Avaleht

Rao Heidmets

Auhinnad

  • 2009 Aleksandr Tatarski nimeline auhind, filmifestival "Krok", Ukraina – filmi "Kaasasündinud kohustused" eest

    2009 grand prix (lühifilmid), Ottawa rahvusvaheline animafilmide festival, Kanada – filmi "Kaasasündinud kohustused" eest

    2009 Pronksist Pegasus, Poznani rahvusvaheline animafilmide festival "Animator", Poola – filmi "Kaasasündinud kohustused" eest

    2008 parim animafilm, Siena lühifilmide festival, Itaalia – filmi "Kaasasündinud kohustused" eest

    2008 Kuldne Gunnar, Fredrikstadi animafilmide festival, Norra – filmi "Kaasasündinud kohustused" eest

    2007 žürii eriauhind, XI ökoloogiateemaliste telefilmide festival Hantõ-Mansiiskis, Venemaa – filmi "Pärlimees" eest

    2006 žürii eridiplom, animafilmifestival "Tindirindis", Leedu – filmi "Pärlimees" eest

    2006 parim animafilm, XIV Santiago rahvusvaheline lühifilmide festival, Tšiili – filmi "Pärlimees" eest

    2005 meisterlikkuse auhind, VIII animafilmide festival "Animajevka", Mogiljov, Valgevene – filmi "Instinkt" eest

    2004 II auhind, XII Stuttgarti rahvusvaheline animafilmide  festival, Saksamaa – filmi "Instinkt" eest

    2004 parim animafilm (10-30 minutiliste flmide kategoorias), II rahvusvaheline animafilmide festival BIMINI, Läti – filmi "Instinkt" eest

    2004 Hiroshima eriauhind, X Hiroshima rahvusvaheline animafestival, Jaapan – filmi "Instinkt" eest

    2004 parim animafilm, filmifestival "Avanca", Portugal – filmi "Instinkt" eest

    2003 Jose Abeli auhind, XXVII rahvusvaheline animafilmide festival CINANIMA, Espinho, Portugal – filmi "Instinkt" eest

    2003 žürii eriauhind ja kriitikute eriauhind, filmifestival "Krok", Ukraina – filmi "Instinkt" eest

    2003 auhind originaalsuse eest, VIII Sankt-Peterburgi keskkonnateemaliste filmide festival "Green Vision" – filmi "Instinkt" eest

    2003 parim animafilm, VII Ismailia rahvusvaheline dokumentaal- ja lühifilmide festival, Egiptus – filmi "Instinkt" eest

    1999 laste žürii auhind "El Rapto Mas Cool", V Mexico City rahvusvaheline laste- (...ja mitte päris laste)filmide festival, Mehhiko – filmi "Kallis härra Q" eest

    1999 laste- ja noortežürii auhind, Cottbusi rahvusvaheline filmifestival, Saksamaa – filmi "Kallis härra Q" eest

    1997 peaauhind (kategoorias Eesti animafilm 1991-1997), festival "Pärnu filmipäevad '97" – filmi "Elutuba" eest

    1995 žürii eriauhind, I Antalya rahvusvaheline Euroopa filmide festival, Türgi – filmi "Elutuba" eest

    1995 Rosella Lamina personaalpreemia, XI Odense rahvusvaheline filmifestival, Taani – filmi "Elutuba" eest

    1994 Kuldkentaur (parima animafilmi auhind), Sankt-Peterburgi rahvusvaheline animafilmifestival "Message to Man" – filmi "Elutuba" eest

    1992 publikupreemia "Bourg-en-Bresse", animafilmifestival "Jeunesse's", Prantsusmaa – filmi "Päkapikupuu" eest

    1990 II koht, NSVL Kinoliidu animafilmifestival Bolševos – filmi "Noblesse oblige" eest

    1989 grand prix, XIII rahvusvaheline animafilmifestival CINANIMA, Espinho, Portugal – filmi "Papa Carlo teater" eest

    1988 II koht, III NSVL Kinoliidu animafilmifestival Thbilisis – filmi "Papa Carlo teater" eest

    1986 III koht, I NSVL Kinoliidu animafilmifestival Repinos – filmi "Kaelkirjak" eest

    1983 parim debüütfilm, III animafilmifestival "Rapla 1984" – filmi "Tuvitädi" eest

    1983 parim animafilm, III üleliiduline noorte kinematografistide festival Kišinjovis – filmi "Tuvitädi" eest

Meie koostööpartnerid

  • Kultuuriministeerium
  • EFI
  • Eesti Kultuurkapital
  • ERR
  • Rahvusarhiiv
  • BFM
  • Kinoliit
  • Eesti Filmiajakirjanike ühing
  • Tallinnfilm