Avaleht » Filmiliigid

November (2017)

Andrus Kivirähu romaani "Rehepapp ehk november" ainetel

Mängufilm | Fantaasiafilm Kestus: 115:00

Festivalid, auhinnad, nominatsioonid

  • Auhind, Tribeca Film Festival (Ameerika Ühendriigid), 2017, Programm: World Narrative Competition - parima välismaise filmi operaator - Mart Taniel
  • Auhind, Riga International Film Festival (Läti), 2017, Best Film, Audience Award, Youth Matters Award
  • Auhind, Listapad - Minsk International Film Festival (Valgevene), 2017, Parima filmi auhind - Kuldne Listapad; parim operaator; parim filmimuusika
  • Auhind, Virginia Film Festival (Ameerika Ühendriigid), 2017, Narrative Feature: Progammer’s Award
  • Auhind, PÖFF - Pimedate Ööde filmifestival (Tallinn, Eesti), 2017, Parim Eesti film
  • Auhind, Neitsi Maali - Eesti Filmiajakirjanike Ühingu aasta filmi auhind (Eesti), 2017
  • Auhind, Eesti Kultuurkapitali aastapreemia (Eesti), 2018, Kultuurkapitali peapreemia – Aasta mängufilm - "November" - Katrin Kissa ja Rainer Sarnet; Mart Taniel – aasta operaator filmi “November” unikaalse pildikeele eest; Jörgen Liik ja Rea Lest - aasta filminäitlejad; Matis Mäesalu ja Jaagup Roomet - parim kunstnikutöö; Salme-Riine Uibo – taustajõu preemia
  • Auhind, ASC Awards – The American Society of Cinematographers (Ameerika Ühendriigid), 2018, Spotlight auhind - Mart Taniel
  • Auhind, EFTA - Eesti filmi- ja teleauhind (Eesti), 2018, Parima mängufilm; parim režissöör - Rainer Sarnet; parim naisnäitleja - Rea Lest; parim operaator - Mart Taniel; parim helilooja - Jacaszek; parim kunstnik - Jaagup Roomet, Matis Mäesalu; parim helirežissöör - Marco Vermaas; parim kostüümikunstnik - Jaanus Vahtra
  • Auhind, New Mexico Film Critics’ Association (Mehhiko), 2018, Best Original Screenplay; Best Foreign Language Film; Best Editing
  • Auhind, FANTASPORTO - Oporto International Film Festival (Portugal), 2018, Jury’s Special Award; Best Visual Effects: Best Cinematography
  • Auhind, Festival l’Europe autour de l’Europe (Pariis, Prantsusmaa), 2018, Prix Luna - Rainer Sarnet
  • Auhind, East-West. Golden Arch - International Film Award (Venemaa), 2018, Parimad filmikunstnikud: Jaagup Roomet ja Matis Mäesalu
  • Auhind, goEast - Festival of Central and Eastern European Film (Wiesbaden, Saksamaa), 2018, Parim film
  • Auhind, Bilbao Fantasy Film Festival (Hispaania), 2018, Ametlik võistlusprogramm: kõige uuenduslikum režissöör - Rainer Sarnet
  • Osalemine, OSCAR - The Award of the Academy of Motion Picture Arts and Sciences (Ameerika Ühendriigid), 2017, Eesti poolt esitatud kandideerima parima võõrkeelse filmi auhinna nominendiks
  • Osalemine, Shanghai International Film Festival (Hiina), 2017, Programm: Panorama
  • Osalemine, Karlovy Vary International Film Festival (Tšehhi), 2017
  • Osalemine, IndieBo - Bogota International Film Festival (Colombia), 2017
  • Osalemine, Fantasia International Film Festival (Montreal, Kanada), 2017
  • Osalemine, European Film Festival (Palić, Serbia), 2017, Programm: Parallels and Encounters
  • Osalemine, Nordic Film Days Lübeck (Saksamaa), 2017
  • Osalemine, CINEAST - Central and Eastern European Film Festival (Luksemburg), 2017
  • Osalemine, Darwin International Film Festival (Austraalia), 2017
  • Osalemine, CPH PIX (Kopenhaagen, Taani), 2017, Programm: Untamed
  • Osalemine, Armastus ja anarhia - Helsingi rahvusvaheline filmifestival (Soome), 2017, Programm: Dim and Dimmer
  • Osalemine, Polish Film Festival (Gdynia, Poola), 2017
  • Osalemine, International Adana Film Festival (Türgi), 2017
  • Osalemine, Sitges – International Fantastic Film Festival of Catalonia (Hispaania), 2017
  • Osalemine, Santa Cruz Film Festival (California, Ameerika Ühendriigid), 2017
  • Osalemine, Mumbai Film Festival (India), 2017
  • Osalemine, Chicago International Film Festival (Ameerika Ühendriigid), 2017
  • Osalemine, Kaohsiung Film Festival (Taiwan, Hiina), 2017
  • Osalemine, CINEAST - Central and Eastern European Film Festival (Luksemburg), 2017
  • Osalemine, Nordic Film Days Lübeck (Saksamaa), 2017, Erilinastus
  • Osalemine, Denver Film Festival (Colorado, Ameerika Ühendriigid), 2017
  • Osalemine, Ithaca Fantastik (Ameerika Ühendriigid), 2017
  • Osalemine, Inverness Film Festival (Šotimaa, Suurbritannia), 2017
  • Osalemine, Cork Film Festival (Iirimaa), 2017
  • Osalemine, CAMERIMAGE International Film Festival of the Art of Cinematography (Poola), 2017, Programm: Baltic Cinema Review
  • Osalemine, Saskatoon Fantastic Film Festival (Kanada), 2017
  • Osalemine, Monster Fest (Carlton North, Austraalia), 2017
  • Osalemine, Shivers Genre Film Festival (Konstanz, Saksamaa), 2017
  • Osalemine, AFI EU Film Showcase (Silver Spring, Washington D.C., Ameerika Ühendriigid), 2017
  • Osalemine, International Film Festival of Kerala (India), 2017, Programm: Official World Cinema
  • Nominatsioon, East-West. Golden Arch - International Film Award (Venemaa), 2018, Parim kaameratöö, parim filmimuusika
  • Osalemine, Scandinavian Film Festival L.A. (Los Angeles, Ameerika Ühendriigid), 2018
  • Osalemine, Göteborg Film Festival (Rootsi), 2018
  • Osalemine, !f Istanbul International Independent Film Festival (Türgi), 2018
  • Osalemine, Stockfish Film Festival (Reykjavik, Island), 2018
  • Osalemine, Offscreen Film Festival (Belgia), 2018
  • Osalemine, Faust-Festival München (Saksamaa), 2018
  • Osalemine, Eesti filmipäevad Budapestis (Ungari), 2018
  • Osalemine, Titanic International Film Festival (Budapest, Ungari), 2018
  • Osalemine, Imagine Amsterdam Fantastic Film Festival (Holland), 2018
  • Osalemine, Baltic Screen Week (London, Suurbritannia), 2018
  • Osalemine, Letʹs Cee Film Festival (Viin, Austria), 2018, Avafilm, põhiprogrammis
  • Osalemine, Ankara International Film Festival (Türgi), 2018
  • Osalemine, Balti filmipäevad (Peterburi, Venemaa), 2018
  • Osalemine, Oslo Pix Film Festival (Norra), 2018
  • Osalemine, Bucheon International Fantastic Film Festival (Lõuna-Korea), 2018
  • Osalemine, Balti filmipäevad (Vilnius, Leedu), 2018

Meie koostööpartnerid

  • Kultuuriministeerium
  • EFI
  • Eesti Kultuurkapital
  • ERR
  • Rahvusarhiiv
  • BFM
  • Kinoliit
  • Eesti Filmiajakirjanike ühing
  • Tallinnfilm