Avaleht

Rein Kotov

Huviinfo

  • Filmograafia

    Arenduses - Apteeker Melchior. Oleviste mõistatus (mängufilm), Exitfilm

    2013 Mandariinid (mängufilm), Allfilm, operaator; režissöör Zaza Urushadze

    2013 Kust tuleb tolm ja kuhu kaob raha? (dokumentaalne mängufilm), Allfilm, operaator; režissöörid Tiit Ojasoo ja Ene-Liis Semper

    2012 Songs of Defiance/ Vastupanu laulud (dokumentaalfilm), Sky Films Inc/ Northern Light Productions/ Allfilm, operaator (+ Jesse Beecher); režissöörid Maureen Castle Tusty ja James Tusty

    2012 Seenelkäik (mängufilm), Allfilm), operaator; režissöör Toomas Hussar

    2012 Saarte värvid (dokumentaalfilm), Allfilm, operaator (+ Meelis Veeremets, Mait Mäekivi); režissöör Madli Lääne

    2012 Tööpealkiri: imelaps (dokumentaalfilm), Baltic Film Production, operaator; režissöör Marianna Kaat

    2012 Salme saladus (dokumentaalfilm sarjas "Eesti lood"), Osakond, operaator; režissöör Moonika Siimets

    2011 Pärand (dokumentaalfilm), Allfilm/ Kinovid Productions, operaator (+ Mait Mäekivi); režissöör Eeva Jäntti  /esilinastus 09.02.2012/

    2011 Kirjad Inglile (mängufilm), F-Seitse/ Frame Productions Oy/ Suomen Elokuvansäätiö, operaator; režissöör Sulev Keedus

    2010 Auk nr 8/ Шахта №8 (dokumentaalfilm), Baltic Film Production/ Interfilm, operaator; režissöör Marianna Kaat

    2010 Taevavõti (lühimängufilm), Film Tower Kuubis, operaator; režissöör Ervin Õunapuu

    2009 Pastacas (dokumentaalfilm sarjas "Eesti lood", portreefilm), Allfilm, režissöör, operaator

    2009 Siim, Samuli ja Dolce vita (dokumentaalfilm), Allfilm, operaator (+ Liina Triškina); režissöör Liina Triškina

    2009 Mazie laupītāji/ Die kleinen Bankräuber (Väikesed röövlid) (mängufilm), Studija F.O.R.M.A./ Mini Film, operaator; režissöör Armands Zvirbulis

    2009 Vasha (mängufilm), Philipp Homberg Filmproduktion/ Juonifilmi/ Wide Eye Film/ Allfilm, operaator; režissöör Hannu Salonen

    2009 Isa, poeg ja teatri vaim (dokumentaalfilm), Allfilm, operaator (+ Marko Raat, Heilika Pikkov); režissöör Marko Raat

    2008 Detsembrikuumus (mängufilm), Ruut, II operaator; režissöör Asko Kase

    2008 Dr Kloun (dokumentaalfilm sarjas "Eesti lood"), Allfilm, operaator (+ Kristjan Svirgsden, Mart Arjukese); režissöör Kristel Leesmend

    2008 Dialoogid. Helilooja Valentin Silvestrov (dokumentaalfilm, portreefilm), Minor Film, operaator (+ Denis Smirnov, Maxim Karmen, Oleg Zorin, Dorian Supin, Arvo Vilu); režissöör Dorian Supin

    2008 Veresidemed/ Sudoku (dokumentaalfilm), Baltic Film Production, operaator; režissöör Kristiina Davidjants

    2008 Fritsud ja blondiinid (dokumentaalfilm), Kuukulgur Film/ Subjektiv Filma, operaator (+ Mart Taniel); režissöör Arbo Tammiksaar

    2008 Teine tulemine (lühimängufilm), Allfilm, operaator; režissöör Tanel Toom

    2007 Maja (dokumentaalfilm), Allfilm, operaator (+ Mart Arjukese); režissöör Mart Arjukese

    2007 Georg (mängufilm), Lege Artis Film/ Allfilm/ Center of National Film/ MRP Matila Röhr Productions, operaator; režissöör Peeter Simm

    2007 Vastutuulesaal (dokumentaalfilm, portreefilm), Ruut, operaator (+ Margus Malm, Tauno Sirel); režissöör Priit Valkna

    2006 Stranger Than Kindness/ Usaldus (mängufilm), Creative Partnership Durham Sunderland/ Northern Film & Media/ Allfilm, operaator; režissöör Ian Cottage

    2006 Tähelepanu, start! (dokumentaalfilm sarjas "Eesti lood"), Allfilm, operaator (+ Meelis Veeremets); režissöör Madli Lääne

    2006 Ruudi (mängufilm), Allfilm/ Schmidtz Katze Filmkollektiv/ MRP Matila Röhr Productions, operaator; režissöör Katrin Laur

    2005 Kõrini!/ Schnauze voll (mängufilm), Ruut/ Saxonia Media Filmproduktion/ MDR Mitteldeutscher Rundfunk, operaator; režissöör Peeter Simm

    2005 6 tundi (dokumentaalfilm sarjas "Eesti lood"), Allfilm, režissöör, stsenarist, operaator (+ Meelis Veeremets, Joaquin Sendino), monteerija

    2005 Gulag 113 (dokumentaalfilm), Allfilm/ Real World Pictures, operaator; režissöör Marcus Kolga

    2005 Tõrjutud mälestused (dokumentaalfilm), Allfilm/ Fantasiafilmi, operaator (+ Marita Hällfors); režissöör Imbi Paju

    2005 Siiralt Teie… (dokumentaalfilm), Allfilm, režissöör, operaator

    2004 Laulurahvas/ The Singing Nation (dokumentaalfilm), Allfilm/ LOOKS Medienproduktionen/ Arte/RBB, operaator (+ Mait Mäekivi); režissöör Andri Luup

    2004 Ateena ja Olümpia aarded/ The Treasures of Athens and Olympia (dokumentaalsari), Allfilm/ First Freedom Productions, režissöör, operaator

    2004 Lihtsad küsimused (dokumentaalfilm), Anu Foto, operaator (+ Anu Õunapuu, Ervin Õunapuu); režissöör Ervin Õunapuu

    2003 Fender Bender (lühimängufilm), Allfilm/ Yipp Films, operaator; režissöör Daniel Elliott

    2003 Teisel pool vett (dokumentaalfilm, portreefilm), Allfilm, operaator (+ Rein Kasak, Kristjan-Jaak Nuudi); režissöör Liia Sakkos

    2003 Somnambuul (mängufilm), F-Seitse/ Kinotar Oy, operaator; režissöör Sulev Keedus

    2003 St. Peterburgi aarded/ The Treasures of St Petersbourg & The Hermitage (dokumentaalsari), Allfilm/ First Freedom Productions, režissöör, operaator

    2002 Ferdinand (lühimängufilm), Allfilm, operaator (+ Kristjan-Jaak Nuudi), monteerija (+ Andri Luup, Asko Kase); režissöör Andri Luup

    2002 Külalised (dokumentaalfilm), Allfilm, režissöör (+ Piret Tibbo-Hudgins), operaator, monteerija (+ Kersti Miilen)

    2001 The Thai Way (dokumentaalsari), First Freedom Productions/ Allfilm [BBC Digital Channel’i tellimus], operaator (+ Gareth Morris); režissöör Graham Addicott

    2001 Черная кровь (Must veri) (telemängufilm sarjas "Кобра", "Kobra"), Russian World Studies [telekanal Rossija tellimus], operaator; režissöörid Vladimir Bassov (noorem) ja Olga Bassova

    2001 Karu süda/ Сердце медведицы (mängufilm), Faama Film/ Cumulus Projekt, peaoperaator; režissöör Arvo Iho

    2000 Autoportree emaga (dokumentaalfilm), Allfilm, operaator (+ Edvard Oja, Artur Talvik); režissöör Edvard Oja

    1999 Tulekummardajad (dokumentaalfilm), Allfilm, operaator (+ Edvard Oja, Artur Talvik); režissöör Heini Drui

    1999 Around The World In 90 Days/ 90 päevaga ümber maailma (dokumentaalsari), First Freedom Productions/ Allfilm [Discovery Travel Channel’i ja BBC UK Style’i tellimus], operaator (+ Gareth Morris), back-up režissöör; režissöör Ken Craig

    1999 Aida (lühimängufilm), Lege Artis Film, operaator; režissöör Peeter Simm

    1999 Kõrbekuu/ Der Mond (lühimängufilm), Allfilm, operaator, monteerija; režissöör Ervin Õunapuu

    1998 Veidike metsa poole (dokumentaalfilm), Lege Artis Film, operaator (+ Arvo Vilu, Jüri Suurevälja, Edvard Oja, Mait Mäekivi, Maido Madisson, Felix Grossman); režissöör Peeter Simm

    1998 Georgica (mängufilm), Q Film/ Faama Film/ Allfilm/ Tallinnfilm, operaator; režissöör Sulev Keedus

    1997 Laevad võidu/ Tall Ship (dokumentaalfilm), Allfilm/ First Freedom Productions/ Baltic Media Centre, režissöör, operaator

    1997 Aaria (lühimängufilm), Allfilm, operaator, monteerija; režissöör Ervin Õunapuu

    1997 Pommirühm/ Bomb Squad (dokumentaalfilm), Allfilm/ First Freedom Productions/ Baltic Media Centre, režissöör, operaator

    1996 Teatri juubel (dokumentaalfilm), Lege Artis Film, operaator; režissöör Peeter Simm

    1995 Letters from the East (Kirjad idast) (mängufilm), Axelfilm/ Exitfilm, II operaator; režissöör Andrew Grieve

    1995 Rock-Summer (dokumentaalfilm), Allfilm, režissöör (+ Artur Talvik), operaator

    1994 Ööliblika jõulud (dokumentaalfilm), Exitfilm, režissöör (+ Artur Talvik), stsenarist (+ Artur Talvik), operaator

    1994 Vene metalli ja USA dollari suudlus (dokumentaalfilm), Exitfilm/ Filminor Oy, režissöör (+ Artur Talvik), stsenarist (+ Artur Talvik), operaator

    1994 Jüri Rumm (mängufilm), Kolberg & Vester/ ZZZ Produktsioon, operaator; režissöör Jaan Kolberg

    1993 Tallinnan pimeys/ Tallinn pimeduses/ Darkness in Tallinn (mängufilm), FilmZolfo/ Filminor Oy/ Exitfilm/ Upstream Pictures, operaator; režissöör Ilkka Järvilaturi

    1992 Armastuse lahinguväljad (mängufilm), Tallinnfilm, operaator; režissöör Valentin Kuik

    1992 Võlausaldajad (mängufilm), Arcadia [Lääne Eesti Panga tellimus], operaator; režissöör Jaan Kolberg

    1992 Daam autos/ Дама в автомобиле (mängufilm), Freyja Film/ Novoje Vremja/ Filminor Oy, operaator; režissöör Peeter Urbla

    1990 Igaühele oma (lühimängufilm), Tallinnfilm, operaator; režissöör Hardi Volmer  /esilinastus 1991/

    1990 Teenijanna (lühimängufilm), Tallinnfilm, operaator; režissöör Veiko Jürisson

    1990 See kadunud tee (mängufilm), Tallinnfilm, operaator; režissöör Jaan Kolberg  /esilinastus 18.02.1991/

    1989 Vaata, siin on iinimene (dokumentaalfilm, portreefilm), Tallinnfilm, operaator; režissöör Elo Tust

    1989 Mardipäev/ День ряженых (lühimängufilm), Tallinnfilm [NSVL MN Riikliku Televisiooni ja Raadio Komitee tellimus], operaator; režissöör Jaan Kolberg

    1988 Õnnelik lapsepõlv/ Счастливое детство (lühimängufilm), Tallinnfilm [NSVL MN Riikliku Televisiooni ja Raadio Komitee tellimus], operaator; režissöör Jaan Kolberg

    1984 Reekviem (mängufilm), Tallinnfilm, dekoraator; režissöör Olav Neuland

    1981 Reporter (dokumentaalfilm), Tallinnfilm, operaatori assistent; režissöör Andres Sööt

Meie koostööpartnerid

  • Kultuuriministeerium
  • EFI
  • Eesti Kultuurkapital
  • ERR
  • Rahvusarhiiv
  • BFM
  • Kinoliit
  • Eesti Filmiajakirjanike ühing
  • Tallinnfilm