Avaleht » Abi » Andmebaasile filmiteose andmefaili esitamise vorm ja juhendid

Andmebaasile filmiteose andmefaili esitamise vorm ja juhendid

MTÜ Eesti Filmi Andmebaas (MTÜ EFA, asutatud 2007) koostab Eesti rahvusfilmograafiat ja teeb selle interneti vahendusel kättesaadavaks kõigile huvilistele nii eesti kui inglise keeles andmebaasi veebilehel www.efis.ee. Andmebaasiga on seotud ka filminfo Eesti Filmi Instituudi veebis www.filmi.ee ja andmebaasi Facebooki konto.

Andmebaaasis on juba avatud kirjed üle 16 000 alates 1912. aastast toodetud Eesti filmiteose kohta. Filmiinfo täiendamine toimub igapäevaselt. Oleme huvitatud filmiavalikkuse ja filmihuviliste abist filmiteabe pidevaks täiendamiseks ja rahvusfilmograafia täiuslikuks infovaramuks muutmiseks. Teile teadaolevat uut informatsiooni, aga ka täiendusi, täpsustusi ja parandusi saab meile edastada  e-posti aadressil efa@efa.ee. 

Uute, valmivate filmide andmed on otstarbekas esitada meile hiljemalt paar päeva enne filmi esilinastust, et saaksime filmi õigeaegselt tutvustada andmebaasi esilehel (praktika näitab, et siis on inimeste vajadus info järele kõige suurem). Kui filmi tootmist on toetanud Eesti Filmi Instituut, siis on esitatavad andmed EFI lõpparuande osa ja Eesti Filmi Andmebaas annab tootjale  kinnituskirja, et nõutud materjalid on andmebaasile üle antud. Lisa- ja täpsustavat infot varem toodetud filmide kohta ootame kogu aeg.

Eesti Filmi Andmebaasi koostööpartnerid on Eesti Kultuuriministeerium, Eesti Rahvusringhääling, Eesti Kultuurkapital, Eesti Filmi Instituut, AS Tallinnfilm, Rahvusarhiiv, Tallinna Ülikooli Balti filmi, meedia, kunsti ja kommunikatsiooni instituut (BFM) ja Eesti Filmiajakirjanike Ühing - see muudab rahvusfilmograafia tegemise ülevaldkondlikuks koostööprojektiks, ühiselt loodavaks kultuurivaramuks.   

Ankeedivormis andmestikufail, mida iga filmiteose kohta saab täita ja meile saata, avaneb klikiga järgneval märgil:

 

Kliki märgil, et avada filmiteose andmestikufail

Palun täitke kõik infoväljad, mille kohta korrektset, tõepärast ja kontrollitud teavet omate, salvestage ja saatke filmiteose infofail meie e-posti aadressile ning andmebaasi toimetus avab ja täiendab selle alusel filmikirjeid.  

Täname teid abi ja koostöö eest!

Reet Sokmann, MTÜ Eesti Filmi Andmebaas projektijuht
Hagi Šein, MTÜ Eesti Filmi Andmebaas peatoimetaja

Kontakt: MTÜ Eesti Filmi Andmebaas
Koidu 17-1, 10137 Tallinn
Tel: mobiil 53059905 (Reet Sokmann), efa@efa.ee, www.efis.ee
Kontaktisik: Reet Sokmann, andmebaasi projektijuht/toimetaja reet@efa.ee

Meie koostööpartnerid

  • Kultuuriministeerium
  • EFI
  • Eesti Kultuurkapital
  • ERR
  • Rahvusarhiiv
  • BFM
  • Kinoliit
  • Eesti Filmiajakirjanike ühing
  • Tallinnfilm