Avaleht » Vaata filmisaateid

"Tähelaeva" saated filmitegijatest

Ligi 10 aasta jooksul ETVs tehtud tehtud saatesarjas "Tähelaev" portreteeriti teiste hulgas ka filmitegijaid. 

Eetris ETVs

Sarja "Tähelaev " saated

Kestus

Vaata 


2.02.2014 

Tähelaev: Ilmar Raag
350. "Tähelaeva" külaliseks on mees, kes pidanud erinevaid ameteid saatejuhist Eesti Televisiooni juhatuse esimeheni. Ta on kaitseliitlane ja ohvitser, valmis jalgsi matkama kasvõi ümber maailma, ERNA-st rääkimata. Ta on astunud ebaõigluse vastu filmiga "Klass" ja "Kertu" ning teinud kino ka Prantsusmaal, sest üle kõige tahab ta olla režissöör. Aegade viimase "Tähelaeva" stuudios on Ilmar Raag. Saatejuht Toomas Luhats. Režissöör Kalev Lepik, toimetaja Marika Kaasik, produtsent Kaia Häelme.
73:15  vaata 

18.03.2012

Tähelaev: Arvo Iho
Oskused ja kogemused, hing ning nägemus, kunst ja missioon - see on napp kokkuvõte mehest, kellega kohtume Tähelaevas. Filmimees Arvo Iho! Saatejuht Mati Talvik, režissöör Kalev Lepik, produtsent Kaia Häelme.
73:07 vaata 

 27.03.2005

Tähelaev: Hardi Volmer
Mitmekülgsus on Hardi Volmeri jaoks ühtaegu nii pidur kui ka kiirendus. Tore on osata laulda ja lava kujundada, teha võrdselt hästi nii nuku- kui mängufilme, aga kõige jaoks ei jätku lihtsalt aega ega võhma. Mõni tund ööpäevas on Hardil alati puudu. Tähelaevas on seekord hulk pehmeid ja karvaseid Volmeri sõpru. Saatejuht Margit Kilumets. Režissöör Kalev Lepik.
72.35 vaata  

21.02.2010

Tähelaev: Priit Pärn 
Tähelaeva persooniks on sel korral üks tänapäeva silmapaistvamaid kunstnikke - animafilmirežissöör, karikaturist, graafik ja maailmakodanik Priit Pärn. Teda usutleb saatejuht Urmas Vaino. Režissöör Kalev Lepik.
70:00 vaata

13.04.2008

Tähelaev: Mati Põldre
Sageli öeldakse huvitava ja põneva elu kohta - elu on nagu kino. Tähelaevas istub seekord mees, kelle jaoks kino ongi kogu elu. Ta tunneb ühtmoodi hästi nii kaamerat kui käsikirja kirjutamise kunsti. Nii sündisid filmid legendaarsest Raimond Valgrest ja kuulsast Georg Otsast. Tema kontol on üle 40 filmi. Mati Põldrega ajab juttu Reet Linna. Režissöör Kalev Lepik. 
72:46 vaata

3.10.2010

Tähelaev: Hagi  Šein
Tal on mingi ülesanne ühiskonnas ajada, ta on algataja ja mõtleja, uurija ning analüüsija. Ta on 1983. aastast eetris oleva "Prillitoosi" esimene saatejuht ja dokfilmide autor. "Mõtleme veel" saateta poleks ilmselt nüüdset Eestit ja temata ei oleks niisugust avalik-õiguslikku televisiooni kui praegu on. Tähelaeva stuudios on Hagi Šein. Saatejuht Toomas Luhats, režissöör Kalev Lepik. 
73:06 vaata

2.11.2008

Tähelaev: Ain Mäeots
Tähelaeva seekordne külaline Ain Mäeots tuleb Tartust. "Vanemuise" lavastaja räägib elust ja tööst ning samuti filmist "Taarka", mis on tema esimene katsetus filmirežissöörina. Saatejuht Elis Aunaste, režissöör Kalev Lepik. 
72:19 vaata

29.01.2006

Tähelaev: Artur Talvik
Perekond Talvikul on Eesti telemaastikul oma kindel koht täita. Alice“i ja Mati neljast lapsest vanim Artur figureerib ja irriteerib aga filmiilmas. Andekas produtsent, dokumentaalfilmide autor, rännu- ja trikimees ennast lihtsalt kätte ei anna, aga kui juba, siis olgu saates nalja, tempot ning rohkelt ootamatusi. Lubame, et on! Toimetaja-saatejuht Margit Kilumets. Režissöör Kalev Lepik. 
73:33 vaata

11.12.2011

Tähelaev: Ilmar Taska
Kui juba lapsepõlves käid klaveritunnis, tegeled iluuisutamisega, osaled skulptuuriringis, kirjutad lühijutte ja keskkoolis valid piimanduse asemel filmikunsti, siis jõuadki Hollywoodi. Nii juhtus Ilmar Taskaga. Saatejuht Katrin Viirpalu. Režissöör Kalev Lepik, toimetaja Silvia Karro, produtsent Kaia Häelme. 
73:14 vaata

25.01.2004

Tähelaev: Kristian Taska
Saate kangelased on osanud palju soovida. Eesti ahtas filmitaevas on nad teoks teinud midagi sellist, mida keegi ei uskunud. Elu on film ja filmis on kõik võimalik. Saatejuht on Ilmar Raag.
58:25 vaata

2.04.2006

Tähelaev: Mark Soosaar
Mark Soosaar on terve elu olnud üksildane provokaator. Maalikunstnikust emalt on ta saanud kunstimeele, hobusekasvatajast isalt hobusearmastuse ja maaläheduse; iseenese tarkusest on tulnud filmihuvi ja kihk ikka ning jälle mässata küll keskpärasuse, küll lihtsalt lolluse vastu. Suvel teenitud raha eest ostis ta kord fotoaparaadi ja filmikaamera - ning läkski lahti! Saatejuht Katrin Viirpalu. 
73:14 vaata

30.1.2005

Tähelaev: Peeter Simm
Peeter Simm on filmirežissöör, kelle nime ette või taha võib laduda hulga austavaid tiitleid. Jätame selle tegemata, sest Simm ise oskab filme teha ilma suurema kiidulauluta. Ja üldse on ta nii normaalne mees, et paneb imestama, kuidas temast režissöör sai. Oma perekonnaliikmeid ta filmidesse suurt vedanud pole, saates näeme neid küll. Saatejuht Ilmar Raag, režissöör Elo Selirand, toimetaja Anne-Mari Neider, juhtoperaator Raul Priks. 
74:40 vaata

10.10.2010

Tähelaev: Tiina Lokk
Eesti Filmifestivali esileedi Tiina Lokk on naine, kes oskab meeste karmis maailmas oma sõna maksma panna. Emapiimaga on talle kaasa antud ausus ja oma lapsi armastab ta piiritult. Tiina teab, et elu mõtteks on elada ja võimalikult sisukalt. Saatejuht Reet Linna, režissöör Kalev Lepik. 
73:12 vaata

11.09.2011

Tähelaev: Rein Maran
Kogu elav maailm koosneb väikestest maailmadest. Inimesel, põdral, ämblikul - kõigil on oma erinev reaalsus ja maailmatunnetus. Uudishimu ja kirg tundma õppida neid teisi maailmu, mis eksisteerivad meie omaga kõrvuti, ongi tõuganud Rein Maranit üha uusi ning uusi filme tegema. Saatejuht Kadri Hinrikus, režissöör Kalev Lepik, toimetaja Marika Kaasik, produtsent Kaia Häelme. 
73:15 vaata

5.03.2006

Tähelaev: Jüri SIllart
"Filmitegemiseks on kõige rohkem vaja õnne, kõik muu võib olla, aga õnne peab olema," teab filmioperaator ja -režissöör Jüri Sillart. Kas tal endal on seda õnne olnud? Ja miks filmitegijad elavad filmist filmini, mille nimel näevad ränka vaeva ning miks nad on nii ihu ja hingega oma elukutse juures? Sillart teab vastust. Saatejuht Katrin Vaga. 
71:45 vaata

17.04.2005

Tähelaev: Kaljo Kiisk
Kaljo Kiiisa kohta öeldakse, et ta oli artist Jumala andest. Ta mängis elu näitelaval sama pööraseid rolle kui tema ühe filmi kangelane Nipernaadi. Ta oli filmirežissöör, Kinoliidu juhataja, näitleja. Eesti rahva südamesse on ta püstitanud ausamba kellamehe ja kingsepp Johnnesena. Saatejuht Ilmar Raag. 
74:32 vaata

Meie koostööpartnerid

  • Kultuuriministeerium
  • EFI
  • Eesti Kultuurkapital
  • ERR
  • Rahvusarhiiv
  • BFM
  • Kinoliit
  • Eesti Filmiajakirjanike ühing
  • Tallinnfilm