Avaleht

Herardo Contreras

Huviinfo

  • Filmograafia

    2011 Белый песок (Valge liiv) (mängufilm, alternatiivpealkiri "Караван/ Поставка"), Slovo, näitleja (roll: masinist); režissöörid Murad Alijev ja Andres Puustusmaa

    2007 Georg/ Georg: baritoni naise jutustus (mängufilm), Lege Artis Film/ Allfilm/ Center of National Film/ Matila Röhr Productions, näitleja (episoodiline roll: töömees Estonias); režissöör Peeter Simm

    2005 Stiilipidu (mängufilm), Exitfilm/ Silva Mysterium, näitleja (roll: Stjopa); režissöör Peeter Simm

    2002 Ferdinand (lühimängufilm), Allfilm, näitleja (roll: loomaaia talitaja); režissöör Andri Luup

    2002 Lilja 4-ever (mängufilm), Memfis Film/ Zentropa Entertainments, näitleja (roll: Anna naabrimees); režissöör Lukas Moodysson

    2002 Pääsemine (lühimängufilm), Parunid ja Vonid, näitleja (roll: Vasjonok); režissöör Hendrik Toompere jun

    2000 Sünnipäev (dokumentaalfilm, portreefilm), F-Seitse, teksti lugeja; režissöör Dorian Supin

    1999 Sellised kolm lugu: Aida (lühimängufilm), Lege Artis Film/ F.O.R.M.A., näitleja (roll: põgenik "Verdi"); režissöör Peeter Simm

    1997 Minu Leninid (mängufilm), Faama Film/ Lenfilm/ YLE TV/ Eesti Televisioon (mängufilm), näitleja (episoodiline roll: vene külamees); režissöör Hardi Volmer

    1996 Le violon de Rothschild/ Rothschildin viulu (Rothschildi viiul) (mängufilm), CAB Productions/ La Sept-Arte/ Hansamedia/ Hunnia Filmgyár, näitleja (roll: esimene juudi pagulane); režissöör Edgardo Cozarinsky

    1994 Ameerika mäed  (mängufilm), Lege Artis Film/ 47ème Parallèle/ Budapest Filmstúdió, näitleja (roll: Gishivilli); režissöör Peeter Simm

    1994 Tulivesi (mängufilm), Faama Film/ Tallinnfilm, näitleja (episoodiline roll); režissöör Hardi Volmer

    1993 Darkness in Tallinn/ Tallinn pimeduses (mängufilm), FilmZolfo/ Upstream Pictures/ Exitfilm, näitleja (roll: arst); režissöör Ilkka Järvilaturi

    1992 Время вашей жизни (Niikaua kui sa elad) (mängufilm), Belarusfilm/ Granit, näitleja (episoodiline roll); režissöör Oleg Fomin

    1989 Вход в лабиринт (Sissekäik labürinti) (telesari), M. Gorki nimeline filmistuudio, näitleja (episoodiline roll); režissöör Valeri Kremnev

    1988 Физики (Füüsikud) (telefilm, telelavastus), Lentelefilm, näitleja; režissöör Oleg Rjabokon

    1987 Näkimadalad III jagu "Priiusekirjad"/ Русалочи отмели. Третья сeрия. Вольные грамоты (telemängufilm), Tallinnfilm [NSVL MN Riikliku Televisiooni ja Raadio Komitee tellimus], näitleja; režissöör Olav Neuland /esilinastus 20.09.1989/

    1987 Näkimadalad IV jagu "Clemet"/ Русалочи отмели. Четвертая сeрия. Клемет (telemängufilm), Tallinnfilm [NSVL MN Riikliku Televisiooni ja Raadio Komitee tellimus], näitleja; režissöör Olav Neuland /esilinastus 20.09.1989/

    1988 Vernanda (lühimängufilm), Tallinnfilm, näitleja (episoodiline roll); režissöör Roman Baskin

    1987 Näkimadalad I jagu "Katk"/ Русалочи отмели. Первая сeрия. Чума (telemängufilm), Tallinnfilm [NSVL MN Riikliku Televisiooni ja Raadio Komitee tellimus], näitleja; režissöör Olav Neuland /esilinastus 16.09.1989/

    1987 Näkimadalad II jagu "Walborg"/ Русалочи отмели. Вторая сeрия. Валборг (telemängufilm), Tallinnfilm [NSVL MN Riikliku Televisiooni ja Raadio Komitee tellimus], näitleja; režissöör Olav Neuland /esilinastus 20.09.1989/

    1987 Tants aurukatla ümber I jagu (telemängufilm), Eesti Telefilm, näitleja (roll: mustlane); režissöör Peeter Simm

    1986 Askarsizliq saraitinda.../ В условиях неочевидности (Ebaselgetel asjaoludel) (mängufilm), Azerbaidžanfilm, näitleja; režissöör Farhad Jusufov /esilinastus 30.07.1987

    1985 Puud olid... (mängufilm), Tallinnfilm, näitleja (roll: Alajaani Märt); režissöör Peeter Simm /esilinastus 15.09.1986/

    1984 Lurich (mängufilm), Tallinnfilm, näitleja (episoodiline roll: vagunisaatja); režissöör Valentin Kuik

    1975 Briljandid proletariaadi diktatuurile (mängufilm 2 osas), Tallinnfilm, näitleja (episoodiline roll); režissöör Grigori Kromanov

    1970 Сaлют, Maрия! (Saluut, Maria!) (mängufilm 2 osas), Lenfilm, näitleja (episoodiline roll); režissöör Jossif Heifits

    Teatrirolle

    2008 Sir John – Ronald Harwood "Kostümeerija" (Vene Teater, lavastaja Roman Baskin)

    2007 vürst K – Fjodor Dostojevski "Onu unenägu" (Vene Teater, lavastaja Mihhail Tšumatšenko)

    2006 Weller Martin – David Lee Coburn "Džinnimäng" (Vene Teater, lavastaja Nikolai Krutikov)

    2006 Luisk – William Shakespeare "As You Like It" ("Kuidas teile meeldib") (Vene Teater, lavastaja Timofei Sopoljov)

    2006 Narr (Joosep) – A. H. Tammsaare/ Valter Ojakäär "Kuningal on külm" (Vene Teater, lavastaja Ingo Normet)

    2005 hüpnotisöör – Vassili Sigarjov "Valedetektor" (Vene Teater, lavastaja Eduard Toman)

    2004 professor – Samuil Maršak/ Eduard Toman "Õnnetoov sõrmus" (Vene Teater, lavastaja Eduard Toman; etendati Salme Kultuurikeskuses)

    2004 Matvei Semjonovitš Šabelski – Anton Tšehhov "Ivanov" (Vene Teater, lavastaja Nikolai Krutikov)

    2003 Ivan Kuzmitš Tšernohvostov – Ljudmila Razumovskaja "Kaasavaratu peig" (Vene Teater, lavastaja Jelena Dolgina)

    2002 osaline – Anton Tšehhov/ Juri Jerjomin "Kohtamised juunis" (Vene Teater, lavastaja Mihhail Bõtškov)

    2001 Näärivana, külmetanud onuke – Ksenia Dragunskaja "Kadunud lume saladus" (Vene Teater, lavastaja Nikolai Krutikov)

    2001 Jossif – Valentin Azernikov "Pulmamarss" (Vene Teater, lavastaja Jevgeni Gaitšuk)

    2001 Müller – Oleg Šiškin "Anna Karenina 2" (Vene Teater, lavastaja Vladimir Jepifantsev)

    2001 Grigori Borissovitš Kutšumov – Aleksandr Ostrovski "Pöörane raha" (Vene Teater, lavastaja Eduard Toman)

    2000 Juri Provalin – Merle Karusoo "Save Our Souls/Spassite naši duši/Päästke meie hinged" (VAT Teater, lavastaja Merle Karusoo; etendati Tallinnas Liiva keskuses))

    2000 Willie Clark – Neil Simon "Päikesepoisid" (Vene Teater, lavastaja Eduard Toman)

    2000 Lebedev – Fjodor Dostojevski/ Juri Jerjomin "Idioot" (Vene Teater, lavastaja Juri Jerjomin)

    1999 oraakel – Françoise Sagan "Valentine'i violetne kleit" (Vene Draamateater, lavastaja Aleksandr Issakov)

    1999 Parun – Aleksandr Puškin "Ihnus rüütel. Stseen Faustist" (Vene Draamateater, lavastaja Jevgeni Gaitšuk)

    1998 Igor – Nadežda Ptuškina "Seniks, kuni ta suri" (Vene Draamateater, lavastaja Boriss Milgram)

    1998 Géronte – Molière "Scapini kelmused" (Vene Draamateater, lavastaja Aleksandr Issakov)

    1997 Vestmann – Eduard Vilde "Pisuhänd" (Vene Draamateater, lavastaja Ago-Endrik Kerge)

    1996 vürst Irakli Stratonõtš Dulebov – Aleksandr Ostrovski "Talendid ja austajad" (Vene Draamateater, lavastaja Aleksandr Smeljakov)

    1996 Solomon, grimeerija ja suflöör/ kostümeerija/ lavatööline/ teener/ kaardiväelane – Grigori Gorin "Kean IV" (Vene Draamateater, lavastaja Sergei Ražuk)

    1995 Pankrat Sobrin – Andrei Maksimov "Häiritud perekond..." (Vene Draamateater, lavastaja Andrei Maksimov)

    1995 peaosaline – "Kõik me armastasime neil aastail..." (Sergei Jessenini poeemil "Anna Snegina" põhinev kammerlavastus, Vene Draamateater, lavastaja Eduard Toman)

    1995 Ževakin, meremees – Nikolai Gogol "Naisevõtt" (Vene Draamateater, lavastaja Aleksandr Issakov)

    1995 signor Pelaes – Achille Campanile "Testament itaalia moodi ehk Vaene Pierrot" (Vene Draamateater, lavastaja Svetlana Krassman)

    1995 kerjus – August Strindberg "Damaskusesse I" (Vene Draamateater, lavastaja Maria Fridh)

    1993 Timošin – Oleg Danilov "Me läheme "Tšapajevit" vaatama" (Vene Draamateater, lavastaja Svetlana Krassman)

    1989 peaosaline – Grigori Gorin/ Vladimir Voinovitš "Keskmise kohevusega kodukass" (Vene Draamateater, lavastaja Grigori Mihhailov)

    1988 Kavalpea – Aljaksei Dudarav "Prügimägi" (Vene Draamateater, lavastaja Aleksandr Tsukerman)

    1988 Luigi Palia – Aldo Nicolai "Põgenemine" (Vene Draamateater, lavastaja Andrei Sanatin)

    1987 vanaisa – Enn Vetemaa "Nukumäng" (Vene Draamateater, lavastaja Adolf Käis)

    1986 Pjotr Ivanovitš Bobtšinski, mõisnik – Nikolai Gogol "Revident" (Vene Draamateater, lavastaja Valeri Rajevski)

    1986 Izold Timofejevitš Kukin – Aleksandr Galin "Žanna" (Vene Draamateater, lavastaja Juri Jerjomin)

    1986 Kalju, pensionär – Valter Udam "Vastutus" (Vene Draamateater, lavastaja Nikolai Šeiko)

    1985 miilits Krestnik – Aleksandr Tšervinski "Trips-traps-trull" (Vene Draamateater, lavastaja Vladislav Pazi)

    1985 Anatoli Danilovitš Brjanski-Martinelli – Aleksei Arbuzov "Pihtimuste öö" (Vene Draamateater, lavastaja Nikolai Šeiko)

    1984 Koer Boi – Uno Leies "Buratino lendab kuule" (Vene Draamateater, lavastaja Svetlana Krassman)

    1983 osaline – Kalju Komissarov "Inimesed, ma armastan teid!" (Vene Draamateater, lavastaja Kalju Komissarov)

    1983 Pestik – Juri Makarov "Ei ole. Ei olnud. Ei võtnud osa" (Vene Draamateater, lavastaja Nikolai Šeiko)

    1983 Pavel Volodin, tööõpetuse õpetaja koolis – Georgi Viren/ Fjodor Sologub "Väike saatan" (Vene Draamateater, lavastajad Roman Viktjuk ja Andrei Sanatin)

    1982 Punapea – Mikola Kuliš "Õndsuse saar (Nii hukkus Guska)" (Vene Draamateater, lavastaja Nikolai Šeiko)

    1982 Jean-Jacques Bouton, küünlakustutaja ja Molière'i teener/ markii de Lessac, mängur – Mihhail Bulgakov "Molière (Püha sakrament)" (Vene Draamateater, lavastaja Mihhail Lurje)

    1982 Solomon Rabinovitš – Vadimir Tendrjakov "Tasumine" (Vene Draamateater, lavastaja Aleksandr Tsukerman)

    1981 Krassavin – Sergei Naidjonov "Vanjušini lapsed" (Vene Draamateater, lavastaja Mihhail Lurje)

    1980 osaline – "Lõi loitma kõrge leek..." (poeetiline etendus Aleksandr Bloki teostest, Vene Draamateater)

    1980 Kljagin – Grigori Gorin "Fenomenid" (Vene Draamateater, lavastaja Eduard Agu)

    1979 Rodriges – Viktor Rozov "Metsise pesa" (Vene Draamateater, lavastaja Vitali Tšermenjov)

    1979 revident – Aleksandr Gelman "Meie, allakirjutajad..." (Vene Draamateater, lavastaja Vjatšeslav Petrov)

    1979 Nikolai Ivanovitš Makarov, autokooli treenerinstruktor – Aleksandr Grišin "Lastevanemate koosolek" (Vene Draamateater, lavastaja Vitali Tšermenjov)

    1979 Põhjapõder – Jevgeni Švarts/ H. Chr. Andersen "Lumekuninganna" (Vene Draamateater, lavastaja Svetlana Krassman)

    1978 skulptor – Aleksandr Kotetišvili "Mees, naine ja teised" (Vene Draamateater, lavastaja Vjatšeslav Petrov)

    1978 peaburžui – Arkadi Gaidar "Sõjasaladus" (Vene Draamateater, lavastaja Svetlana Krassman)

    1977 kreeklane-donžuan – Mihhail Bulgakov "Põgenemine" (Vene Draamateater, lavastaja Vitali Tšermenjov)

    1977 Isake-tsaar – Galina Voltšek/ Margarita Mikaeljan (tšehhi muinasjuttude ainetel) "Printsess ja puuraidur" (Vene Draamateater, lavastaja Aleksandr Tsukerman)

    1976 Steve – Tennessee Williams "Tramm nimega "Iha"" (Vene Draamateater, lavastaja Vitali Tšermenjov)

    1976 Stõr – Vassili Šukšin/ Vitali Tšermenjov "Ma tulin teile vabadust tooma" (Vene Draamateater, lavastaja Vitali Tšermenjov)

    1976 seersant – Stanislav Rodionov "Juurdlus" (Vene Draamateater, lavastaja Vjatšeslav Petrov)

    1976 ülem – Mihhail Roštšin "Mees ja naine vajavad tuba" (Vene Draamateater, lavastaja Vjatšeslav Petrov)

    1975 teener Vorotõnski – Aleksandr Ostrovski "Vassilissa Melentjeva" (Vene Draamateater, lavastaja Vjatšeslav Petrov)

    1975 osaline – Vassili Šukšin "Energilised inimesed" (Vene Draamateater, lavastaja Vitali Tšermenjov)

    1975 Sudarikov – Ariadna Tur/ Pjotr Tur "Ülejooksik" (Vene Draamateater, lavastaja Vitali Tšermenjov)

    1975 Kits, väljakujunemata romantik – Samuil Maršak "Kassi maja" (Vene Draamateater, lavastaja Svetlana Krassman)

    1974 Fernando – Ernest Hemingway/ Vitali Tšermenjov "Kellele lüüakse hingekella" (Vene Draamateater, lavastaja Vitali Tšermenjov)

    1973 Van Vanõtš – Gennadi Bokarev "Terasesulatajad" (Vene Draamateater, lavastaja Vitali Tšermenjov)

    1973 meister – Ardi Liives "Infarkt" (Vene Draamateater, lavastaja Vitali Tšermenjov)

    1973 Hunt – Jevgeni Švarts "Punamütsike" (Vene Draamateater, lavastaja Svetlana Krassman)

    1973 politsei – M. Mayo/ M. Hennequin "Luiskaja" (Vene Draamateater, lavastaja Vitali Tšermenjov)

    1973 jaamaülem – Michail Sebastian "Nimetu täht" (Vene Draamateater, lavastaja Sergei Satõrenko)

    1972 Goddard – Jack Popwell "Missis Piper viib läbi juurdlust" (Vene Draamateater, lavastaja Jefim Higerovitš)

    1972 Valentik, Nereži tehase kommertsdirektor – Ignat Dvoretski "Võõras" (Vene Draamateater, lavastaja Semjon Lerman)

    1971 Karandašov – Mihhail Roštšin "Valentin ja Valentina" (Vene Draamateater, lavastaja Jefim Higerovitš)

    1971 võitleja – Aleksandr Štein "Võõrastemaja "Astoria"" (Vene Draamateater, lavastaja Semjon Lerman)

    1970 lakei – Leonid Andrejev "Mees, kes saab kõrvakiile" (Vene Draamateater, lavastaja Arseni Sagaltšik)

    1970 3. junkur – Mihhail Bulgakov "Turbinite päevad" (Vene Draamateater, lavastaja Grigori Ziskin)

    1969 Ühesilmaline kuningas – Lev Ustinov "Ära puutu mind" (Vene Draamateater, lavastaja Georgi Tsvetkov)

    1969 Greki sõber – Vladimir Voinovitš "Kaks sõpra" (Vene Draamateater, lavastaja Semjon Lerman)

    1969 reamees Firsov – Valentin Ježov "Ööbikute öö" (Vene Draamateater, lavastaja Vitali Tšermenjov)

    1968 Gratšov – Boriss Ratser/ Vladimir Konstantinov "Kümme päeva armastuse eest" (Vene Draamateater, lavastaja Jevgeni Vlassov)

    1968 teener – Samuil Aljošin "Tookord Sevillas" ("Don Juan") (Vene Draamateater, lavastaja Lev Švarts)

    1968 kelner – Arkadi Arkanov/ Grigori Gorin "Bankett" (Vene Draamateater, lavastaja Semjon Lerman)

    1968 Gussejev – Vladimir Voinovitš "Tahan olla aus" (Vene Draamateater, lavastaja Vladimir Vorobjov)

    1967 filmirežissöör – Gorn Kramer/ Gorinei Giovannini "Pühapäev Roomas" (Vene Draamateater, lavastaja Lev Švarts)

    [seisuga 20.07.2013]

Meie koostööpartnerid

  • Kultuuriministeerium
  • EFI
  • Eesti Kultuurkapital
  • ERR
  • Rahvusarhiiv
  • BFM
  • Kinoliit
  • Eesti Filmiajakirjanike ühing
  • Tallinnfilm