Avaleht

Virve Aruoja

Huviinfo

  • Filmograafia

    1976 Minu naine sai vanaemaks/ Моя жена – бабушка (telemängufilm), Tallinnfilm [NSVL MN Riikliku Televisiooni ja Raadio Komitee tellimus], režissöör, stsenarist (+ Arvo Valton)  /esilinastus Tallinnas märtsis 1977/

    1975 Teatrivang – Salme Reek (dokumentaalfilm), Eesti Telefilm, režissöör

    1975 Teatri vang – Voldemar Panso/ Teatri vang (dokumentaalfilm, portreefilm), Eesti Telefilm, režissöör, stsenarist (+ Olav Neuland, Inessa Sidorina)

    1975 Värvilised unenäod (mängufilm), Tallinnfilm, režissöör (+ Jaan Tooming)

    1974 Ooperiball/ Оперный бал (kontsertfilm, muusikafilm), Tallinnfilm [NSVL MN Riikliku Televisiooni ja Raadio Komitee tellimus], režissöör, stsenarist (+ Mai Murdmaa)

    1973 Laulab Tiit Kuusik/ Поет Тийт Куусик (kontsertfilm), Tallinnfilm [NSVL MN Riikliku Televisiooni ja Raadio Komitee tellimus], režissöör

    1973 Esitamata arved (dokumentaalfilm), Tallinnfilm, režissöör

    1971 Lõppematu päev (lühimängufilm), Tallinnfilm, režissöör (+ Jaan Tooming)  /film taastati 1990 Eesti Kultuurfilmis; esmakordselt ETV ekraanil 29.12.2006/

    1971 Aino Talvi (dokumentaalfilm, portreefilm), Eesti Telefilm, režissöör

    1970 Kolme katku vahel (telemängufilm), Eesti Telefilm, režissöör; II režissöör Jaan Tooming

    1969 Reportaaž revolutsioonist (reportaažfilm, telefilm), Eesti Telefilm, režissöör

    1968 Tädi Rose (lühimängufilm), Eesti Telefilm, režissöör, stsenarist

    1968 Eestimaa (dokumentaalfilm, telefilm), Eesti Telefilm, režissöör

    1968 Made in Estonia (dokumentaalfilm, telefilm, inglise keeles), Eesti Telefilm, režissöör

    1967 Tihemetsa tehnikum/ Tihemetsa Põllumajanduse Mehhaniseerimise Tehnikum (olukirjeldusfilm, telefilm), Eesti Telefilm, režissöör

    1967 Kas on linnukesel muret? (dokumentaalfilm, telefilm), Eesti Telefilm, režissöör  /esilinastus 29.08.1968/

    1966 Ühe suve akvarellid (telemängufilm), Eesti Telefilm, režissöör, stsenarist

    1966 Peegliahv (telefilm), Eesti Telefilm, režissöör

    1965 Kolmest kaheteistkümneni (dokumentaalfilm, muusikafilm, vaatefilm), Eesti Telefilm, režissöör; stsenarist Astrid Lepa

    1965 Kristjan Raud (dokumentaalfilm, portreefilm), Eesti Telefilm, režissöör

    1965 Mu kodu on päikesemaa kivisel rannal (dokumentaalfilm, telefilm), Eesti Telefilm, režissöör, stsenarist (+ Rein Karemäe) [Minu kodu on külma mere ääres]

    1964 Evald Okas (dokumentaalfilm, portreefilm), Tallinna Televisioonistuudio, režissöör

    1963 Albert Üksip (dokumentaalfilm, portreefilm), Tallinna Televisioonistuudio, režissöör

    1963 Mõistus, tahe, töö ja Lauter (dokumentaalfilm, portreefilm, telefilm), Tallinna Televisioonistuudio, režissöör, stsenarist (+ Voldemar Panso)

    1962 Väikese Illimari radadel (telefilm), Tallinna Televisioonistuudio, režissöör

    1962 Romantikud (telemängufilm), Tallinna Televisioonistuudio, režissöör  /esmakordselt ETV ekraanil 03.08.1965/ /film ei ole säilinud = füüsiliselt puudub/

    1960 Näitleja Joller (telemängufilm), Tallinna Televisioonistuudio, režissöör

     

    Tele- ja teatrilavastused

    1977 Ivan Bunin/ Virve Aruoja "Hämarad alleed. Öisel merel" (esietendus 27.03.1977)

    1974 Heljo Rammo "Püha paberi tuli" (esietendus 08.03.1974)

    1972-1973 Käime külakorda (telesari, kaaslavastaja Vaike Nõmberg); stsenarist Helgi Oidermaa)

    1971 A. H. Tammsaare/ Jaan Tooming "Kuiv nurk" (kaaslavastaja Jaan Tooming; esietendus 27.09.1971)

    1971 George Bernard Shaw "Ei või iial teada" (Draamateater; esietendus 19.09.1971)

    1971 A. H. Tammsaare/ Virve Aruoja "Viiul ehk ühe seltskonna pihtimus" (esietendus 06.09.1971)

    1969 Anatoli Kuznetsov/ Virve Aruoja "Statist" (esietendus 12.02.1969)

    1968 Vil Lipatov/ Virve Aruoja "Mister Twister" (esietendus 13.04.1968)

    1967 nailonrevüü kunstluule, informatsiooni ja filmiga "Sina, minu aeg" (Noorsooteater, kaaslavastajad-kaasautorid Voldemar Panso, Mari-Liis Küla, Helmi Tohvelman, Viive Ernesaks, Mikk Mikiver ja Iko Maran; esietendus 08.11.1967)

    1967 Erni Krusten "Vana võrukael" (esietendus 14.09.1967)

    1966 Sławomir Mrożek "Viirastuslik öö" (esietendus 26.12.1966)

    1966 Enn Vetemaa "Monument" (esietendus 02.05.1966)

    1964-1965 Parkinsoni seadus ([esimene Eesti teleseriaal 8 osas], oli ka stsenarist; esietendus 14.03, 21.03, 01.04, 11.04, 18.04, 10.05, 27.05, 20.06.1966)

    1965 Heinrich Böll "Doktor Murke kogub vaikust" (esietendus 07.05.1965)

    1965 Vladimir Voinovitš "Tahan olla aus" (esietendus 15.03.1965)

    1963 Paul-Eerik Rummo "Võõrad inimesed" (televisiooninäidend, oli režissöör; lavastaja Heikki Haravee, esmaesitus 28.05.1963)

    1963 Lvov Rakov/ Daniel Al "Ohtlikum vaenlasest" (esietendus 18.03.1963)

    1963 Viktor Rozov "Enne õhtusööki" (esietendus 28.10.1963)

    1962 Aleksandr Volodin "Minu vanem õde"

    1962 Juhan Smuul "Lea" ([Kesktelevisiooni tellimus], kaaslavastaja Voldemar Panso)

    1961 P. Kessel "Suur šanss"

    1961 Liia Gerassimova "Tee ellu"

    1961 Bertolt Brecht "Haavatud Sokrates"

    1960 Jaroslav Dietl "Seasabakesed"

    1960 Ignati Dvoretski "Plahvatus"

    1960 Erni Krusten "Mina elan"

    1959 Harald Hauser "Valge veri"

    1959 Nikolai Pogodin "Väike üliõpilane"

    1959 Jüri Järvet/ Voldemar Panso "Näitleja Joller"

    1958 Peter Karvaš "Patsient 113"

    1958 Romain Rolland "Noored armastajad" ("Pierre ja Luce")

    1958 Gavriil Trojepolski "Prohhor XVII"

    1958 Ernst Peterson-Särgava "Tulge appi!"

    1958 Leonhard Frank "Michaeli tagasitulek"

    1958 Nikolai Nekrassov, luulepõimik "Ma oma rahvale kõik laulud lõin" ("Pakane Punanina")

    1956 Ivan Franko "Raudtee vahimajake nr. 27" (oli lavastaja abi; lavastaja Leo Martin)

     

    Teatrirollid

    1957 osaleja – Juhan Smuul "Kirjad Sõgedate külast" (Tallinna Televisioonistuudio, lavastajad Enn Toona ja Leo Martin)

    1956 Venla – Aleksis Kivi "Seitse venda" (Draamateater, lavastaja Voldemar Panso)

    1955 Gaša, mustlanna – Lev Tolstoi "Elav laip" (Draamateater, lavastaja Ilmar Tammur)

    1955 Mare – Aadu Hint "Kaugatoma kuningas" (Draamateater, lavastaja Andres Särev)

    1955 halastajaõde – Oskar Luts "Tagahoovis" (Draamateater, lavastaja Andres Särev)

    1954 nööbimüüja – August Jakobson "Kaotatud paradiis" (Draamateater, lavastaja Ilmar Tammur)

    1954 tüdruk – August Kitzberg "Libahunt" (Draamateater, lavastaja Andres Särev)

    1954 maaler – Vassil Minko "Nimesid nimetamata" (Draamateater, lavastaja Andres Särev)

    1954 linnatädi – Oskar Luts/ Hans Luik "Kevade" (Draamateater, lavastajad Kulno Süvalep ja Kaljo Kiisk)

    1953 Anna – August Jakobson "Võitlus rindejooneta" (Draamateater, lavastaja Mihhail Tšistjakov)

    1953 Anna Ivanovna – Konstantin Simonov "Noormees meie linnast" (Draamateater, lavastajad Ossip Abdulov ja Jossif Rajevski)

    1953 Pelageja Pritõkina – Maksim Gorki "Barbarid" (Draamateater, lavastajad Ilja Sudakov ja Jossif Rajevski)

    1949 Stjoša, toatüdruk – Aleksandr Ostrovski "Tulus amet" (Vanemuine, lavastaja Karl Ader)

    1948 Pr. Puhtsüdamlik – Richard Brinsley Sheridan "Keelepeksukool" (Vanemuine, lavastaja Andres Särev)

    1948 Lipa – Boriss Romašov "Võimas jõud" (Vanemuine, lavastaja Epp Kaidu)

    1948 Augustina Schmidt – Lev Šeinin/ vennad Tur'id "Provintsi kuberner" (Vanemuine, lavastaja Epp Kaidu)

    1947 Valja, assistent – Aleksandr Korneitšuk "Platon Kretšet" (Vanemuine, lavastaja Epp Kaidu)

    1947 Kass – Galina Vladõtšina/ Olga Netšajeva "Imekaunis Vassilissa" (Vanemuine, lavastaja Paul Maivel)

    1947 tütarlaps – Boriss Tširskov "Võitjad" (Vanemuine, lavastaja Kaarel Ird)

    1947 Betti, spordireporter – Nikolai Bogoslovski "Üksteist tundmatut" (Vanemuine, lavastaja Epp Kaidu)

    1944 Mari – A. H. Tammsaare "Andres ja Pearu" (Vanemuise õppestuudio)

     

    Rollid kuuldemängudes

    1960 osaline – Ardi Liives "Sammud" (režissöör Kaarel Toom)

    1960 osaline – Aleksandr Kuprin "Olesja" (režissöör Aino Ripus)

    1958 Kuljaš – Bogomasov "Tark tüdruk" (režissöör Aino Ripus)

    1958 vanaeit – Ilja Ilf/ Jevgeni Petrov/ Eino Baskin "Kaksteist tooli" (režissöör Kaarel Toom)

    1957 teine õde – Rudolf Aller "See juhtus nii..." (lavastaja Enn Toona, näitejuht Aino Ripus)

    1957 üks tüdruk – Arthur Miller/ Virve Aruoja "Salemi nõiad" (režissöör Enn Toona)

    1957 osaline – "Võlukingad" (režissöör Aarne Ruus)

    1957 Marttila perenaine – Hella Wuolijoki "Niskamäe naised" (režissöör Kaarel Toom)

    1956 Katja – Lev Tolstoi "Elav laip" (lavastaja Ilmar Tammur, näitejuht raadios Kaarel Toom)

    1956 Ingridi ema – Henrik Ibsen "Peer Gynt I" (režissöör Kaarel Toom)

    1956 Nelli Piit, hobusetalitaja – Juhan Smuul/ Enn Toona "Kirjad Sõgedate külast" (režissöör Enn Toona)

    1956 esitaja – Eno Raud, värssjutustus "Kaval Ants ja Vanapagan"

    1955 vanatädi – Oskar Luts/ Kaljo Kiisk "Kevade" (režissöör Aarne Ruus)

    1954 tüdruk – August Kitzberg "Libahunt" (lavastaja Andres Särev, näitejuht Leo Martin)

    1953 Žora – Lev Kassil/ Maks Poljanovski "Volodja Dubinin" (režissöör Aarne Ruus)

    [seisuga 30.05.2013]

     

Meie koostööpartnerid

  • Kultuuriministeerium
  • EFI
  • Eesti Kultuurkapital
  • ERR
  • Rahvusarhiiv
  • BFM
  • Kinoliit
  • Eesti Filmiajakirjanike ühing
  • Tallinnfilm