Avaleht » Filmiliigid

Estonia teatri remont (1997)

Eesti Kroonika nr 9, 3/4

Alternatiivpealkiri Filmiarhiivis: Estonia teatri remont

Filmikroonika Kestus: 01:53

Huviinfo

Estonia teatri uus katus on mõne kivi kaugusel

Tallinna südalinnas asuv üks Eesti vabadusmonumentidest, enam kui 80 aastat tagasi ehitatud Estonia teater on vaid paari kivi kaugusel uuest katusest. Möödunud nädalal annetasid Estonia teatri sümfooniaorkestri juubelikontsertide külastajad teatri katusekivide fondi 193 917 krooni. Katusekivide ostuks vajaminevast 400 000 kroonist on praeguse seisuga olemas juba 345 917 krooni.

13. veebruaril Tartus ja 14. veebruaril Tallinnas toimunud kontserdid «Muusikud katuse heaks» läksid peadirigent Paul Mägi hinnangul igati korda, vahendas ETA Estonia pressitoimetaja teadet. Iga kontserdikülastaja sai teha taskukohase annetuse.
Estonia teatri teatel avasid kõige heldemalt oma rahakoti ASA Kindlustus, Eesti Gaas, ES Sadolin, Estconde-E, EstStein, Hill & Knowlton, Hotell Viru, Nissan Balti, Tartu Ehitus, Tridens ning õigusbüroo Mägi ja Udeküll, kelle nimed kantakse ka Estonia Seltsi aastaraamatutesse. 100-kroonise annetuse eest sai igaüks keraamilise katusekivi, mis on pääsmeks teatri sarikapeole, mis loodetakse pidada paari aasta pärast. Kontserte «Muusikud katuse heaks», mille tulud lähevad katuse renoveerimise rahastamiseks, on kavas korrata ka 26. ja 27. märtsil. Remondi käigus ennistab Estonia teater oma hoone ajaloolise ilme - rohelise katuse ja valkjaskollase fassaadi.
Jaanus Putting, Postimees: Tallinna Uudised
http://arhiiv2.postimees.ee:8080/leht/97/02/21/tallinn.htm

Estonia teatri katust hakatakse remontima pärast jaanipäeva

Terve suve ja sügise vältava remondi käigus vahetatakse välja aegunud katusekonstruktsioonid, ehitatakse uued vahelaed, mis lubab pööningule uusi ruume juurde ehitada. Remonditööde käigus saab teatrihoone uue proovisaali ja kammersaali. Taastatud konstruktsioonidega katus kaetakse aga roheliste katusekividega.
Jaanus Putting, Postimees: Tallinna Uudised
http://arhiiv2.postimees.ee:8080/leht/97/06/20/tallinn.htm

Meie koostööpartnerid

  • Kultuuriministeerium
  • EFI
  • Eesti Kultuurkapital
  • ERR
  • Rahvusarhiiv
  • BFM
  • Kinoliit
  • Eesti Filmiajakirjanike ühing
  • Tallinnfilm