Avaleht » Filmiliigid

Sügisball (2007)

Mati Undi samanimelise romaani ainetel

Mängufilm | Draama Kestus: 123:00

Festivalid, auhinnad, nominatsioonid

  • Auhind, Venice International Film Festival (Veneetsia, Itaalia), 2007, Horisondid: võistlusprogramm - peaauhind
  • Auhind, Thessaloniki International Film Festival (Kreeka), 2007, Rahvusvaheline võistlusprogramm - parim režissöör: Veiko Õunpuu
  • Auhind, International Film Festival Bratislava (Slovakkia), 2007, Rahvusvaheline võistlusprogramm - parim režissöör: Veiko Õunpuu
  • Auhind, Marrakech International Film Festival (Maroko), 2007, Rahvusvaheline võistlusprogramm - peaauhind
  • Auhind, LEFFEST - Lisbon & Estoril Film Festival (Lissabon, Estoril; Portugal), 2007, Rahvusvaheline võistlusprogramm - žürii eriauhind
  • Auhind, PÖFF - Pimedate Ööde filmifestival (Tallinn, Eesti), 2007, Võistlusprogrammi EurAasia žürii auhinnad: žürii eriauhind; žürii auhind parimale naisnäitlejale: Maarja Jakobson. Scottish Leaderi Eesti Filmi auhind; FICC žürii auhind – Don Quijote preemia; Eesti filmiajakirjanike ühingu auhind; Postimehe žürii auhind
  • Preemia, Eesti Kultuurkapitali aastapreemia (Eesti), 2007, Aasta filmi Sügisball loomingulisele kollektiivile: Veiko Õunpuu, Mart Taniel, Ülo Krigul, Katrin Kissa
  • Auhind, Neitsi Maali - Eesti Filmiajakirjanike Ühingu aasta filmi auhind (Eesti), 2007, Kahasse Sulev Keeduse dokumentaalfilmiga “Jonathan Austraaliast”
  • Auhind, Brussels International Independent Film Festival (Brüssel, Belgia), 2008, Rahvusvaheline võistlusprogramm - peaauhind
  • Auhind, Cinema Jove - Valencia International Film Festival (Hispaania), 2008, Rahvusvaheline võistlusprogramm - Valencia Kuldne Kuu
  • Auhind, TIFF - Transilvania International Film Festival (Cluj, Rumeenia), 2008, Rahvusvaheline võistlusprogramm - parim operaatoritöö: Mart Taniel
  • Auhind, KINOSHOCK - Open Film Festival for states of the CIS and Estonia, Latvia and Lithuania (Anapa, Venemaa), 2008, Kuldväät: parim mängufilm; filmiteadlaste ja -kriitikute gildi auhind; pressilemmiku auhind
  • Auhind, European First Film Festival (d’Angers, Prantsusmaa), 2008, Euroopa mängufilmide võistlusprogramm - parim originaalmuusika: Ülo Krigul
  • Auhind, Riga International Film Festival (Läti), 2008, Balti võistlusprogramm - parim mängufilm
  • Osalemine, Warsaw International Film Festival (Varssavi. Poola), 2007, Programm: Uued filmid, uued režissöörid
  • Osalemine, Filmfest Hamburg (Saksamaa), 2007, Programm: Agenda 11
  • Osalemine, Festival du nouveau cinéma (Montreal, Kanada), 2007, Võistlusprogramm
  • Osalemine, Viennale - Vienna International Film Festval (Viin, Austria), 2007, Osalemine
  • Osalemine, Stockholm International Film Festival (Rootsi), 2007, Võistlusprogramm
  • Osalemine, AFI EU Film Showcase (Silver Spring, Washington D.C., Ameerika Ühendriigid), 2007, Osalemine
  • Osalemine, Chicago International Film Festival (Ameerika Ühendriigid), 2007, Osalemine
  • Osalemine, AFI Fest Los Angeles International Film Festival (Ameerika Ühendriigid), 2007, Võistlusprogramm
  • Osalemine, IFFR - International Film Festival Rotterdam (Holland), 2008, Debüütfilmide võistlusprogramm
  • Osalemine, Tromsö International Film Festival (Norra), 2008, Võistlusprogramm
  • Osalemine, Mexico City International Contemporary Film Festival (México, Mehhiko), 2008, Ametlikus valikus
  • Osalemine, JIDFF - Jameson Dublin Film Festival (Iirimaa), 2008, Osalemine
  • Osalemine, EU Film Festival (Ottawa, Toronto, Vancouver; Kanada), 2008, Osalemine
  • Osalemine, Kino pavasaris - Vilnius International Film Festival (Leedu), 2008, Osalemine
  • Osalemine, Philadelphia Film Festival (Ameerika Ühendriigid), 2008, Osalemine
  • Osalemine, goEast - Festival of Central and Eastern European Film (Wiesbaden, Saksamaa), 2008, Programm: Tipphetked
  • Osalemine, East End Film Festival (London, Suurbritannia), 2008, Osalemine
  • Osalemine, Minneapolis St. Paul International Film Festival (Ameerika Ühendriigid), 2008, Osalemine
  • Osalemine, Eurocine 27 - European film preview, 2008, Osalemine
  • Osalemine, Sodankylä Midnight Sun Film Festival (Soome), 2008, Osalemine
  • Osalemine, Moscow International Film Festival (Moskva, Venemaa), 2008, Võistlusväline programm
  • Osalemine, La Rochelle International Film Festival (Prantsusmaa), 2008, Osalemine
  • Osalemine, Karlovy Vary International Film Festival (Tšehhi), 2008, Programm: Horisondid
  • Osalemine, Résistances Film Festival (Foix, Prantsusmaa), 2008, Osalemine
  • Osalemine, European Film Festival (Palić, Serbia), 2008, Võistlusprogramm: Parallels and Encounters
  • Osalemine, Festival de Cinema Des 3 Ameriques (Quebec, Kanada), 2008, Osalemine
  • Osalemine, BIFF - Brisbane International Film Festival (Austraalia), 2008, Osalemine
  • Osalemine, Jerusalem International Film Festival (Iisrael), 2008, Osalemine
  • Osalemine, East-West - Baku International Film Festival (Aserbaidžaan), 2008, Osalemine
  • Osalemine, Armastus ja anarhia - Helsingi rahvusvaheline filmifestival (Soome), 2008, Osalemine
  • Osalemine, Baltic Film Festival (Berliin, Saksamaa), 2008, Osalemine
  • Osalemine, Listapad - Minsk International Film Festival (Valgevene), 2008, Osalemine
  • Osalemine, Rencontres Cinema of Gindou (Prantsusmaa) , 2008, Osalemine
  • Osalemine, Cinematic International Film Festival (Piestany, Slovakkia), 2008, Programm: Kohtumispaik Euroopa
  • Osalemine, Baltic Film Week (Prantsusmaa), 2008, Programm: Eesti kultuurinädal Toulouse'is
  • Osalemine, Eesti kultuuripäevad Moskvas (Venemaa), 2008, Osalemine
  • Osalemine, Northern Lights Film Festival (Newcastle Upon Tyne, Suurbritannia), 2008, Osalemine
  • Osalemine, Chennai International Film Festival (India), 2008, Programm: Balti fookus
  • Osalemine, Keswick Film Festival (Suurbritannia), 2009, Osalemine
  • Osalemine, Eesti filmipäevad Peterburis (Venemaa), 2009, Osalemine
  • Osalemine, Exposed Film Festival (Köln, Saksamaa), 2009, Osalemine
  • Osalemine, Skopje rahvusvaheline filmifestival (Makedoonia), 2009, Osalemine
  • Osalemine, Nordic Film Days (Sofia, Bulgaaria), 2009, Osalemine
  • Osalemine, Eurocine 27 - European film preview, 2009, Osalemine
  • Osalemine, European Commission Film Festival (Maputo, Mosambiik) , 2009, Osalemine
  • Osalemine, MoMa Presents Screenings (NY Museum of Modern Arts, Ameerika Ühendriigid) , 2009, Osalemine
  • Osalemine, Plukt de Nacht - Open Air Film Festival (Amsterdam, Holland), 2009, Osalemine
  • Osalemine, Eesti filmipäevad Varssavis (Poola) , 2009, Osalemine
  • Osalemine, Eesti filmipäevad Kiievis (Ukraina), 2009, Osalemine
  • Osalemine, IFFI - International Film Festival of India (Goa, India), 2009, Osalemine
  • Osalemine, Lille 3000 (Prantsusmaa), 2009, Programm: Euroopa XXL
  • Osalemine, Off Plus Camera (Krakow, Poola) , 2010, Programm: Eesti filmipäevad
  • Osalemine, Eesti filmipäevad Iisraelis (Tel Aviv, Jeruusalemm, Haifa; Iisrael), 2010, Osalemine
  • Osalemine, Eurocine 27 - European film preview, 2010, Osalemine
  • Osalemine, Pacific Meridian - Vladivostok International Film Festival (Venemaa), 2010, Osalemine
  • Osalemine, Listapad - Minsk International Film Festival (Valgevene), 2016, Eesti filmi eriprogramm

Meie koostööpartnerid

  • Kultuuriministeerium
  • EFI
  • Eesti Kultuurkapital
  • ERR
  • Rahvusarhiiv
  • BFM
  • Kinoliit
  • Eesti Filmiajakirjanike ühing
  • Tallinnfilm