Avaleht » Filmiliigid

Eesti Üliõpilaste Seltsi lipupühitsemise 50. a mälestuspäevad (1934)

Eesti Kultuurfilmi ringvaade nr. 2/4, 1/3

Filmikroonika Kestus: 04:58

Huviinfo

Veebiaadresse

Eesti Üliõpilaste Selts, http://www.eys.ee/ajalugu.htm (20.04.2011).
Lipulugu. Sinimustvalge lipu sünd - 4. juuni 1884,
http://www.valitsus.ee/et/riigikantselei/riigi-ja-omavalitsuste-symbolid/eesti-lipp/lipulugu (20.04.2011).
Riigilipuks saamine, http://eestilipp.err.ee/?c=1&id=7 (20.04.2011).

Isikud

Johannes Orasmaa (kuni 1935 Johannes Roska)(3.12. 1890 Kulgu, Joala vald – 24.05. 1943 Vjatka laager, Kirovi oblast).
Kindralmajor, poliitik, Kaitseliidu ülem, Riiginõukogu liige.
Eesti entsüklopeedia (2000). 14. kd: Eesti elulood. Tallinn: Eesti Entsüklopeediakirjastus, lk 343.

Johan (Juhan) Kõpp (9.11. 1874 Holdre – 21.10. 1970 Stockholm). Eesti usuteadlane, ajaloolane, haridustegelane. 1928-1937 Tartu Ülikooli rektor ja 1939-1944 EELK piiskop. Rootsi eesti kiriku piiskop ja peapiiskop 1957-1964.
Eesti entsüklopeedia (2000). 14. kd: Eesti elulood. Tallinn: Eesti Entsüklopeediakirjastus, lk 205.

Aleksander Mäevälja (kuni 1936  Aleksander Mohrfeldt) 14.01.1857 Järva-Jaani – 8.08.1938 Kõnnu). Oli eesti vaimulik, ärkamisaegne tegelane, kirikuõpetaja ja kirjanik. Oli Eesti Üliõpilaste Seltsi asutajaid liikmeid ja põhikirja valmistaja (1883)ning täitis tegelikult seltsi esimehe kohuseid esimesel poolaastal. 1920-1927 - Tallinna praostkonna praost.
Eesti biograafiline leksikon, 1926-1929, lk 322.

Kaarel Eenpalu (kuni 1935 Karl- August Einbund). (28.05. 1888 Vesneri vald – 27.01.1942 Vjatka vangilaager, Kirovi oblast). Oli Eesti poliitik, riigitegelane ja jurist. Riigivanem 19.07.1932 - 1.11.1932 - Kaarel Eenpalu esimene valitsus. Tema teine valitsus 9.05.1938-12.10.1939 - peaminister.
Eesti entsüklopeedia (2000). 14. kd: Eesti elulood. Tallinn: Eesti Entsüklopeediakirjastus, lk 49-50.

Jüri Uluots (13.01.1890 Kirbla vald - 09.01.1945 Stockholm). Riigitegelane, õigusteadlane, professor. Asutava Kogu, I, II ja IV Riigikogu, Rahvuskogu ning VI Riigikogu liige. 1938-1939 Riigivolikogu esimees. 12.10.1939-21.06.1940  peaminister.
Eesti entsüklopeedia (2000). 14. kd: Eesti elulood. Tallinn: Eesti Entsüklopeediakirjastus, lk 567.

Aleksander Tõnisson (17.04.1875 Härjanurme v.- 30.06.1941 Tallinn). Sõjaväelane, kindralmajor. Oli 1920 sõjaminister ja 1932-1933 kaitseminister. 1934-1939 Tartu linnapea ja 1939-1940 Tallinna Tallinna ülemlinnapea.
Eesti entsüklopeedia (2000). 14. kd: Eesti elulood. Tallinn: Eesti Entsüklopeediakirjastus, lk 558.

Nikolai Kann (26.05.1873 Hellamaa v.-17.02.1948 Göttingen). Haridustegelane ja poliitik. 1933 - 1936 haridus- ja sotsiaalminister. Aastast 1923 Eesti Skautide Maleva peavanem.
Eesti entsüklopeedia (2000). 14. kd: Eesti elulood. Tallinn: Eesti Entsüklopeediakirjastus, lk 137.

Meie koostööpartnerid

  • Kultuuriministeerium
  • EFI
  • Eesti Kultuurkapital
  • ERR
  • Rahvusarhiiv
  • BFM
  • Kinoliit
  • Eesti Filmiajakirjanike ühing
  • Tallinnfilm