Avaleht

Mait Mäekivi

Huviinfo

  • Filmograafia

    2012 Deemonid (mängufilm), Kopli Kinokompanii, II operaator (+ Andrus Prikk); režissöör Ain Mäeots, operaator Elen Lotman

    2012 Saarte värvid (dokumentaalfilm), Allfilm, operaator (+ Rein Kotov, Meelis Veeremets); režissöör Madli Lääne

    2011 Pärand (dokumentaalfilm), Allfilm/ Kinovid Productions (+ Rein Kotov); režissöör Eeva Jäntti

    2011 Kormoranid ehk nahkpükse ei pesta (mängufilm), Kuukulgur Film, operaator (+ Mart Raun); režissöörid Andres Maimik ja Rain Tolk

    2010 Tantsud linnuteele. Pildistusi Lennart Meri filmirännakutelt (dokumentaalfilm), Estinfilm, operaator (+ Rein Kasak, Maido Madisson, Raul Priks, Ago Ruus, Andres Suurevälja, Jüri Suurevälja); režissöör Jaak Lõhmus

    2010 Oleg (lühimängufilm), Allfilm, operaator; režissöör Jaan Toomik

    2010 Punane elavhõbe/ Красная ртуть (mängufilm), Triamen Film/ Taska Film, operaator; režissöör Andres Puustusmaa

    2010 Ma elasin Eesti Vabariigis (dokumentaalfilm), Allfilm, operaator (+ Meelis Veeremets); režissöör Liina Triškina

    2009 Hurda kutsikad. Eesti Üliõpilaste Selts (dokumentaalfilm), Eetriüksus, operaator (+ Maido Madisson); režissöör Jaak Lõhmus

    2008 Tuulepealne maa (telesari), Eesti Rahvusringhääling/ Balti Video, operaator (+ Kristjan-Jaak Nuudi); režissöör Ain Prosa

    2008 Soovide puu (mängufilm), Revolver Film, operaator; režissöör Liina Paakspuu

    2008 Lotmani maailm (dokumentaalfilm, eksperimentaalfilm), Eetriüksus, operaator (+ Elen Lotman, Margus Malm, Martin Gorris, Tauno Sirel, Valeri Rjabin); režissöör Agne Nelk

    2008 Uus päev luuakse idakaares (dokumentaalfilm), Ad Oculos Film, operaator (+ Timo Peltonen, Arvo Vilu); režissöör Peeter Brambat

    2008 Mina olin siin (mängufilm), Amrion/ Helsinki-filmi, operaator; režissöör René Vilbre

    2008 Kontrolör (lühimängufilm), Revolver Film, operaator; režissöör Jüri-Illimar Reinberg-Shestakov

    2007 Mis iganes, Aleksander (mängufilm), Luxfilm, operaator; režissöör Maiju Ingman

    2007 Kuhu põgenevad hinged (mängufilm), Exitfilm, operaator; režissöör Rainer Sarnet

    2007 Universitas Tartuensis 375 (dokumentaalfilm), Estinfilm/ Tartu Ülikool/ ERR, peaoperaator; režissöörid Märtin Vaher ja René Vilbre

    2006 1001 öö muinasjutt ehk Eesti naiste imelised seiklused Egiptuses (dokumentaalfilm sarjas "Eesti lood"), Osakond, operaator (+ Anne-Mari Neider, Elo Selirand); režissöör Elo Selirand

    2006 Meeletu (mängufilm), Taska Film/ Eesti Televisioon, operaator; režissöör Elmo Nüganen

    2006 Mikk (dokumentaalfilm), Raamat-Film, operaator (+ Arvo Vilu, Rein Raamat); režissöörid Rein Raamat ja Peeter Brambat

    2006 Kuldrannake (mängufilm), Taska Film Productions, operaator; režissöör Jüri Sillart

    2005 Vanameeste paradiis (lühimängufilm), Downtown Pictures, operaator; režissöör Ove Musting

    2005 Naine saarelt (dokumentaalfilm), Estinfilm, operaator; režissöörid Piret Toomvap ja Mati Schönberg

    2005 Stiilipidu (mängufilm), Exitfilm/ Silva Mysterium, operaator; režissöör Peeter Urbla

    2004 Laulurahvas (dokumentaalfilm telekanali Arte/RBB sarjale "Europe's Old New Faces"), Allfilm, operaator (+ Rein Kotov); režisöör Andri Luup

    2004 Hirm (lühimängufilm), Exitfilm, operaator; režissöör Anri Rulkov

    2004 Reporter (dokumentaalfilm), Exitfilm, operaator (+ Karol Ansip, Andrus Prikk, Arvo Vilu); režissöör Karol Ansip

    2004 Kurat tuleb sauna (lühimängufilm), Exitfilm, operaator; režissöör Andres Maimik

    2004 Palju õnne! (dokumentaalfilm), Rudolf Konimois Film, operaator (+ Urmas E. Liiv, Erik Norkroos); režissöör Urmas E. Liiv

    2003 Kingapuu/ The Shoe Tree (lühimängufilm), Allfilm/ Yipp Films, operaator; režissöör Ian Cottage

    2003 Vanad ja kobedad saavad jalad alla (mängufilm), Ruut, operaator; rezissöör Rando Pettai

    2002 Läbi pimeduse (dokumentaalfilm), Filmistuudio SEE/ Zentropa Real/ Yle TV 2, operaator; režissöörid Renita Lintrop ja Hannes Lintrop

    2001 Majakas (lühimängufilm), Nikodemus Film/ TNS Productions, operaator; režissöör Toomas Sula

    2001 Heinaloom (lühimängufilm), Rao Heidmetsa Filmistuudio, operaator; režissöör Rao Heidmets

    2001 Ränk ja Kilk (lühimängufilm), Exitfilm/ Zentropa Ent. Aps., operaator; režissöör Olle Mirme

    2000 Lunastus (lühimängufilm), Faama Film/ Eesti Televisioon, operaator; režissöör Mare Raidma

    2000 Vana sõduri laul (telefilm dokumentaalsarjas "Üks päev"), Kanal 2/ Nikodemus Film, autor (+ Toomas Sula, Urmas Sepp)

    2000 På fremmed mark/ Foreign Fields (Võõral väljal) (mängufilm), Zentropa Entertainments/ Exitfilm, B-kaamera operaator, still-fotograaf; režissöör Aage Rais-Nordentoft

    2000 Unforgettable/ At the End of the World (Maailma lõpus) (lühimängufilm), Zentropa Entertainments/ Exitfilm, still-fotograaf; režissöör Anders Rønnow Klarlund

    1999 Kass kukub käppadele (lühimängufilmide kassett), Exitfilm/ Zentropa Entertainment ApS, operaator; režissöörid Jaak Kilmi, Peter Herzog ja Rainer Sarnet

    1999 Tähesõit (lühimängufilm kassettfilmis "Kass kukub käppadele"), Exitfilm/ Zentropa Entertainment ApS, operaator; režissöör Jaak Kilmi

    1999 Floriani kiusatus (lühimängufilm kassettfilmis "Kass kukub käppadele"), Exitfilm/ Zentropa Entertainment ApS, operaator; režissöör Peter Herzog

    1999 Pauli laululaegas (lühimängufilm kassettfilmis „Kass kukub käppadele”), Exitfilm/ Zentropa Entertainment ApS, operaator; režissöör Rainer Sarnet

    1998 Veidike metsa poole (dokumentaalfilm), Lege Artis Film, operaator (+ Rein Kotov, Arvo Vilu, Jüri Suurevälja, Edvard Oja, Maido Madisson, Felix Grossman); režissöör Peeter Simm

    1997 Jõulumees (lühimängufilm), Mikodemus Film, operaator; režissöör Toomas Sula

    1996 Tingimusteta Tallinnas/ Tied Up in Tallinn (lühimängufilm), Unnatural Act Films/ Northern Media School/ Eesti Telefilm/ Faama Film, operaator; režissöör Edith Sepp (diplomitöö)

    1995 Mineviku heli (dokumentaalfilm), Lege Artis Film, operaator; režissöör Mati Põldre

    1994 Victoria (Ühe armastuse lugu) (mängufilm kahes osas), Recording Company of Estonia, operaator (+ Peeter Tungal, Tõnis Lepik, Arko Okk, Tarmo Korol); režissöör Jüri Sillart

    1993 Meditatsioon (dokumentaalfilm), Freyja Film, operaator, autor (+ Tõnu Virve, Gudmundur Steinsson); režissöör Tõnu Virve

    1992 Luukas (mängufilm), Freyja Film/ Frigg Film, operaator; režissöör Tõnu Virve  /digitaalselt taastatud 2000/

    1991 Noorelt õpitud (mängufilm), Tallinnfilm, operaator; režissöör Jüri Sillart  /esilinastus Tallinnas 03.02.1992/

    1991 Surmatants/ Пляска смерти (mängufilm kahes osas), Freyja Film/ Sojuztelefilm, operaator, kunstnik (+ Vadim Fomitšev, Priit Vaher, Tõnu Virve); režissöör Tõnu Virve

    1990 Ruhnu (kroonika ), Tallinnfilm, operaator; režissöör Ain Suurhans  vy

    1990 Katõ ilma veere pääl (dokumentaalfilm), Tallinnfilm, operaator (+ Ants Loomann); režissöör Karl Kello

    1989 Äratus (mängufilm), Tallinnfilm, operaator; režissöör Jüri Sillart  /esilinastus Tallinnas 22.02.1990/

    1988 Ma pa pole turist, ma elan siin (mängufilm), Tallinnfilm, operaator; režissöör Peeter Urbla

    1987 Ringhoov/ Двор (lühimängufilm, tudengifilm), Tallinnfilm [NSVL MN Riikliku Televisiooni ja Raadio Komitee tellimus], operaator, stsenarist (+ Tõnu Virve, Urmas Mikk); režissöör Tõnu Virve

    1987 Vanaisa surm (lühimängufilm, tudengifilm), Tallinnfilm/ VGIK, operaator; režissöör Jaan Kolberg (kursusetöö)

    1986 See kuristik (dokumentaalfilm), Eesti Telefilm, operaator; režissöör Hannes Lintrop  /esmakordselt ETV ekraanil 20.03.1987/

    1986 Võtmeküsimus (telemängufilm), Eesti Telefilm, II operaator, režissööri assistent (+ Külliki Rannu, Marianna Kaat); režissöör Ago-Endrik Kerge

    1985 Bande (mängufilm), Tallinnfilm, operaatori assistent; režissöör Arvo Kruusement  /esilinastus 1986/

    1984 Hundiseaduse aegu (mängufilm), Tallinnfilm, operaatori assistent (+ Peeter Lõõbas, Meelis Aanja); režissöör Olav Neuland  (esilinastus Tartus 09.05.1985/

    1982 Kolm tundi rongini (lühimängufilm), Tallinnfilm/ VGIK, operaatori assistent; režissöör Katrin Laur (diplomitöö)

    1982 Šlaager (mängufilm, muusikafilm), Tallinnfilm, operaatori assistent (+ Peeter Lõõbas); režissöör Peeter Urbla

    1981 Karge meri (mängufilm), Tallinnfilm, operaatori assistent (+ Rein Pruul, Peeter Lõõbas); režissöör Arvo Kruusement  /esilinastus Tallinnas 20.09.1982/

    1981 Pihlakaväravad (mängufilm), Tallinnfilm, operaatori assistent (+ Rein Pruul, Peeter Lõõbas); režissöör Veljo Käsper  /esilinastus Tallinnas 08.02.1982/

    1980 Ideaalmaastik (mängufilm), Tallinnfilm, operaatori assistent (+ Rein Pruul); režissöör Peeter Simm  /esilinastus Tallinnas 20.04.1981; digitaalselt taastatud 2008/

Meie koostööpartnerid

  • Kultuuriministeerium
  • EFI
  • Eesti Kultuurkapital
  • ERR
  • Rahvusarhiiv
  • BFM
  • Kinoliit
  • Eesti Filmiajakirjanike ühing
  • Tallinnfilm