Avaleht

Maailm

Rahvusvaheline Filmiarhiivide Liit, FIAF

Rahvusvaheline Filmiarhiivide Liit (Fédération Internationale des Archives du Film - FIAF) liidab organisatsioone, mis tegelevad filmide kui kultuurilise ja ajaloolise väärtusega dokumentide säilitamisega. FIAF on asutatud 1938. aastal Pariisis ja selle raames teevad koostööd paljud maailma filmiarhiivid. Organisatsiooni liikmeteks on üle 120 arhiivi rohkem kui 65-st riigist, 2008.aasta maist ka Eesti Filmiarhiiv. Liitumine oli oluline seetõttu, et organisatsioon kehtestab oma liikmetele ühtsed filmide kataloogimise reeglid ja nende olemasolu korral saavad filmiarhiivid infot märksa kergemini vahetada, sh digitaalseid kanaleid pidi.

Internet Movie Database, (IMDB)

Internet Movie Database on andmebaas, mis sisaldab filminfot kogu maailmast, sh nii näitlejate, telesaadete, tootjaorganisatsioonide kui ka arvutimängude jm. kohta. IMDB alustas tegevust internetis 1990. aastal, 1998. aastal ostis ettevõtte Amazon.com. Tänaseks on tegemist maailma suurima filmiteemalise internetikeskkonnaga ja kõige põhjalikuma filmiinfo andmekoguga. IMDB kasutamine on tavakülastajale tasuta, keskkonnal on 57 miljonit külastajat (sh 17 miljonit registreerunud kasutajat 10.10.2007 seisuga.). Enamasti sisaldab filmiinfo lisaks pealkirjale ja tavapärasele sisukirjeldusele põhjalikku andmestikku näitlejate, tootjate ja levitajate kohta, tsitaate, artiklite bibliograafiat, auhindade loendi, filmiülevaaded, infot filmimise kohta, filmiga seotud veebilinke jm. IMDb andmebaasis on üle 1,5 miljoni filmikirje ja üle 3,5 miljoni isikuprofiili. Suurem osa filmiteabest saadakse andmebaasi kasutajatelt, nii filmiprofessionaalidelt kui filmihuvilistelt.

All Movie Guide

Rovi Corporation andmebaas, mis sisaldab metandmestikku enam kui 300 000 filmi kohta. Rikkalikult filmiinfot - sünopsised, info sisu, žanrite ja filmide tegijate kohta (2,6 miljonit nime), treilerid (20 000), filmiauhindade loendid, fotod, kuulsate filmitegelaste biograafiad. Andmestik üle 200 000 filmi DVD kohta. Väga korralik märksõnastik.

AFI Feature Film Catalog

USA Filmiinstituudi (American Film Institute, AFI) väga põhjalik mängufilmide andmebaas. Andmebaasi esimene osa sisaldab infot kõigi USAs 1893-1972 toodetud mängufilmide kohta. Andmebaasis on kirjed üle 30 000 täispika ja 17 000 lühimängufilmi kohta. Lähiaastatel kogutakse andmed 1971-1980 toodetud filmide kohta.

MSN Movies

Microsofti portaali rikkalik filmiandmebaas, üle 1,4 miljoni külastuse päevas.

UCLA Film and Television Archive

California Ülikooli filmi ja telearhiiv on üks maailma juhtivamaid ja innovatiivsemaid filmiarhiive ning suurim meediakogu USA Kongressi Raamatukogu kõrval. Säilitatakse üle 220 000 filmi ja telesaate, kokku 27 miljonit jalga filmilinti. Väga professionaalne otsingusüsteem.

CITWF - Complete Index to World Film

Alan Goble koostatud ja väidetavalt suurim ja usaldusväärseim filmiloend, mis sisaldab 497 000 nimetust 175 riigist. Tagasihoidlik veebilahendus, hea seotud otsingutunnuste komplekt. Eesti filmiinfo tagasihoidlik. 

Jinni.com
Filmide, telesaadete ja veebisisu, laiemalt meelelahutusliku sisu personifitseeritud otsimootor, mis võimaldab leida filme, saateid ja sarju vastavalt kasutaja maitsele, sisulistele, žanrilistele ja meeleolulistele eelistustele.   

 

Meie koostööpartnerid

  • Kultuuriministeerium
  • EFI
  • Eesti Kultuurkapital
  • ERR
  • Rahvusarhiiv
  • BFM
  • Kinoliit
  • Eesti Filmiajakirjanike ühing
  • Tallinnfilm