Avaleht

Riina Sildos

Auhinnad

  • 2013 Eesti Kultuurkapitali Audiovisuaalse kunsti sihtkapitali aastapreemia - Aasta produtsent – pühendunud töö eest filmidega „Kertu“, „Viru – vabaduse saatkond“, „Eestlanna Pariisis“

    2008 Valgetähe V klassi teenetemärk

    2014 Ma ei tule tagasi (režissöör Ilmar Raag)

    2014 Tribeca Film Festival (USA) - Nora Ephroni žürii eripreemia

    2014 Andrey Tarkovsky International Film Festival “The Mirror” (Ivanovo, Russia) – auhind professionaalsete saavutuste eest

    2014 International Film Festival Film by the Sea (Netherland) – peapreemia: Dioraphte Film- en Literatuuraward

    2013 Kertu (režissöör Ilmar Raag)

    2013 Lübeck Film Festival "Nordische Filmtage" (Germany) - publikupreemia

    2013 Festival International du Film d'Arras (France) - publikupreemia

    2014 Würzburg International Film Weekend (Germany) - publikupreemia

    2014 “The Golden Linden”  International film festival of new European cinema (Stara Zagora, Bulgaria) - parim film; parim naisnäitleja: Ursula Ratasepp

    2014 Koszalin European Film Festival "Integration You and Me" (Poland) - publikupreemia

    2012 Eestlanna Pariisis (režissöör Ilmar Raag)

    2012 Locarno Film Festival (Switzerland) - Oikumeenilise žürii auhind

    2012 Festival des Jeunes Réalisateurs de Saint-Jean-de-Luz (France) - parima näitlejanna auhind Laine Mägile

    2012 Macedonia Cinedays (Macedonia) - auhind "Blue Star" parima stsenaariumi eest

    2012 Eesti Kultuurkapitali Audiovisuaalse kunsti sihtkapitali preemia – Aasta mängufilmi preemia – Ilmar Raag, Laine Mägi, Riina Sildos – "Eestlanna Pariisis" eest

    2012 Eesti Välisministeeriumi kultuuripreemia - Eesti-Prantsuse-Belgia koostöös valminud mängufilmi „Eestlanna Pariisis“ kui 2012. aastal originaalstsenaariumi alusel loodud filmidest kõige laiema rahvusvahelise koostöö näite eest

    2011 Lotte ja kuukivi saladus (režissöörid Janno Põldma ja Heiki Ernits)

    2011 Eesti Kultuurkapitali Audiovisuaalse kunsti sihtkapitali preemia (Eesti) – aasta menufilm

    2012 Leeds Young Film Festival (Great Britain) – Audience Award - First Prize

    2012 Anima Mundi - International Animation Festival of Brazil (Brazil) – Children Feature Animation - 3rd Prize

    2012 NUEVA MIRADA - International Film Festival for Children and Youth (Buenos Aires, Argentina) – International competition: Golden Kite for the Best feature film

    2012 TINDIRINDIS - International Animation Film Festival (Vilnius, Lithuania) –Jury Diploma for creating a warm, friendly and kind-hearted world

    2012 Chicago International Children's Film Festival - CICFF (USA) – Adult Jury Prizes: Animated Feature competition - 2nd Prize

    2012 International Film Festival "Listapad" (Byelorussia) – Listapadzik competition – Special Diploma for Best Film Fairy-tale

    2012 ReAnimania - Yerevan International Animation Film Festival (Jerevan, Armenia) – Animation Films - Special Mention

    2013 KINOJAZDA Film Festival for Children and Young Audience (Nowy Sacz, Poland) – Children’s Jury - Special Mention Prize; Golden Centipede - statuette for the best film awarded by the festival audience

    2013 International Children’s Film Festival (Bengaluru, India) – Best Animation Film

    2013 Lucknow International Children's Film Festival (India) – Best Animation Film

    2011 Hella W (režissöör Juha Wuolijoki)

    2012 Jussi auhinnad (Soome) – auhinnad parimale kunstnikutööle (Kari Kankaanpää) ja parimale kostüümikunstnikutööle (Anu Pirilä)

    2010 Polli päevikud (režissöör Chris Kraus)

    2011 Minsk International Film Festival "Listopad" (Byelorussia) – Publikuauhind „Listapadi“ Publiku Pronks, Minski linna auhind Parim Film, festivali peasponsori Belaruskali auhind Parim Film

    2010 PÖFF - Pimedate Ööde Filmifestival (Eesti) – Rahvusvaheline võistlusprogramm EurAsia – Parim režissöör

    2010 Rome International Film Festival (Italy), Marc’Aurelio žürii eripreemia; Teatro Politeama di Catanzaro parima filmimuusika eest (Annette Focks)

    2008 Mina olin siin (režissöör René Vilbre)

    2009 International Film and TV Festival "DetectiveFEST" (Russia) – Kategooria "Kuritöö ja karistus" peapreemia

    2008 Eesti Kultuurkapitali Audiovisuaalse kunsti sihtkapitali preemia (Eesti) – Parim mängufilm

    2007 Klass (režissöör Ilmar Raag)

    2007 Karlovy Vary International Film Festival (Czech Republic) - "East of the West" võistlusprogramm - žürii eripreemia; Europa Cinemas Label/ Euroopa kinoomanike peaauhind

    2007 Varsaw International Film Festival (Poland) - FIPRESCI auhind; žürii eripreemia

    2007 Macedonia Cinedays (Macedonia) - Kuldtäht parima filmi eest

    2007 Festival on Wheels (Ankara, Turkey) – Hõbehani auhind

    2007 Stockholm International Film Festival Junior (Sweden) - parim film

    2007 Hää film (Eesti) - parim film; parim režissöör; vaatajate lemmik

    2007 PÖFF, Estonia – Scottish Leader Estonian Film žürii eripreemia

    2007 Rouen Nordic Film Festival (France) - Euroopa noore publiku auhind

    2007 Eesti Oscari-komisjoni poolt valitud kandideerima Ameerika Filmikadeemia parima võõrkeelse filmi auhinna nominendiks

    2008 Festroia International Film Festival (Portugal) - žürii eripreemia: Hõbedane Delfiin; SIGNIS žürii: eripreemia

    2008 Almaty International Film Festival "Shaken Stars" (Kazakhstan) – peaauhind

    2008 Brooklyn International Film Festival (USA) - parim stsenaarium

    2008 Skip City International D-Cinema Festival (Japan) - parim stsenaarium

    2008 Riga International Film Festival "Arsenals" (Latvia) - parim Balti film; publikuauhind

    2008 International Film Festival "Listapad" (Byelorussia) - parim film; parim meesnäitleja: Vallo Kirs

    2008 BIAFF - Batumi International Art-House Film Festival (Georgia) - parim film

    2008 ALE KINO! - International Young Audience Film Festival (Poznan, Poland) - publikuauhind; Kuldsed Kitsed - parimale noortegrupile kinolinal

    2008 Montreal World Film Festival (Canada) - Beež Võlumuna parima mängufilmi eest

    2008 Festival européen des 4 écrans (Paris, France) - peaauhind; Noortežürii auhind; Hõbedane Ekraan - auhind telefilmide kategoorias

    2008 Rome Independent Film Festival (Italy) - parim film

    2008 The Ingmar Bergman International Debut Award - nominatsioon

    2009 FEST-International Youth Film Festival (Portugal) – eripreemia

    2007 Substantia stellaris (režissöör  Mati Kütt)

    2007 Eesti Kultuurkapitali Audiovisuaalse kunsti sihtkapitali preemia (Eesti) – aasta parim animafilm - 7 animeeritud luuletusest koosnev filmikassett "Must lagi"

    2006 Leiutajateküla Lotte (režissöörid Janno Põldma ja Heiki Ernits)

    2007 CARTOON – European Association of Animation Film – Euroopa Parima Produtsendi nominatsioon

    2007 The National Film Festival Lielais Kristaps (Latvia) – parima täispika animafilmi auhind Suur Kristall

    2007 Bielefeld Children's and Youth Filmfestival (Bielefeld, Germany) – laste žürii parima filmi auhind "Fred, Der Goldene Gossi"

    2007 TINDIRINDIS - International Animation Film Festival (Vilnius, Lithuania) – parim täispikk animafilm

    2007 DIVERCINE International Film Festival For Children and Youth (Montevideo, Uruguay) – laste žürii auhind; rahvusvahelise žürii parima täispika animatsiooni auhind

    2005 Röövlirahnu Martin (režissöör René Vilbre)

    2005 Nordic Film Days (Lübeck, Germany) – parim Põhjamaade lastefilm, eripreemia

    2005 Afganistani armid (režissöör Ivar Heinmaa)

    2005 Eesti Kultuurkapitali aastapreemia (Eesti) ­– AV sihtkapitali aastaauhind

    2006 Eesti filmipäevad (Eesti) – silmapaistva töö eest

Meie koostööpartnerid

  • Kultuuriministeerium
  • EFI
  • Eesti Kultuurkapital
  • ERR
  • Rahvusarhiiv
  • BFM
  • Kinoliit
  • Eesti Filmiajakirjanike ühing
  • Tallinnfilm