Avaleht » Filmiliigid

Jahihooaeg (2021)

Claudia Boderke ja Lars Meringi originaalstsenaariumi alusel

Mängufilmid | Komöödiafilm | Teekonnafilm Kestus: 85:00

Huviinfo

Arvamusi filmist

Hendrik Alla: „Mõni kriitik võiks viriseda, et uus kodumaine komöödia “Jahihooaeg» on lihtsalt kotitäis üle võlli keeratud ja hästi segiklopitud klišeesid. Klišeed sellepärast klišeed ongi, et neist koosneb elu ise: kordumatu, värvikas ja valus. Kui teile meeldis “Klassikokkutulekute” triloogia – ja miks ei oleks pidanudki meeldima, kõik filmid jõudsid mängleva kergusega vaadatavuse edetabelite tippu –, siis kratsib “Jahihooaeg” mõnusalt sedasama sügelust. Lihtne olekski “Jahihooaega” nimetada lihtsalt “Klassikokkutulekuks” naistegelastega ja naistele, aga siin peitub palju sügavamaid ja intellektuaalsemaid hoovusi. Tegemist on julge feministliku filmiga tänapäeva iseseisva naise ees seisvatest valikutest, oskusest langetada oma elu muutvaid otsuseid ning ühiskondlikust survest, mis neid otsuseid nivelleerib.“

Arvustuse täistekst:
https://kultuur.postimees.ee/7399932/kodumaine-komoodia-naerutab-naisi
Alla, H. (2021). Kodumaine komöödia naerutab naisi. Postimees, 3. dets, lk 16.

Maria Ulfsak: ”Kui lugesin ühest suurest ajalehest, et uus kodumaine komöödia „Jahihooaeg“ on „julge feministlik film tänapäeva iseseisva naise ees seisvatest valikutest“, tärkas suur huvi teosega lähemalt tutvuda. Võiks ju loota, et ehk suudab kõnealune film tõepoolest mõne huvitava nurga alt naise rolli ja identiteedi küsimusi lahata, kuna komöödiažanr pakub sageli võimaluse visandada teemasid ja olukordi palju hoogsamalt ja kergeminimõistetavalt kui psühholoogilist nüansseeritust eeldav draama.

Seni on Eesti kinoajalugu eriti hõre just julgelt naiste lugusid rääkivate mängufilmide poolest – esimese hooga suudangi nimetada mõned Leida Laiuse ja teatavate mööndustega ehk ka paar Kadri Kõusaare filmi. Värskelt pole üle kontrollinud, aga ega ka enamik neist vist feministlikus filmikriitikas kasutatavat Bechdeli testi ei läbi (selle puhul küsitakse, kas filmis esineb vähemalt kaks nimepidi nimetatavat naistegelast; kas nad räägivad mõnes stseenis omavahel; kas nad räägivad millestki muust kui meestest).

„Jahihooaeg“ Bechdeli testi kindlasti ei läbi, aga see pole ka eesmärk. Filmi peategelased on naised, kes räägivadki ainult meestest. Žanrilt on tegu pigem draamakomöödiaga, kuna loos kapatakse läbi ka tõsisemad teemad, näiteks kärgperendus ja hirm hääbuva seksuaalse atraktiivsuse ees.” /---/

Loe edasi:
https://ekspress.delfi.ee/artikkel/95351503/arvustus-jahihooaeg-kui-rumaluse-noiaring
Ulfsak, M. (2021).
Kinotoode naistest, kes räägivad ainult meestest. Eesti Ekspress: Areen, 15. dets, lk 59–60.


Meie koostööpartnerid

  • Kultuuriministeerium
  • EFI
  • Eesti Kultuurkapital
  • ERR
  • Rahvusarhiiv
  • BFM
  • Kinoliit
  • Eesti Filmiajakirjanike ühing
  • Tallinnfilm