Avaleht

Riho Unt

Auhinnad

  • "Isand" (2015)

    2016 Japan Media Arts Festival (Tokyo, Japan) - Excellence Award

    2016 Eesti Kultuurkapitali aastapreemia - Aasta film 2015

    2016 Eesti Filmiajakirjanike Ühingu auhind "Neitsi Maali" 2015. aasta parimale Eesti filmile

    2015 Annecy International Animation Film Festival - žürii peaauhind

    2015 Ottawa International Animation Festival (Canada) - Cartoon Network'i parima lühianimafilmi auhind

    2015 CINANIMA - International Animated Film Festival (Espinho, Portugal) - Grand Prix

    2015 FILMETS - Badalona Film Festival (Barcelona, Spain) - peaauhind: Badalona Venus

    2015 Eesti poolt animatsiooni kategoorias esitatud kandideerima Oscari-nominendiks

    „Lili“ (2008)

    2009 TINDIRINDIS - International Animation Film Festival (Vilnius, Lithuania) - International grand prix

    2009 Avanca Film Festival (Portugal) - Best Animation Prize

    2009 ANIMATEKA - International Animation Film Festival (Ljubljana, Slovenia) - Jury special mention - diploma - "for puppet animation, which hits like a black death"

    „Vennad Karusüdamed“ (2005)

    2007 Sichuan TV Festival - The International "Golden Panda" Awards for Animation (China) - Best Playwright Prize

    2007  Neum International Animated Film Festival (Bosnia & Herzegovina) - For Best Animation in Special Technique

    2007 KROK - International Animated Film Festival (Ukraine) - Special Jury Prize for The Funniest Film

    2006 SICAF - Seoul International Cartoon and Animation Festival (South Korea) - publiku auhind lühifilmide kategoorias

    2006  Art Film Fest (Slovakia) - parima lühifilmi režissööri auhind; FICC žürii auhind

    2005 DOK LEIPZIG - International Leipzig Festival for Documentary and Animated Film (Germany) - Publiku auhind Mephisto

    2005 Eesti Kultuurkapitali Audiovisuaalse kunsti sihtkapitali preemia - aasta animafilm

    „Pingviinide paraad“ (2002)

    2003 International Panorama of Independent Directors (Thessaloniki, Greece) – parim animafilm

    “Hing Sees” (2002)

    2002 Arsenali Filmifestival (Riia) - Baltimaade parim animafilm

    "Saamueli Internet" (2000)

    2001 KROK, Rahvusvaheline Animafilmide Festival - parima seriaali auhind

    2000 Veneetsia Filmifestival - finalist

    2000 Riia, Arsenali Filmifestival – esimene preemia 

    2000 Eesti Kultuurkapitali aastapreemia

    „Primavera“ (1998)

    1999 Söuli Rahvusvaheline Animafilmide Festival - The Bronze Prize

    "Tagasi Euroopasse" (1997)

    1998 Annecy rahvusvaheline animafilmifestival - žürii peapreemia, parim kujundus

    1998 Bornholmi filmi- ja TV festival - žürii eriauhind

    1998 Alma-Ata rahvusvaheline filmifestival - žürii eriauhind

    1998 Los Angelese rahvusvaheline animafilmifestival - finalist

    1999 Söuli Rahvusvaheline Animafilmide Festival - The Bronze Prize

    „Kapsapea“ (1993)

    1994 Tampere rahvusvaheline lühifilmide festival - žürii diplom

    1994 St. Peterburgi rahvusvaheline lühifilmide festival - žürii auhind

    1994 Vila de Conde rahvusvaheline lühifilmide festival - žürii auhind

    1994 Eesti riiklik kultuuripreemia

    1997 Pärnu filmipäevad - žürii peapreemia

    "Koolilood" (1990)

    1990 Bourg en Bresse rahvusvaheline animafilmifestival - žürii auhind

    "Kultuurimaja" (1988)

    1989 Kiievi üleliiduline filmifestival - Grand Prix ja filmiajakirjanike preemia

    "Sõda" (1987)

    1988 Shanghai rahvusvaheline animafilmifestival - II preemia

    1988 Tampere rahvusvaheline lühifilmide festival - žürii diplom

    1988 Annecy rahvusvaheline animafilmifestival - filmitudengite II preemia

    1988 Kiievi üleliiduline filmifestival - žürii preemia

    "Kevadine kärbes" (1986)

    1986 Eesti filmiauhind

    "Imeline nääriöö" (1984)

    1985 Minski üleliiduline festival, parim debüüt

Meie koostööpartnerid

  • Kultuuriministeerium
  • EFI
  • Eesti Kultuurkapital
  • ERR
  • Rahvusarhiiv
  • BFM
  • Kinoliit
  • Eesti Filmiajakirjanike ühing
  • Tallinnfilm