Avaleht

Sulev Nõmmik

Huviinfo

  • Filmograafia

    1988 Karavan liigub edasi (muusikafilm), Eesti Telefilm, režissöör  /esmaesitus 08.02.2002/

    1987 Sulev Nõmmik (dokumentaalfilm, portreefilm), Eesti Telefilm, režissöör Evald Hermaküla

    1987 Meie Uduvere (telefilm), Eesti Televisioon, režissöör, näitleja (roll: Kärna Ärni)

    1981 Nukitsamees (mängufilm), Tallinnfilm, näitleja (roll: vanaisa); režissöör Helle Murdmaa  /digitaalselt taastatud 2010/

    1978 Siin me oleme (telemängufilm), Eesti Telefilm, stsenarist (+ Enn Vetemaa), režissöör, näitleja (roll: Aadu Kadakas)  /digitaalselt taastatud 2004/

    1977 Roosid lõunast (muusikafilm), Eesti Telefilm, stsenarist, režissöör

    1976 Sa oled mu majakas (muusikafilm), Eesti Telefilm, stsenarist, režissöör

    1975 Poiste laulud (muusikafilm), Eesti Telefilm, režissöör

    1975 Jõmm (telemängufilm), Eesti Telefilm, režissöör, tantsuseade (+ David Šur)

    1972 Noor pensionär (telemängufilm), Eesti Telefilm), stsenarist, režissöör  /digitaalselt taastatud 2004/

    1971 Teatriöö (muusikafilm), Eesti Telefilm, stsenarist, režissöör  /esmaesitus 29.01.1972/

    1971 Druus ja Fatkin (telefilm), Eesti Telefilm, režissöör

    1971 Noor pensionär I variant (lühimängufilm [tummfilmivariant]), Eesti Telefilm, stsenarist (+ Enn Vetemaa), režissöör

    1970 Varastati Vana Toomas (mängufilm, muusikafilm), Tallinnfilm, stsenarist (+ Enn Vetemaa, Eri Klas, Grigori Skulski, Semjon Školnikov); režissöör Semjon Školnikov

    1968 Meie Artur (dokumentaalfilm), Eesti Telefilm, näitleja (roll: osaleja); režissöör Grigori Kromanov

    1968 Mehed ei nuta (telemängufilm), Eesti Telefilm, stsenarist (+ Enn Vetemaa), režissöör, näitleja (roll: professor)

    1960 Perekond Männard (mängufilm), Tallinna Kinostuudio, näitleja (roll: Uno Neider); režissöör Aleksandr Mandrõkin

    1960 Näitleja Joller (telemängufilm), Tallinna Televisioonistuudio, näitleja (episoodiline roll); režissöör Virve Aruoja

    Telesaateid

    1996 Vana nali (režissöör Kalev Lepik, toimetaja Peeter Tooma)

    1989 Sulev Nõmmik status quo (stsenarist Sulev Nõmmik, režissöör Toomas Lepp)

    1987 Estraaditähestik: Sulev Nõmmik (saatejuht ja toimetaja Urmas Ott, režissöör Toomas Lasmann)

    1985 NSVL rahvakunstnik Anu Kaal operetis (režissöör Sulev Nõmmik, toimetaja Kalmer Tennosaar)

    1981 Harilik kontsert (stsenaristid Sulev Nõmmik ja Enn Vetemaa, režissöör Toomas Lepp)

    Teatrilavastused

    1991 Oskar Luts/ Sulev Nõmmik/ Ülo Vinter "Kevade" (Estonia, mängis Liblet, esietendus 31.08.1991)

    1986 Ferenc Lehár/ Alfred Maria Willner/ Robert Bodanzky/ Sulev Nõmmik "Krahv Luxemburg" (Estonia, esietendus 01.11.1986)

    1983 Imre Kálmán/ Julius Brammer/ Alfred Grünwald/ Sulev Nõmmik "Montmartre'i kannike" (Estonia, mängis inspitsient Maurice'i, esietendus 26.11.1983)

    1981 Gerd Natchinski/ Helmut Bez/ Jürgen Degenhardt "Casanova" (Estonia, esietendus 14.06.1981)

    1979 Burt Bacharach/ Neil Simon "Tõotused, tõotused..." (Estonia, mängis mister Dobitchit, esietendus 12.11.1979)

    1978 Miroslav Mitrovič/ Gennadi Podelski "Röövimine keskööl" (Estonia, esietendus 21.06.1978)

    1977 Juhan Smuul/ Ülo Vinter/ Sulev Nõmmik "Suvitajad" (Estonia, mängis Aadut, esietendus 23.09.1977; etendusi kokku 1)

    1976 "Sel ööl" (muusikalide põimik: "West Side'i lugu", "Oklahoma!", "Hallo, Dolly!") (Estonia, esietendus 17.11.1976)

    1976 Herbert Stothart/ Rudolf Friml "Rose-Marie" (Estonia, esietendus 24.04.1976)

    1974 Vladimir Dõhhovitšnõi/ Arne Oit/ Ülo Raudmäe/ Sulev Nõmmik "Poissmehed (Pulmareis)" (Estonia, esietendus 16.06.1974)

    1973 Johann Strauss/ Karl Haffner / Richard Genée "Nahkhiir" (Estonia, mängis vangivalvur Konna, esietendus 26.05.1973)

    1972 Ülo Vinter/ Ülo Raudmäe/ Alexandre Dumas/ Sulev Nõmmik/ Enn Vetemaa "Neli musketäri" (Estonia, esietendus 23.10.1972)

    1971 Mitch Leigh/ Dale Wasserman "Mees La Manchast" (Estonia, esietendus 13.02.1971)

    1969 Mihhail Zoštšenko "Puldanportfell" (Tallinna Televisioonistuudio, esietendus 31.12.1969)

    1969-1994 Ülo Vinter/ Ülo Raudmäe/ Astrid Lindgren/ Sulev Nõmmik "Pipi Pikksukk" (Estonia, esietendus 31.10.1969)

    1969 Tadeusz Dobrzanski "Kuninga loož" (Estonia, mängis peaministrit, esietendus 19.04.1969)

    1967 Raimond Valgre/ Ülo Raudmäe/ Sulev Nõmmik "Muinaslugu muusikas" (Estonia, esietendus 30.06.1967)

    1965 Ülo Raudmäe/ Sulev Nõmmik "Kiri nõudmiseni" (Estonia, mängis Braunbrücki, esietetendus 05.12.1965)

    1963 Georg Bernard Shaw/ Alan Jay Lerner/ Frederick Loewe "Minu veetlev leedi" (Estonia, oli lavastaja assistent; lavastaja Voldemar Panso)

    1963 Sigmund Romberg/ Otto Harbach/ Oscar Hammerstein II/ Frank Mandel "Kõrbelaul" (Estonia, oli lavastaja assistent koos Hugo Malmsteniga; lavastaja Georg Ots)

    1963 Isidor Štok/ Matvei Tabatšnikov "Jumalik komöödia" (Estonia, esietendus 18.02.1963)

    1962 Juhan Smuul/ Arne Oit/ Raimond Kaugver/ Sulev Nõmmik "Muhulaste imelikud juhtumised" (Estonia, mängis esindajat, esietendus 10.06.1962)

    1962 Rauf Hadžijev "Romeo, minu naaber" (Estonia, oli lavastaja assistent; lavastaja-liikumisjuht Udo Väljaots)

    1961 Leo Normet/ Ralf Parve "Stella Polaris" (Estonia, oli lavastaja assistent koos Vello Viisimaaga; lavastaja Enn Toona)

    Teatrirollid

    1992 Harrison Howell, miljonär – Cole Porter/ Bella Spewack/ Samuel Spewack "Suudle mind, Kate" (Estonia, lavastaja Neeme Kuningas, etendati Tallinna Linnahallis)

    1990 Peniček, kammerteener – Imre Kálmán "Krahvinna Mariza" (Estonia, lavastaja László Hegedüs)

    1989 Mordcha, kõrtsmik – Jerry Bock/ Joseph Stein "Viiuldaja katusel" (Estonia, lavastaja Georg Malvius)

    1988 Jencken, magistraadi kirjutaja – Valter Ojakäär/ Ardi Liives "Maskeraad Ungrus" (Estonia, lavastaja Eero Spriit)

    1986 Kristjan Lible – Oskar Luts/ Gunnar Kilgas "Pildikesi Paunverest" (ETV Teleteater, lavastaja Gunnar Kilgas)

    1984 mister Nunn – Michael Frayn/ Roman Baskin "Plekkmehed" (ETV Teleteater, lavastaja Roman Baskin)

    1978 Vassili Bubentsov, majandusülem – Isaak Dunajevski/ Jakov Kostjukovski/ Moriss Slobodskoi/ Georgi Ansimov "Kaks kevadpäeva ehk Kõike ei saa programmeerida" (Estonia, oli ka näitejuht; lavastaja Georgi Ansimov)

    1973 Sapun-Tjufjakin, Moskva bojaar – Juri Miljutin/ Mihhail Galperin/ Viktor Tipot "Neiud ärevil" (Estonia, oli ka näitejuht; lavastaja Georgi Ansimov)

    1972 John Jo Mulligan, kontoriametnik – Sean O'Casey "Öine lugu" (Eesti Televisioon, lavastaja Ben Drui)

    1966 Loriot, allohvitser – (Florimond) Hervé/ Henri Meilhac/ Albert Millaud "Mam'zelle Nitouche" (Estonia, oli ka lavastaja assistent; lavastaja Udo Väljaots)

    1966 teine mees – Cole Porter/ Bella Spewack/ Samuel Spewack "Suudle mind, Kate" (Estonia, oli ka lavastaja assistent; lavastaja Udo Väljaots)

    1964 tallmeister – Imre Kálmán/ Julius Brammer/ Alfred Grünwald "Tsirkusprintsess" (Estonia, lavastaja Georg Ots)

    1963 Tšurkin, dissertant – Daniel Al/ Lvov-Rakov "Ohtlikum vaenlasest" (Tallinna Televisioonistuudio, lavastaja Virve Aruoja)

    1962 major Taylor – Krzysztof Gruszcynski "Suur Bobby" (Tallinna Televisioonistuudio, lavastaja Grigori Kromanov)

    1961 Saša Lopatenko, noor madrus flotillis – Isaak Dunajevski "Valge akaatsia" (Estonia, lavastaja Valter Luts)

    1961 lõõtspillimängija – Sergei Prokofjev/ Mira Mendelsson-Prokofjeva/ Leonid Lavrovski "Kivilill" (Estonia, lavastaja-koreograaf Juri Grigorovitš)

    1960 Jimmy – Herbert Kawan/ Andreas Bauer/ Mark Twain "Sensatsioon Londonis" (Estonia, lavastaja Enn Toona)

    1959 ohvitser – Johann Strauss/ Vladimir Burmeister "Straussiana" (Estonia, lavastaja Vladimir Burmeister)

    1959 Berko, mustlane – Imre Kálmán/ Julius Brammer/ Alfred Grünwald "Mariza" (Estonia, lavastaja Valter Luts)

    1958 Sir John Falstaff – William Shakespeare/ Viktor Oranski "Windsori lõbusad naised" (Eesti Riikliku Koreograafilise Kooli etendus Estonias, lavastaja-koreograaf Anna Ekston)

    1958 Vytas – Julius Juzeliūnas/ Vytautas Grivickas "Mere kaldal" (Estonia, lavastaja Vytautas Grivickas)

    1957 narr – Aleksandr Glazunov/ Lidia Paškova/ Marius Petipa "Raimonda" (Estonia, lavastaja Viktor Päri)

    1957 printsi adjutant/ markii de Laval/ dr Cohen, ajakirjanik/ Pimprinette – Imre Kálmán/ Julius Brammer/ Alfred Grünwald "Bajadeer" (Estonia, lavastaja Valter Luts)

    1957 Nikes, rikka farmeri kohtlane poeg – Peter Ludwig Hertel "Asjatu ettevaatus" (Eesti Riikliku Koreograafilise Kooli etendus Estonias, lavastaja Aleksandr Seleznjov)

    1955 teener Ants – Edgar Arro/ Leo Normet/ Huko Lumet/ Alfred Mering "Rummu Jüri" (Estonia, lavastajad Alfred Mering ja Paul Mägi)

    1955 I eunuhh – Boriss Assafjev/ Nikolai Volkov/ Aleksandr Puškin "Bahhtšissarai purskkaev" ["Bahtšisarai purskkaev"] (Estonia, lavastajad (kompositsioon) Rostislav Zahharov ja Igor Belski)

    1954 tantsija – Semjon Gulak-Artemovski/ G. Šipov "Zaporoožlane Doonau taga" (Estonia, lavastaja Aleksandr Viner)

    1953 teener – Johann Strauss/ Karl Haffner / Richard Genée "Nahkhiir" (Estonia, lavastaja Paul Mägi)

    1950 boy hotellis – Rudolf Friml/ Herbert Stothart/ Otto Harbach/ Oscar Hammerstein II "Rose-Marie" (Estonia, lavastaja Paul Mägi)

    1949 Senka, Burmaki abiline – Juri Miljutin "Rahutu õnn" (Estonia, lavastaja Paul Mägi)

    1950 kütja – Reinhold Glier/ Mihhail Kurilko "Punane moon" (Estonia, lavastajad Aleksandr Viner ja Anna Ekston)

    1950 röövel – Igor Morozov/ Kornei Tšukovski/ Pjotr Abolimov "Dr. Aibolit" ["Dr. Ai-ai-ai"] (Estonia, lavastaja-koreograaf Boriss Fenster)

    1949 Flores, komandöri [kommandori] ohvitser – Aleksandr Krein/ Lope de Vega/ Jevgeni Mandelberg "Laurencia" (Estonia, lavastaja-koreograaf Anna Ekston)

    1948 tantsija – Pjotr Tšaikovski/ Artur Koit "Itaalia capriccio" (Estonia, lavastaja-koreograaf Artur Koit)

    1948 kandlemängija – Eugen Kapp/ Fr. R. Keutzwald/ Andres Särev "Kalevipoeg" (Estonia, lavastaja-koreograaf Helmi Tohvelman)

    1947 statist – Viktor Oranski/ William Shakespeare/ Ivan Kovtunov "Windsori lõbusad naised" (Estonia, lavastaja-koreograaf Anna Ekston)

    Kuuldemängud

    1987 Sulev Nõmmik "Kumuräbalad" (režissöör Sulev Nõmmik)

    1984 Andro – Aleksander Tšaidze "Tšinari manifest" (režissöör Heino Kulvere)

    1983 vader – Nikolai Gogol "Jõuluöö" (režissöör Astrid Relve)

    1982 Christy – Samuel Beckett "Kõik, kes langevad" (režissöör Einar Kraut)

    1978 osaline – Pirkko Jaakola "Loogiline elefonikõne" (režissöör Heino Kulvere)

    1977 lugeja – Juhan Peegel "Griseldis ja markkrahv Walla" (toimetaja Toivo Tootsen)

    1974 Sulev Nõmmik "Väikene lookene" (režissöör Sulev Nõmmik, toimetaja Priit Aimla; esmaesitus 03.05.1974)

    1969 Sulev Nõmmik "Rong see sõitis tsuh-tsuh-tsuh" (estraadikuuldemäng; toimetaja Toivo Tootsen)

    1967 hüljatud abielumees – Miroslav Stehlik "Usalduse liin" (režissöör Aarne Ruus)

    [seisuga 10.04.2013]

Meie koostööpartnerid

  • Kultuuriministeerium
  • EFI
  • Eesti Kultuurkapital
  • ERR
  • Rahvusarhiiv
  • BFM
  • Kinoliit
  • Eesti Filmiajakirjanike ühing
  • Tallinnfilm