Avaleht » Filmiliigid

Mees animatsoonist (2005)

International title: Pärnography

Dokumentaalfilm Kestus: 52:00

Tegijate täisnimekiri

Mees animatsioonist
1977 KAS MAAKERA ON ÜMMARGUNE?
1978 ...JA TEEB TRIKKE
Parim lastefilm II Varna animafilmide festivalil, Bulgaaria 1979
1980 HARJUTUSI ISESEISVAKS ELUKS
II auhind NSVL XV filmifestivalil 1981
1982 KOLMNURK
1984 AEG MAHA
Peaauhind IV Varna animafilmide festivalil, Bulgaaria 1985
I auhind rahvusvahelisel animafilmide festivalil "Cinanima" Espinhos, Portugal 1985
Parim animatsioonifilm Bilbao lühifilmide festivalil, Hispaania 1985
1987 EINE MURUL
Peaauhind Tampere rahvusvahelisel lühifilmide filmifestivalil, Soome 1988
Peaauhind ja kriitikute auhind Zagrebi animafilmide festivalil, Horvaatia 1988
III publiku auhind luhifilmide festivalil Bonnis, Saksamaa 1988
I auhind C kategoorias Šanghai I animafilmide festivalil, Hiina 1988
Peaauhind rahvusvahelisel animafilmide festivalil "Cinanima" Espinhos, Portugal 1988
I auhind NSVL XXI filmifestivalil 1988
Parim animatsioonfilm Melbourne filmifestivalil, Austraalia 1988
III auhind Odense filmifestivalil, Taani 1989
"Nike" NSVL filmitööstuse auhind 1989
1988 Reklaamklipp KUSTUTA VALGUS
"Pronks Lõvi" 35. Cannes'i rahvusvahelisel reklaamfilmide festivalil, Prantsusmaa 1988
1992 HOTELL E
Baden-Württemburgi auhind Stuttgardi animafilmide festivalil, Saksamaa 1992
1995 1895 (kaasrežissöör Janno Põldmaa)
Noorte žürii 3. auhind 11. rahvusvahelisel Odense filmifestivalil, Taani 1995
Venemaa ASIFA auhind filmifestivalil "Krok 95" Kiievis, Ukraina 1995
Vene kriitikute auhind filmifestivalil "Krok 95" Kiievis, Ukraina 1995
Žürii C kategooria auhind 19. rahvusvahelisel animafilmide festivalil "Cinanima" Espinhos, Portugal 1995
Eesti filmikriitikute (FIPRESCI) preemia "Aasta parim film", 1995
Kultuurkapitali Johannes Pääsukese nimeline aastapreemia, 1995
Eesti Vabariigi riiklik kultuuripreemia filmi eest "1895", 1995
Festivali žürii eriauhind Balticum Film & TV Festivalil Bornholmis, Taani 1996
Grand Prix Oslo rahvusvahelisel animafilmide festivalil, Norra 1996
Grand Prix 12. Zagrebi rahvusvahelisel animafilmide festivalil, Horvaatia 1996
Horvaatia filmikriitikute auhind 12. Zagrebi rahvusvahelisel animafilmide festivalil, Horvaatia 1996
Auhind Magic Chrystal 6. rahvusvahelisel filmifestivalil Arsenals, Läti 1996
Auhind parima kunstilise lahenduse eest Ottawa rahvusvahelisel animafilmide festivalil, Kanada 1996
Grand Prix Pärnu Filmipäevadel 1997
Väljapaistva filmi auhind üldkategoorias Souli animafilmide festivalil, Lõuna-Korea 1997
1998 PORGANDITE ÖÖ
Grand Prix Ottawa rahvusvahelisel animafilmide festivalil, Kanada 1998
Žürii eripreemia Oslo rahvusvahelisel animafilmide festivalil, 1999
II auhind "Hõbedane Tuvi" 42. Leipzigi rahvusvahelisel dokumentaal- ja animafilmide festivalil, Saksamaa 1999
I auhind festivalil World Animation Celebration, Los Angeles, USA 2000
2003 KARL & MARILYN
Esimene auhind rahvusvahelises võistluskategoorias rahvusvahelisel animafilmide festivalil FAN, Inglismaa 2003
Žürii eripreemia Zagrebi rahvusvahelisel animafilmide festivalil, Horvaatia 2004
Obliqua auhind 7. Barcelona rahvusvahelisel lühifilmide festivalil, Hispaania 2004
Žürii eripreemia 9. rahvusvahelisel animafilmide festivalil I Castelli, Itaalia 2004
2003-2005 FRANK & WENDY (kaasautorid. P.Pärn, Dir. P.Tender, Ü.Pikkov, K.Jancis)
Eesti Kultuurkapitali aastapreemia aasta parima animafilmi "Frank ja Wendy" eest, 2005
Eesti Ekspressi kultuurilisa Areen aastapreemia, 2005
Päeva parim film Eesti filmipäevadel (2. film - Hundgerburger), 2005
Auhind parima telefilmi ja -seriaali eest rahvusvahelisel animafilmide festivalil Anifest, Tšehhi 2005
www.acuba.ee
Stsenarist: Toomas Kall
Režissöör: Hardi Volmer
Helilooja: Olav Ehala
Operaator: Arko Okk
Helioperaator: Saulius Urbanavičius
Noor Pärn: Kaido Kerma
Noor Raamat: Avo Ulvik
Spordimuuseumi konsultant: Laura Nõlvak
Depootööline: Väino Laes
Filmiteadlane: Jaan Ruus
Ajaloolane: Hillar Palamets
Kaadritagune hääl: William Elliot, Guido Kangur, Alois Wergeiner, Aka Sultan
Konsultandid: Rein Raamat, Otto Alder, Chris Robinson
Tegevprodutsent: Maie Kerma
Kostüümikunstnik: Anneli Bachman
Operaatori assistent: Meelis Veeremets
Fookus: [Vidmantas Dabašinskas]
Valgustaja: Mindaugas Skruodys
Kraanaoperaator: Andrius Balrušiūnas
Fotograaf: Vahur Puik
Dekoraatorid: Samuel Tääger, Mati Linnamägi
Helirežissöör: Tiina Andreas
Helimontaaž: Ants Andreas
Koksa: Tiina Andreas
Tõlkija: Kaire Jakobson
Graafiline disain: Martin Pedanik
Montaaž: Kaspar Kallas
Montaažirežissöör: Laila Pakalņina
Toimetaja: Jaan Ruus
Autojuhid: Heino Siider, Ene Viilma, Andrus Ränikivi, Toivo Müür
Arendusprodutsendid: Kaupo Kruusiauk, Siiri Suur
Produtsent: Jaan Kuks
Peaprodutsent: Arko Okk
www.acuba.ee
Arhiivikaadrid:
Eesti Kroonika R/v nr 9/1990
Nõukogude Eesti nr 20/1987
Nõukogude Eesti nr 7/1979
Nõukogude Eesti 1/1974
Nõukogude Eesti 1/1972
Nõukogude Eesti 39/1957
Nõukogude Eesti nr 31/1950
Nõukogude Eesti nr 27/1949
Nõukogude Eesti 21/1948
Novosti Dnja R/v nr.32 1946
Eesti Kultuurfilm 1940
"Viimne reliikvia" / Grigori Kromanov
"Arabella, mereröövli tütar" / Peeter Simm
"Veelinnurahvas" / Lennart Meri
"Linnutee tuuled" / Lennart Meri
"...ja teeb trikke" / Priit Pärn
"Aeg maha" / Priit Pärn
"Harjutusi iseseisvaks eluks" / Priit Pärn
"Eine murul" / Priit Pärn
"Peetrikese unenägu" / Elbert Tuganov
"Kas maakera on ümmargune?" / Priit Pärn
"Kolmnurk" / Priit Pärn
"Tuvitädi" / Rao Heidmets
"Kilplased" / Rein Raamat
"Põrgu" / Rein Raamat
"Pühapäev" / Avo Paistik
"Klaabu" / Avo Paistik
Eesti Joonisfilm:
"Hotell E" / Priit Pärn
"1895" / Priit Pärn
"Porgandite öö" / Priit Pärn
"Gravitatsioon" / Priit Tender
"Mont Blanc" / Priit Tender
"Bermuda" / Ülo Pikkov
"Armastuse võimalikkusest" / Janno Põldma
"Karl ja Marilyn" / Priit Pärn
"Frank ja Wendy" / Kaspar Jancis, Ülo Pikkov, Priit Tender
ETV:
"L. I. Brežnevi matused" 15.11.1982
"V.I. Lenini nimeline Kultuuri- ja Spordipalee" 1984
"Filmikanal"
"Pealtnägija"
"Animatsioon"
Eesti Telefilm:
"Ühe suve akvarellid" / Virve Aruoja
Tiit Kallaste "Prague & Bratislava '68"
Animatsioon:
"Tema naine on kana" / Igor Kovaljov
Way To Go / Samppa Kukkonen
Mt. Head / Koij Yamamura
"Animeeritud autoportree" / Mati Kütt
"Animeeritud autoportree" / Priit Pärn
"Maastik kadakaga" / Andrei Hržanovski
Graafika:
Miroslav Barták, Andrzej Czeczot, Vladimír Renčín, Vlasta Zábranský, Roland Topor, Priit Pärn, Ülo Sooster, Eduard Viiralt
Muusika filmidest:
"Põrgu" / Lepo Sumera
"Frank ja Wendy" / Margo Kõlar
"Kas maakera on ümmargune?" / Tõnu Aare
www.acuba.ee
KOOSTÖÖS: Kompanija Hargla / Läti
TOETUSEL:
Eesti Filmi Sihtasutus / Jaak Lõhmus
Eesti Kultuurkapital
Eesti Kultuuriministeerium
YLE Teema / Leena Pasanen
ETV / Marje Jurtšenko
LRT / Rasa Miškinyte
AVRO / Marijke Rawie
SVT / Ulla Lennman
TÄNAME:
Otto Alder, Thomas Basiger, Gints Berziņš, Edwin Carels, Heidi-Elise Christensen, Kristiina Davidjants, Jonas Džiautas, Sandra Heidov, Doris Hepp, Christiane Hinz, Mette Hoffmann Meyer, Kaspar Jancis, Kaire Jakobson, Marje Jurtšenko, Urmas Jõemees, Ain Järve, Tiit Kallaste, Ain Kallis, Thea Karin, Märt Kivi, Sirley Kodasmaa, Gerda Kordemets, Carolina Lidin, Cicilia Lidin, Markku Lind, Natalja Lukinõhh, Olle Mirme, Meelis Muhu, Phil Mulloy, Marina Mälk, Andres Mänd, Tue Steen Müller, Ulla-Maija Nikkinen, Arvo Nuut, Juris Pakalņinš, Heino Pars, Leena Pasanen, Ülo Pikkov, Bill Plympton, Gerli Polding, Piret Priisaar, Jakob Proovel, Diane Põder, Janno Põldma, Priit Pärn, Pille Pürg, Rein Raamat, Rutt Raudkivi, Marijke Rawie, Christine Reisen, Pierre Rissient, Chris Robinson, Kristjan Saar, Jarkko Saastamoinen, Siiri Savanlampi, Gerben Schermer, Peeter Simm, Gunnar Strøm, Marianne Sylander, Aka Sultan, Heiki Tamm, Kalev Tamm, Priit Tender, Janno Toots, Pearu Tramberg, Elbert Tuganov, Leo Tõnson, Peeter Vets, Riitta Volanen, Eila Werning, Kirsten Winter, Koji Yamamura, Martti Ylostalo
Eltor, Tallinna Linnavalitsuse Teenindusbüroo, Eesti Pank,
Tallinna vangla, Eesti Spordimuuseum, Eesti Eine,
Audentese spordikool, Eesti Põllumajandusülikooli Spordiklubi,
Eesti Raudteemuuseum, Kadrioru Park, Tartu Ülikooli arhiiv,
Tartu Botaanikaaed, Labor, Nukufilm, Joonisfilm, Tallinnfilm,
Film Audio, DuoGraaf
FILMITEHNIKA:
Cinevera, Mutanen Elokuvakonepaja, Arkogints
VÕTTEPAIGAD:
Tallinn, Eesti
Tartu, Eesti
Turkku, Soome
Utrecht, Holland
Fredrikstad, Norra
Filmitud : Kodak Vision2 (7217)
Euroopa Ühenduse Media Pluss programmi toetusel
mees animatsioonist
© 2001-2006 Acuba Film OÜ, kõik õigused kaitstud
www.acuba.ee

Meie koostööpartnerid

  • Kultuuriministeerium
  • EFI
  • Eesti Kultuurkapital
  • ERR
  • Rahvusarhiiv
  • BFM
  • Kinoliit
  • Eesti Filmiajakirjanike ühing
  • Tallinnfilm