Avaleht

Angelina Semjonova

Huviinfo

  • Filmograafia

    2010-2011 Ühikarotid (telesari), Reede/ Kanal 2, näitleja (episoodiline roll: Kustavi ehk "Staffi" ema)

    1995-1996 V.E.R.I./ Valu. Elu. Raha. Elu (telesari), TV3, näitleja (roll: õde Leida); režissöör Toomas Kirss

    1993 Тюремный романс (Vanglaromanss) (mängufilm), Tabivi-Film, Lenfilmi osalusel, näitleja (episoodiline roll); režissöör Jevgeni Tatarski

    1992 Uurimusfilm doktor Enn Vetemaa märkmeraamatute põhjal "Eesti näkid" (telemängufilm), Eesti Telefilm, näitleja (roll: näkk roppsuu-röökur); režissöör Illis Vets /esilinastus 19.05.1993/

    1991 Vana mees tahab koju (telemängufilm kahes osas), Tallinnfilm, näitleja (roll: Kadi); režissöör Tõnis Kask

    1991 Пьющие кровь (Verejanused) (mängufilm), Lenfilm, näitleja (episoodiline roll); režissöör Jevgeni Tatarski

    1990 Igaühele oma (lühimängufilm), Tallinnfilm, näitleja (episoodiline roll); režissöör Hardi Volmer

    1990 Teenijanna (lühimängufilm), Tallinnfilm, näitleja (roll: Juuli); režissöör Veiko Jürisson

    1990 Бакенбарды (Bakenbardid) (mängufilm), Golos/ Lenfilm, näitleja (episoodiline roll); režissöör Juri Mamin

    1990 Фуфло (Tüssamine) (mängufilm), Troitskii Most/ Lenfilm, näitleja (episoodiline roll); režissöör Aleksei Lebedev

    1988 Doktor Stockmann/ Враг респектабельного общества (telemängufilm kahes osas), Tallinnfilm [NSVL MN Riikliku Televisiooni ja Raadio Komitee tellimus], näitleja (roll: Petra Stockmann, [õpetajanna]); režissöör Mikk Mikiver

    1986 Saja aasta pärast mais (mängufilm), Tallinnfilm, näitleja (episoodiline roll: Salomonia Telman); režissöör Kaljo Kiisk /esilinastus 06.06.1987/

    1984 Hundiseaduse aegu (mängufilm), Tallinnfilm, näitleja (episoodiline roll: Ulla sõbranna [Angelika Semjonova]); režissöör Olav Neuland /esilinastus 09.05.1985/

    1983 Küljetuul (telemängufilm), Eesti Telefilm, näitleja (roll: Katja); režissöör Raul Tammet

    Rollid teatris

    2005 osaline – Kaari Sillamaa "Tütarlaste kooli juhtum" (Kaari Sillamaa Noorte Muusikateater, režissöör-lavastaja Kalev Lepik)

    2003 laulja - "Piafi laulud" (Pärnu Endla, lavastaja Reeda Toots)

    2002 proua Biedermann – Max Frisch "Härra Biedermann ja tulesüütajad" (Vanalinnastuudio, lavastaja Mai Murdmaa)

    2001 tehnik/ tüdruk boutique'ist – Alan Ayckbourne "Koomiline potentsiaal" (Eesti Draamateater, lavastaja Ain Prosa)

    2000 Gullan Persson, Rasmuse ema – Astrid Lindgren "Rasmus, Pontus ja Lontu" (Eesti Draamateater, lavastaja Ain Prosa)

    2000 Hortense – Nikos Kazantzakis/ John Kander/ Joseph Stein "Zorbas" (Eesti Draamateater, lavastaja Ivo Eensalu)

    1999 Eeva, Taavi naine – Juhan Saar/ Albert Uustulnd "Tuulte tallermaa" (Kuressaare Linnateater, lavastaja Väino Uibo)

    1999 Jennifer Bristow – Ray Cooney "Igaühele oma" (Eesti Draamateater, lavastaja Ain Prosa)

    1998 põldhiirte kuninganna – Alfred Bradley/ L. Frank Baum "Võlur Oz" (Eesti Draamateater, lavastaja Tamur Tohver)

    1998 Nell, tööbüroo "Top Girls" töötaja/ Isabella Bird – Caryl Churchill "Tipp-tüdrukud" (Eesti Draamateater, lavastaja Mati Unt)

    1998 osaline – Madis Kõiv "Stseene saja-aastasest sõjast" (Eesti Draamateater, lavastaja Mikk Mikiver)

    1997 Mercedes – Toomas Hussar/ Ervin Õunapuu "Linnapea ehk Hirmu põhivormid" (ETV Teleteater, režissöör-lavastaja Toomas Hussar; esietendus 01.01.1998)

    1997 Anu – Eno Raud/ Reeda Toots "Sipsik" (Nukuteater, lavastaja Reeda Toots)

    1997 osaline – Juhan Smuul/ Voldemar Panso "Eesti kontsert ehk Naljakad inimesed laulupeol" (Von Krahli Teater, lavastaja Reeda Toots)

    1996 osaline – Tennessee Williams, lühinäidendite õhtu "Ma ei tea, mis saab homme" ("Räägi minuga vihmakeeli ja las ma kuulan...", "Elamiskõlbmatuks tunnistatud", "Ma ei tea, mis saab homme") (Eesti Draamateater, lavastaja Mikk Mikiver; etendati Von Krahli Teatris)

    1996 Maša – Anton Tšehhov "Kolm õde" (Eesti Draamateater, lavastaja Mikk Mikiver; etendati Sagadi mõisas)

    1996 Lise, Isabelle'i seltsidaam/ Clarine, Hippolyta seltsidaam – Pierre Corneille/ Mati Unt "Näitaja näitab ja vaataja vaatab ehk Illusioon" (Eesti Draamateater, lavastaja Mati Unt)

    1996 Irene Molloy, kübaraäri omanik – Jerry Herman/ Michael Stewart "Hallo, Dolly!" (Estonia, lavastaja Ingo Normet)

    1995 Viini daam – Peter Shaffer "Amadeus" (Eesti Draamateater, lavastaja Kalju Komissarov)

    1995 Nina, Arbenini naine – Mihhail Lermontov "Maskeraad" (Eesti Draamateater, lavastaja Mikk Mikiver)

    1994 Emma – Harold Pinter "Petmine" (Eesti Draamateater, lavastaja Sulev Teppart)

    1994 Maggie, Soundersi tütar, Maxi armastatu – Ken Ludwig "Laenake tenorit" (Eesti Draamateater, lavastaja Ivo Eensalu)

    1994 Keely – Jane Martin "Keely ja Du" (Eesti Draamateater, lavastaja Madis Kalmet)

    1993 Daam, mitte noorem kui 30-ne – Sławomir Mrożek "Suvepäev" (Eesti Draamateater, lavastaja Hendrik Toompere jun)

    1993 Eva – Robert Thomas "Mõrtsukas Freddy" (Eesti Draamateater, lavastaja Eino Baskin)

    1992 Reaa – Ilpo Tiihonen "Reearuu" (Eesti Draamateater, lavastaja Ivo Eensalu)

    1992 Jessica – William Shakespeare "Veneetsia kaupmees" (Eesti Draamateater, lavastaja Roman Baskin)

    1992 Roosi, Bernhard Riivese naine – Aino Kallas "Bernhard Riives" (Eesti Draamateater, lavastaja Mikk Mikiver)

    1992 naine – Gabriel García Márquez "Naine, kes saabus kell kuus" (ETV Teleteater, lavastaja Ingo Normet)

    1991 Pipar – David Wood "Piparkoogimehike" (Eesti Draamateater, lavastaja Ivo Eensalu)

    1991 Lucy, Leo sõbranna – Václav Havel "Largo desolato" (Eesti Draamateater, lavastaja Mati Unt)

    1991 Annamirl – Leo Fall "Lõbus talupoeg" (Eesti Draamateater, lavastaja Ivo Eensalu)

    1991 Sylvette – Edmond Rostand "Romantikud" (Eesti Draamateater, lavastaja Raivo Trass)

    1990 õde Maggie Coates – Tom Stoppard "Erarahu" (Eesti Draamateater, lavastaja Ülo Vihma)

    1990 Isabelle – Fran coise Sagan "Klaver murul" (Eesti Draamateater, lavastaja Aivars Helde)

    1990 naislaulja – Molière "Kodanlasest aadlimees" (Eesti Draamateater, lavastaja Lembit Peterson)

    1990 Kolmpea Kõiketeadja – David Wood "Lobasuu ja Pingviin" (Eesti Draamateater, lavastaja Ivo Eensalu)

    1990 Jaqinte, rootsi neiu – Jean-Jacques Bricaire/ Maurice Lasaygues "Silme ees läheb mustaks ehk Kentsakas meesterahvas" (Eesti Draamateater, lavastaja Lembit Ulfsak)

    1989 Angel – Mark Howard Medoff "Red Ryder" (Draamateater, lavastaja Evald Hermaküla)

    1989 Julie, Dantoni naine – Georg Büchner "Dantoni surm" (Draamateater, lavastaja Anita Myllymäki)

    1988 Florance – Jean Genet "Palkon" (Draamateater, lavastaja Evald Hermaküla)

    1987 Lydia, Kaljase tütar – Jaan Kruusvall "Vaikuse vallamaja" (Draamateater, lavastaja Mikk Mikiver)

    1987 Mary Poppins – Richard M. Sherman/ Pamela L. Travers/ Kaarel Kilvet "Mary Poppins" (Draamateater, lavastaja Viive Ernesaks)

    1986 Zina Kovalenko – Boriss Vassiljev/ Rudolf Allabert "Sõda algas homme" (Eesti Televisioon, lavastaja Rudolf Allabert)

    1986 Juuli – A. H. Tammsaare/ Kalle Kurg "Tõde ja õigus" (Draamateater, lavastaja Raivo Trass)

    1986 Estelle – Jean Sarment "Mamouret" (Eesti Televisioon, lavastaja Eero Spriit, rezissöör Jaan Pihlak)

    1996 Crystal Allen – Clare Boothe "Naised" (Draamateater, lavastaja Raivo Trass)

    1985 Tonja – Aleksandr Mišarin "Seoses üleminekuga teisele tööle" (Draamateater, lavastaja Mikk Mikiver)

    1985 proua Keeney – Eugene O'Neill "Õli" (Draamateater, lavastaja Mikk Mikiver)

    1985 Ljuska – Aljaksei Dudarav "Reamehed" (Draamateater, lavastaja Mikk Mikiver)

    1985 Anna Pommer – Mats Traat "Pommeri aed" (Draamateater, lavastaja Mikk Mikiver)

    1984 Karu-Kati – Heljo Mänd "Hõbejänesed" (Draamateater, lavastaja Raivo Trass)

    1984 proua Malmberg – A. H. Tammsaare/ Mikk Mikiver "Armastus ja surm" (Draamateater, lavastaja Mikk Mikiver)

    1983 Irma – Jaan Kruusvall "Pilvede värvid" (Draamateater, lavastaja Mikk Mikiver)

    Rollid kuuldemängudes

    1999 D (naine, kellest ei saa midagi) – Dieter Lesage "Pärast orgiat" (režissöör Tamur Tohver)

    1999 Cara – Jaan Kross/ Einar Kraut "Taevakivi" (režissöör Einar Kraut)

    1986 Guliko – Nodar Dumbadze "Päike öös" (režissöör Zurab Kandelaki)

    1986 tütar – Helju Rammo "Hea laul" (režissöör Kaarel Toom)

    1985 Tumbalamp – Toivo Tootsen "Millal tuleb parandaja?" (režissöör Härmo Saarm)

    1985 Hilda Winton – "Mees, kes iial ei sure" ("Joe Hill") (režissöör Salme Reek)

    1984 printsess Eboli – Friedrich Schiller "Don Carlos" (režissöör Härmo Saarm)

    1983 ämblik Charlotte – Elwyn Brooks White "Charlotte koob võrku" (režissöör Härmo Saarm)


Meie koostööpartnerid

  • Kultuuriministeerium
  • EFI
  • Eesti Kultuurkapital
  • ERR
  • Rahvusarhiiv
  • BFM
  • Kinoliit
  • Eesti Filmiajakirjanike ühing
  • Tallinnfilm