Avaleht » Filmiliigid

Punane elavhõbe (2010)

Film põhineb tõsielusündmustel

Mängufilm | Põnevusfilm Kestus: 90:00

Tegijate täisnimekiri

TIITRID
Pühendatud Eesti Keskkriminaalpolitseile 1993-2009
Reps: Juhan Ulfsak
Sander: Märt Avandi
Buldooser: Peeter Oja
Marju: Inga Salurand
Taira: Ksenja Buravskaja
Holst: Mait Malmsten
Sämm: Kirill Käro
Kirst: Aleksandr Baširov
Tibla: Lembit Ulfsak
Tom: Taavi Teplenkov
Ruudik: Ilja Nartov
Eduard Janovitš: Tõnu Mikiver
Valja: Natalija Murina-Puustusmaa
Korba: Kristjan Sarv
Vjatšeslav Eduardovitš: Sergei Barkovski
Väike Petja: Sebastian Promm
Repsi ema: Laine Mägi
Korba ema: Epp Eespäev
Ljohha: Oleg Rogatšov
Tolik: Egon Nuter
Tanja: Renata Piotrovski
Maša: Jelena Kazakova
Sveta: Anna Begunova
Uurija Tšizov: Juri Žilin
Sedoi: Artjom Garejev
I taksojuht: Margus Tabor
II taksojuht: Paul Laasik
I Vene taksojuht: Vassili Jakovlev
II Vene taksojuht: Tigran Agaveljan
Salvati parem käsi: Aleksander Okunev
Vagunisaatja: Natalja Dõmtšenko
Baarman: Nikolai Bentsler
Laulja: Eduard Toman
Laulja: Liina Orlova
Taira ema: Lidia Golovataja
Taira isa: Igor Gaitšuk
Taira tädi: Natalja Tarasenko
Taira õde: Alisa Jakobi
Taira õemees: Raimo Pass
Tantsijad Venemaa restoranis: Olga Privis, Irina Aduson , Vitolija Jastremskaja, Marianna Pugatšova
EPISOODIDES
Oleg Tšigorets, Priit Loog, Juss Haasma, Anti Kobin, Elina Reinold, Aleksandr Žegulov, Andreas Kirss, Kristi-Karita Levoll, Erika Laansalu, Aare Vain, Reijo Männik, Taavi Randla, Kalle Kasuk, Jaanus Rajaveer, Risto Siht, Peeter Kaaret, Rain Pent, Aivi Kulla, Veiko Kulla, Jüri Kiilma, Valeri Kuznetsov, Aleksei Arhipov, Rauno Võsaste, Gunnar Bergvald, Toomas Tammiste, Kairi Tammiste, Jaanus Virro, Anna Danilova, Ardo Ranne, Julia Ranne, Andrus Koch, Kadri Tõruvere, Terence Roydon Hughes, Risto Berendson, Argo Leetmaa, Janar Klement ja piirikoer „Istwan“
Režissöör: Andres Puustusmaa
Tegevprodutsent: Erika Laansalu
Kaasprodutsendid: Jusup Bakšiev, Juhan Saul Gross
Produtsent: Kristian Taska
Stsenarist: Andres Anvelt
Operaator: Mait Mäekivi
Monteerija: Tambet Tasuja
Kunstnik: Ervin H. Seppel
Kostüümikunstnik: Eugen Tamberg
Heliloojad: Ardo Ran Varres, Riho Sibul
Helirežissöörid: Ants Andreas, Tiina Andreas
Stsenaariumi konsultant: Margit Keerdo
Casting/režissööri I assistent: Piret Toomvap-Schönberg
Režissööri II assistent: Hendrik Suurhans
Massivõtete assistent: Ralf Siig, Heleri Saarik
Operaatori I assistsent : Andrus Prikk
Operaatori II assistent: Astrida Konstante, Erik Põllumaa
Klapilööja: Triin Turu
Steadicami operaator: Ants-Martin Vahur
Valgusmeister: Rein Pruul
Valgustajad: Mart Ratassepp, Venno Kornak, Silver Soe
Grip: Nils Olaf Johansson
Gripi assistendid: Martin Tennokene, Sten-Johan Lill
Storyboard: Roman Matkiewicz
Grimmikunstnik: Kairit Nieländer
Grimmikunstniku assistant: Merlit Miländer
Kunstniku assistant: Ulvi Tiit
Rekvisiitor: Pille Maris Arro
Kostümeerijad: Ave Kuik, Ann-Leen Laansalu
Produtsendi abi: Raul Kukk
Võtteplatside administraatorid: Andreas Kirss, Kristi Rimm
Produktsiooni assistendid: Kristy Hritjuk, Semjon Levin
Raamatupidamine: Anne Kalda, Jüri Kalda, Katrin Kaljo
Videosalvestus platsil: Aivo Rannik, Meelis Piller
Making of: Mark Kuslapuu
Avalikud suhted: Kärt Anvelt
Fotograaf: Andres Putting
Reklaamitööd: Ervin H. Seppel, Jargo Liib, Jüri Orgusaar, Aive Meos/Reklaamiagentuur Valge
Toitlustajad: Marko Oluvere, Kristi-Karita Levoll
Generatori operaator: Raivo Vaadumäe
Transpordi koordinaator: Marek Rästas
Autojuhid: Andu Kivest, Juhan Helde, Peeter Pärloja, Mariana Udaltsova, Erkki Viilas, Tarvo Donald, René Rästas, Egon Viira, Heiki Eskla
Abitöölised platsil: Erik Ehvert, Rasmus Reinsoo
Heli platsisalvestus ja järeltöötlus: FILM AUDIO
Helimontaaž: Simon Charles
Helimontaaži ja taustahelide assistendid: Meelis Norenberg, Sven Sosnitski, Liilia Piir
Platsisalvestuse assistent: René Pihlak
Arnold & Gregor esindaja: Andrei Samorukov
Digitaalne järeltöötlus: Digital Film Finland Oy
Produtsent: Martti Ylöstalo
Järeltöötluse koordinaator: Siiri Savanlampi
Filmi skanneerimine: Outi Kinnunen, Joonas Kiviharju
2K värvimääratlus: Pentti Keskimäki
On-line operaator: Risto Jankkila
Kvaliteedi kontroll: Giuseppe Di Giorgio
Labori värvikorrektsioon: Kari Manns
Laboratoorium: Finn-lab Oy
Kasutatud tehnika: Dagsljus AB, Filmservice
Filmitud Fuji toorfilmile

Filmi valmimist toetasid: Eesti Filmi Sihtasutus / Karlo Funk, Eesti Kultuurkapital, Eesti Kultuuriministeerium

ERILINE TÄNU
Kalev: Oliver Kruuda, Alar Pink, Tarmo Maasikamäe
Cramo: Ivar Valdmaa
Ülemiste hotell: Igor Piotrovski, Andrus Savitski
Avallone: Enn Pääro, Marko Palm
Eesti Päevaleht: Tarvo Ulejev, Margus Küppar
Kanal 2: Olle Mirme
Kultuuriministeerium: Siim Sukles, Meelis Muhu
Politsei- ja piirivalveamet: Raivo Küüt
Põhja Politseiprefektuur: Elmar Vaher, Udo Rehkalt, Harry Tuul
Tallinna Linnavalitsus: Kaia Jäppinen, Kalle Klandorf
Siseministeerium: Märt Kraft, Priit Heinsoo, Veiko Kommusaar
Politsei eriüksus K-komando: Heldur Lomp
Hotronic grupp: Andrus Prous, Aleksander Frosch
Vene Kultuurikeskus: Juri Poljakov, Irena Valge
Tallinna Äripank: Sergei Elošvili
Tallchart OÜ
GoRail: Tiit Pruuli
Volkswagen
Tallinna Männi lasteaed
Nordkalk AS: Tõnu Fershel, Oleg Epner, Toomas Post
MEESKOND: Janno Pilt
Klubi 360º
Kultuuripark Patarei: Andrus Villem, Rasmus Rausberg

Täname:
Kersti Männik, Tigran Agaveljan, Eduard Parri, Märt Palo, Kalmer Viska, Valdo Kulla, Veiko Kulla, Stunts/Enar Tarmo, Tiit Suuder, Tanel Viksi, Marko Levo, Andres Putting, Peeter Karpa, Anne Karpa, Kalev Kornet, Reet Kochberg, Jüri Kalve, Pearu Tramberg, Siret Viirok, Marika Kulm, Rainer Kramm, OÜ Baltek Arendus, Pirita Linnosa Valitsus/Aare Ruubel, ISS Eesti AS/Viktor Kovaljov, Vello Medri, Mari Lume, Jevgeni Zvonov, Lea Baumann, Sander Medri, Tallinna Hipodroom /Vahur Nurm, Hoburiistade varustus ja hulgimüük, Nancy Ratsaspordiklubi /Inna Ülem, AS Sagro/Kalle Reiter, Riigi Kinnisvara AS/ Triin Tasso, Siseministeerium/Aida Valdre ja Merje Meriloo, Anu Trisna, Andres Rannamäe, Andrus Karu, Martin Männik, Heliena baari kollektiiv, Telvik Kandela, Järve 48 korteriühistu, Kristjan Boberg, Lembit Kõllamägi, Sergei Filippov, Narva Veneetsia elanikud, Mart Saugas, Kolonel Aimar Köss, Narva raudteepiiripunkt/Andrus Tint, Georg Otsa nimeline Tallinna Muusikakool/Rein Koster, Trammipark/Aare Rannit, Malle Mullamaa, Karl Kristjan Kuul, Lauri Paavelson, Tallinna liiklusteenistus, Jonas Kaljulaid, Helen Valkna

Filmis on kasutatud Eesti Filmiarhiivi ja Eesti Rahvusringhäälingu arhiivimaterjale. Arhiivimaterjalid valisid Pearu Tramberg, Peeter Vets, Heiki Männik, Rein Kasak

Kasutatud muusika:
A. R. Varrese originaalmuusikat esitas "Radioaktiivne Maria" koosseisus
Erki Sepp
Reigo Ahven
Kiur Aarma
Helin-Mari Arder
Maria Ehrenberg
Ardo Ran Varres
Salvestus Erki Sepp
Mastering Tanel Roovik, DX Meedia
R. Sibula originaalmuusika esitas Riho Sibul, Raul Vaigla, Reigo Ahven
Salvestus Arvo Urb
“Москва”
muusika ja sõnad O. Gazmanov
esitaja Oleg Gazmanov
“Hочная Mосква”
muusika A. Zubkov, sõnad V. Arišin
esitaja Renata Piotrovski
„Я люблю сильней“
muusika А.Zubkov, sõnad S. Kopõlov
esitaja Renata Piotrovski
"Дорогой длинною"
muusika B. Fomin, sõnad K. Podrevski
esitaja Eduard Toman
© Taska Film 2010

Meie koostööpartnerid

  • Kultuuriministeerium
  • EFI
  • Eesti Kultuurkapital
  • ERR
  • Rahvusarhiiv
  • BFM
  • Kinoliit
  • Eesti Filmiajakirjanike ühing
  • Tallinnfilm