Avaleht » Filmitegijad

Kersti Uibo

Biograafia

 • Dokumentaalfilmide režissöör ja operaator Kersti Uibo on sündinud 22. septembril 1956 Kilingi-Nõmmel. 1971 lõpetas ta Metsapoole 8-klassilise kooli, 1974 Tallinna 7. Keskkooli, 1980 Moskva Maurice Thorezi-nimelise Võõrkeelte Instituudi inglise ja saksa filoloogina, 1991 Londoni Ülikooli Queen Mary College’i ajaloo teaduskonna bakalauruskraadiga ning 1995 National Film and Television School`i (NFTS) dokumentaalfilmi režii osakonna magistrikraadiga. Uibo õpingute ajal Briti filmikoolis juhtis dokfilmi režiikursust itaallane Herb DiGioia, kes on seotud 1960.—1970. aastate direct cinéma koolkonnaga USAs, üheks külalisjuhendajaks oli aga legendaarne Richard Leacock.

  Kersti Uibo töötas 1980–1984 ETV-s muusikasaadete toimetajana. Pärast abiellumist 1985 asus ta elama Londonisse, kus töötas aastatel 1985—1988 Londoni ülikooli Queen Mary kolledžis ning 1990-1991 Ühendatud Kuningriigi Eesti Infobüroo direktorina, olles Eesti Saatkonna aktiivne taastaja. 1995. aastast on ta vabakutseline dokumentaalfilmide režissöör ja filmiõpetaja.         

  Kersti Uibo oli esimeste Ebeltoftis (Taani) toimunud kohtumiste „East Meets West“ kuraatoriks. Ta on läbi viinud meistrikursusi Balti Filmi- ja Meediakoolis Tallinnas, Kölni Rahvusvahelises Filmikoolis (IFS), St Martin`s Kõrgemas Kunstikoolis Londonis, Sri Aurobindo Creative Documentary kursusel New Delhis, Marina Razbeshkina filmistuudios Moskvas ja Rahvusvahelise Dokumentaal- ja Antropoloogiafilmide Festivali raames Pärnus.       

  Kersti Uibo dokumentaalfilmid on esindanud Eestit erinevatel filmipäevadel ja osalenud paljudel rahvusvahelistel filmifestivalidel. Dokumentaalfilm „Evaldimaa“ esindas Eestit Pariisi „Cinema du Reel“ 1997 Balti retrospektiivi filmiprogrammis, 1998 toimunud Londoni Balti Kultuuripäevadel ning 1999 aastal Montreali dokumentaalfilmide festivali Balti retrospektiivis. Filme „Diiva vannis“ ning „Evaldimaa“ näidati New York’i Moodsa Kunsti Muuseumis 1996 programmis „New Documentaries“. 2005 PÖFF’i raames esines Uibo oma autoriprogrammiga.

  Uibo on Eesti Dokumentalistide Gildi ja European Documentary Network`i aktiivne liige ning osalenud selle organiseeritud seminaridel Bulgaarias, Sloveenias, Bosnias, Horvaatias, Serbias, Kreekas, Itaalias, Rootsis, Taanis ning Inglismaal, samuti on ta olnud mitme filmiürituse kuraator, juhendanud work-shop’e, töötanud filmifestivalide žüriides ja kirjutanud arvustusi EDNi ajakirjale „DOX“.

  Kersti Uibo vana-vanaisa oli Karl-August Hermann ja õde on laulja Pille Lill (Uibo).

  Vaata ka:
  http://www.temuki.ee/arhiiv/2004/12/DetsPohiOK1.pdf
  Hellerma, K. (2004). Vastab Kersti Uibo. Teater. Muusika. Kino, nr 12, lk 4-14, ill.

Meie koostööpartnerid

 • Kultuuriministeerium
 • EFI
 • Eesti Kultuurkapital
 • ERR
 • Rahvusarhiiv
 • BFM
 • Kinoliit
 • Eesti Filmiajakirjanike ühing
 • Tallinnfilm