranda jalutama…

Villa Antropoff (2012, Kaspar Jancis, Vladimir Lechihov, 13:04)

Elas kord mees, kellel ei olnud midagi peale iseenda. Ja unistuse, suure unistuse. Kuid tema ja unelma vahel laius suur ja ohtlik veteväli. Mees asus teele. Tänu vaprusele ja vastupidavusele jõudis ta pärale. Kuid kas see oli see, mida ta otsinud oli?

Ada + Otto (2013, Ülo Pikkov, 20:34)

Vares Ada unistab abiellumisest. Ta on aru saanud, et tähtis on olla kõige edevamalt riides, kõik muu tuleb iseenesest – kirikuõpetaja paneb ju alati paari kõige uhkema kleidiga tüdruku ja kõige nägusama poisi! Samal ajal jalutab linnas arhitekt Otto, kes otsib kohta uuele pilvelõhkujale. Ada märkab Ottot ja tunneb üle selja jooksvaid judinaid... Käepärastest vahenditest loodud pruutkleit saab kiiresti valmis. Jahuga valgeks tehtud nägu ja ketšupiga joonistatud huuled mõjuvad lummavalt. Hallist varesest saab ekstravagantne vampnaine ning juba ta ongi Ottol käest kinni ja altari ees. Pulmatseremoonia läheb üle ootuste ladusalt, kuid siis saabub ka argipäev. Ada hakkab kahtlema, kas võõraste sulgedega ehtimine on ikka kõige õigem tee õnnele.

XYZtopia (2013, Martinus Daane Klemet)

Üks lameda maa elanikest saab enda valdusesse prillid, mis lubavad ruumiliselt näha. Tal on head kavatsused, kuid ühe lisadimensiooni kontrollimine osutub päris keerukaks...

Must stsenaarium (2014, Kristjan Holm)

Kaks juhti Adolf ja Rudolf lahendavad ettevõtet kindla krahhiga ähvardava takistuse.

Meie koostööpartnerid

  • Kultuuriministeerium
  • EFI
  • Eesti Kultuurkapital
  • ERR
  • Rahvusarhiiv
  • BFM
  • Kinoliit
  • Eesti Filmiajakirjanike ühing
  • Tallinnfilm