Avaleht

Grigori Kromanov

Huviinfo

  • Filmograafia

    1996 Griša (dokumentaalfilm, portreefilm), Eesti Televisioon, portreteeritav; režissöör Jüri Sillart

    1979 Hukkunud Alpinisti hotell (mängufilm), Tallinnfilm, režissöör /digitaalselt taastatud 2009/

    1975 Briljandid proletariaadi diktatuurile (mängufilm), Tallinnfilm, režissöör, näitleja (episoodiline osa: valgekaartlik polkovnik Golovkin)

    1969 Viimne reliikvia (mängufilm), Tallinnfilm, režissöör /digitaalselt taastatud 2002/

    1968 Meie Artur (dokumentaalfilm, muusikaline portreefilm), Eesti Telefilm, režissöör (+ Mati Põldre), stsenarist (+ Mati Põldre)

    1967 Must habe tahab teada (reklaamfilm, promofilm, revüüfilm), Eesti Telefilm, režissöör

    1966 Mis juhtus Andres Lapeteusega? (mängufilm), Tallinnfilm, režissöör

    1965 Me olime 18 aastased/ Me olime kaheksateistkümneaastased (mängufilm), Tallinnfilm, näitleja (roll: politseiagent); režissöör Kaljo Kiisk

    1964 Põrgupõhja uus Vanapagan (mängufilm), Tallinnfilm, režissöör (+ Jüri Müür)

    1962 Ühe küla mehed (mängufilm), Tallinna Kinostuudio, II režissöör; režissöör Jüri Müür

    1960 Näitleja Joller (telemängufilm), Tallinna Televisoonistuudio, näitleja (episoodiline roll: kolleeg teatris); režissöör Virve Aruoja

    Teatrilavastused

    1981 Aleksandr Galin "Retro" (Vene Draamateater, oli lavastuse kunstiline juht, esietendus 27.10.1981)

    1974 William Shakespeare "Suveöö unenägu" (TRK lavakunstikateedri VI lennu diplomilavastus, oli lavastaja-õppejõud, esietendus 07.03.1974 Draamateatris)

    1973-74 Max Frisch "Santa Cruz" (Draamateater, esietendus 26.05.1973)

    1972-75 Enn Vetemaa "Õhtusöök viiele" (Draamateater, esietendus 30.12.1972)

    1971-74 Kazys Saja "Pühajärv" (Draamateater, esietendus 25.04.1971)

    1968 Maksim Gorki "Põhjas" (TRK lavakunstikateedri III lennu diplomilavastus, oli lavastaja-õppejõud, esietendus 28.03.1968 Noorsooteatris)

    1966 Jerzy Broszkiewicz "Ma jutustan teile oma loo" (Noorsooteater, esietendus 27.11.1966)

    1965 Edward Albee "Bessie Smithi surm" (Tallinna Televisioonistuudio, esietendus 25.01.1965)

    1962 Krzysztof Gruszczyński "Suur Bobby" (Tallinna Televisioonistuudio; esietendus 05.11.1962)

    1961 Alexis Parnis "Afrodite saar" (Tallinna Televisioonistuudio)

    1960 Leon Kruczkowski "Vabaduse esimene päev" (Tallinna Televisioonistuudio)

    1960 I. Konstantinovski "Pandora laegas" (Tallinna Televisioonistuudio)

    1959 Ants Saar "Inimene otsis õnne" (Tallinna Televisioonistuudio)

    1959 Friedrich Dürrenmatt "Avarii" (Tallinna Televisioonistuudio)

    1959 Šolom Alejhin "Inimesed" (Tallinna Televisioonistuudio)

    1959 Eduardo de Filippo "Varas paradiisis" (Tallinna Televisioonistuudio)

    1958 Jaroslav Hašek "Satiirilisi miniatuure" (Tallinna Televisioonistuudio)

    1958 Jüri Järvet "12 päeva puhkust" (Tallinna Televisioonistuudio)

    1958 Maksim Gorki "Hirmud, õudused" (Tallinna Televisioonistuudio)

    1954 Andrei Makajonok "Maksakivid (Vabandage väga)" (Draamateater, oli inspitsient, lavastajad Ilmar Tammur ja Kaljo Kiisk)

    [Grigori Kromanovil jäigi realiseerimata kavatsus tuua lavale Georg Büchneri "Dantoni surm", William Shakespeare’i "Hamlet", Aleksandr Vampilovi "Pardijaht", Fjodor Dostojevski "Kuritöö ja karistus" ja "Tasane", Ingmar Bergmani "Stseenid ühest abielust", Mati Undi "Peaproov", Anton Tšehhovi "Kajakas", Jan Otčenášeki "Romeo, Julia ja pimedus" ja Jaan Krossi "Keisri hull".]

    Teatrirollid

    1958 osaline – Ivan Turgenev "Eelõhtul" (Tallinna Televisioonistuudio, lavastaja Ants Kivirähk)

    1956 Glagolev, ekspert – Nikolai Pogodin "Kremli kellad" (Vene Draamateater, lavastaja Paul Varandi)

    1955 M. A. Afremov – Lev Tolstoi "Elav laip" (Draamateater, lavastaja Ilmar Tammur)

    1955 Arkadi, näitleja – Viktor Rozov "Õnn kaasa!" (Draamateater, lavastaja Vello Rummo)

    1955 Aljoša Kustov, tehnik-konstruktor – Aleksei Arbuzov "Majake äärelinnas" (Draamateater, lavastaja Kaljo Kiisk)

    1955 Menecrates – William Shakespeare "Antonius ja Kleopatra" (Draamateater, lavastaja Ilmar Tammur)

    1954 major – Eduard Vilde "Mahtra sõda" (Draamateater, lavastaja Ilmar Tammur)

    1954 kaabuga härra – August Jakobson "Kaotatud paradiis" (Draamateater, lavastaja Ilmar Tammur)

    1954 mõisapoiss – Oskar Luts "Kevade" (Draamateater, lavastajad Kaljo Kiisk ja Kulno Süvalep)

    1954 tundmatu – Mihhail Lermontov "Maskeraad" (Draamateater, lavastaja Ilmar Tammur)

    1953 I baltimerelane – Aleksandr Korneitšuk "Eskaadri hukk" (Draamateater, lavastaja Ilmar Tammur)

    1953 Samuel Kondor, arst – August Jakobson "Võitlus rindejooneta" (GITIS-e diplomilavastus Draamateatris, lavastaja Mihhail Tšistjakov)

    1953 krahv Almaviva – Pierre Augustin Beaumarchais "Pöörane päev ehk Figaro pulm" (GITIS-e diplomilavastus Draamateatris, lavastajad Ossip Abdulov ja Boriss Dokutovitš)

    1953 sõdur – Veniamin Kaverin "Kaks kaptenit" (GITIS-e diplomilavastus Draamateatris, lavastaja Aleksandr Anders)

    1953 Tsõganov, insener – Maksim Gorki "Barbarid" (GITIS-e diplomilavastus Draamateatris, lavastajad Ilja Sudakov ja Jossif Rajevski)

    Rollid kuuldemängudes

    1960 Griša – Rudolf Aller "Brigaadi poeg" (režissöör Leo Martin)

    1957 osaleja – katkendeid Pierre Augustin Beaumarchais' komöödiast "Figaro pulm"

    1956 Johnny Miller – Mark Twain "Tom Sawyer" (režissöör Aarne Ruus)

    1955 osaline – William Shakespeare "Antonius ja Kleopatra" (lavastaja Ilmar Tammur, näitejuht raadios Kaarel Toom)

    1955 osaline – Eduard Bornhöhe/ Enn Toona "Vürst Gabriel" (režissöör Leo Martin)

    1954 Katku Villu – A. H. Tammsaare "Kõrboja peremees" (vene keeles; režissöör Leo Martin)

     

Meie koostööpartnerid

  • Kultuuriministeerium
  • EFI
  • Eesti Kultuurkapital
  • ERR
  • Rahvusarhiiv
  • BFM
  • Kinoliit
  • Eesti Filmiajakirjanike ühing
  • Tallinnfilm