Avaleht

Vija Artmane

Huviinfo

  • Filmograafia

    2008 Fritsud ja blondiinid/ Frizi un blondines (dokumentaalfilm, probleemfilm), Kuukulgur Film/ Subjektiv Filma, näitleja (episoodiline roll); režissöör Arbo Tammiksaar

    2007 Обидеть королеву. Вия Артмане (Solvata kuningannat. Vija Artmane) (dokumentaalfilm, telefilm), telekanal РТР, portreteeritav; režissöör Tatjana Arhiptsova

    2003 Золотой век (Kuldne sajand) (mängufilm), Artes, näitleja (roll: Katariina II); režissöör Ilja Hotinenko

    2000 Каменская. Игра на чужом поле (Kamenskaja. Mäng võõral väljal) (teleseriaali I hooaja 2. jagu), NTV, näitleja (roll: Regina Valter); režissöör Juri Moroz

    1996 Anna (mängufilm), Läti/ Saksamaa LV, näitleja (roll: kloostri abtiss); režissöör Aloizs Brenčs /esilinastus 2000/

    1991 Любовь (Armastus) (mängufilm), Зодиак/ M. Gorki nimeline filmistuudio, näitleja (roll: Marina vanaema); režissöör Valeri Todorovski

    1990 Ainult hulludele ehk halastajaõde (mängufilm), Tallinnfilm, näitleja (roll: Siina); režissöör Arvo Iho /esilinastus 18.02.1991/

    1990 Катафалк (Katafalk) (mängufilm), Mosfilm/ Jalta-Film, näitleja (roll: Jevgenia Andrejevna); režissöör Valeri Todorovski

    1988 Спасённому – рай (Päästetut ootab ees paradiis) (mängufilm), M. Gorki nimeline filmistuudio, näitleja (roll: Maria Ivantejeva); režissöör Georgi Nikolajenko

    1987 Моонзунд (Muhu väin) (mängufilm), Lenfilm, näitleja (roll: proua Milch, raamatusalongi perenaine); režissöör Aleksandr Muratov /esilinastus 27.06.1988/

    1987 Svītas cilvēks (Inimene sviitist) (mängufilm), Rīgas Kinostudija, näitleja (roll: Aglaja Andrejevna, sekretär); režissöör Andris Rozenbergs

    1986 Тайна Снежной Королевы/ Тайна Снежной королевы. Сказка про сказку (Lumekuninganna saladus) (telemängufilm 2 osas), Ekran, näitleja (roll: proua Sügis); režissöör Nikolai Aleksandrovitš

    1985 Pēdējā indulgence (Viimane indulgents) (mängufilm), Rīgas Kinostudija, näitleja (roll: Erna Zāle); režissöör Ada Neretniece

    1985 Emīla nedarbi (Vahtramäe Emili vembud) (telemängufilm), Rīgas Kinostudija, näitleja (roll: varjupaiga komandant); režissöör Varis Brasla

    1983 Svešās kaislības (Võõrad kired) (mängufilm), Rīgas Kinostudija, näitleja (roll: Anna Valdmane); režissöör Jānis Streičs

    1981 Izmeklēšanā noskaidrots (Uurimine on tuvastanud) (mängufilm), Rīgas Kinostudija, näitleja (roll: Ruta Graudiņa); režissöör Ada Neretniece

    1980 Cīrulīši (Lõokesed) (mängufilm), Rīgas Kinostudija, näitleja (roll: Gundega); režissöör Oļģerts Dunkers

    1980 Государственная граница. Фильм 1-й: Мы наш, мы новый… (Riigipiir I) (telemängufilm 2 osas), Belarusfilm [NSVL MN Riikliku Televisiooni ja Raadio Komitee tellimus], näitleja (roll: Zinaida Kirillovna, Vladimir Danovitši ema), režissöör Boriss Stepanov

    1980 Saruna ar karalieni/ Разговор с королевой (Jutuajamine kuningannaga) (dokumentaalfilm), Rīgas Kinostudija, portreteeritav; režissöör Rolands Kalniņš

    1978 Tavs dēls (Sinu poeg) (mängufilm), Rīgas Kinostudija, näitleja (roll: Elza Vitrupe); režissöör Gunārs Piesis

    1978 Teātris (Teater) (telemängufilm 2 osas), Rīgas Kinostudija, näitleja (roll: Džūlija Lamberte [Julia Lambert]); režissöör Jānis Streičs

    1978 Емельян Пугачёв (Jemeļjan Pugatšov) (mängufilm), Mosfilm, näitleja (roll: Katariina II); režissöör Aleksei Saltõkov

    1977 Mainai/ Обмен (Korterivahetus) (mängufilm), Leedu Filmistuudio, näitleja (roll: Jadvyga Žiliuvené, Leena ema); režissöör Raimondas Vabalas

    1976 Meistars (Meister) (telemängufilm), Rīgas Kinostudija, näitleja (roll: Aina Petrovna); režissöör Jānis Streičs

    1975 Robina Huda bultas/ Стрелы Робин Гуда (Robin Hoodi nooled) (mängufilm), Rīgas Kinostudija, näitleja (roll: Kēta [Cat]); režissöör Sergei Tarassov

    1974 Jūras vārti (Mere väravad) (telemängufilm), Rīgas Kinostudija, näitleja (roll: Kristīne Dziesma); režissöör Sergei Tarassov

    1973 Dāvana vientuļai sievietei (Kingitus üksikule naisele) (mängufilm), Rīgas Kinostudija, näitleja (rollid: Gita/ Kņopiene); režissöör Ēriks Lācis

    1972 Egle rudzu laukā (Kuusk rukkis) (mängufilm), Rīgas Kinostudija, näitleja (roll: Dagmāra); režissöör Imants Krenbergs

    1971 Me, gamomdziebeli/ Я, следователь (Mina, uurija...) (mängufilm), Gruzia-Film, näitleja (roll: Vanda Linnaste); režissöör Georgi Kalatozišvili

    1971 Tauriņdeja (Ööliblika tants) (mängufilm), Rīgas Kinostudija, näitleja (roll: Nino); režissöör Oļģerts Dunkers

    1970 Баллада о Беринге и его друзьях (Ballaad Beringist ja tema sõpradest) (mängufilm), M. Gorki nimeline filmistuudio, näitleja (roll: Anna Bering); režissöör Juri Švõrjov

    1969 Stari stiklā (Kiired klaasis) (mängufilm), Rīgas Kinostudija, näitleja (roll: Irisa); režissöör Imants Krenbergs

    1969 Trīskārtējā pārbaude/ Тройная проверка (Kolmekordne kontroll), Rīgas Kinostudija, näitleja (roll: proua Greta); režissöör Aloizs Brenčs

    1969 Gladiaator (mängufilm), Tallinnfilm, näitleja (roll: Anni Tihu); režissöör Veljo Käsper

    1968 Mērnieku laiki (Maamõõtjate ajad) (mängufilm), Rīgas Kinostudija, näitleja (roll: Liena); režissöör Voldemārs Pūce

    1967 Туманность Андромеды (Andromeeda udukogu) (mängufilm), A. Dovženko nimeline filmistuudio, näitleja (roll: Veda Kong, ajaloolane); režissöör Jevgeni Šerstobitov

    1967 Сильные духом (Kindlameelsed) (mängufilm 2 osas), Sverdlovski Filmistuudio, näitleja (roll: pani Lisowska); režissöör Viktor Georgijev

    1967 Подвиг Фархада (Farhadi kangelastegu) (mängufilm), Uzbekfilm, näitleja (roll: tõlk Vera); režissöör Albert Hatšaturov

    1966 Purva bridējs (Edgars ja Kristine) (mängufilm), Rīgas Kinostudija, näitleja (roll: Kristīne); režissöör Leonīds Leimanis

    1966 Киевские фрески (Kiievi freskod) (eksperimentaalfilm), A. Dovženko nimeline filmistuudio, näitleja (roll: muuseumi varahoidja); režissöör Sergei Padžanov /film jäi lõpetamata/

    1966 Niekas nenorėjo mirti (Keegi ei tahtnud surra) (mängufilm), Leedu Filmistuudio, näitleja (roll: Ona); režissöör Vytautas Žalakevičius

    1965 Ракеты не должны взлететь (Raketid ei tohi startida) (mängufilm), A. Dovženko nimeline filmistuudio, näitleja (roll: Pearl); režissöörid Aleksei Švatško ja Anton Timonišin

    1963 Родная кровь (Omad lapsed) (mängufilm), Lenfilm, näitleja (roll: Sonja); režissöör Mihhail Jeršov

    1962 Вступление (Sisseastumine) (mängufilm), Mosfilm, näitleja (episoodiline roll: naabrinaine-lätlanna); režissöör Igor Talankin

    1962 Diena bez vakara (Päev ilma õhtuta) (mängufilm), Rīgas Kinostudija, näitleja (roll: [medõde] Kaire); režissöör Māris Rudzītis

    1961 Kārkli pelēkie zied (Tänan kevade eest) (mängufilm), Rīgas Kinostudija, näitleja (roll: Velta Mežmale); režissöör Gunārs Piesis

    1960 Vētra (Torm) (mängufilm), Rīgas Kinostudija, näitleja (roll: Māra Vilde); režissöörid Rolands Kalniņš ja Varis Krūmiņš

    1958 Svešiniece ciemā (Võõrana asulas) (mängufilm), Rīgas Kinostudija, näitleja (roll: Elza); režissöör Ada Neretniece

    1956 Kā gulbji balti padebeši iet (Pilved kui luikede parv) (mängufilm), Rīgas Mākslas un hronikālo filmu studija, näitleja (roll: Dace Straume); režissöör Pāvels Armands

    1956 Pēc vētras (Pärast tormi) (mängufilm), Rīgas Mākslas un hronikālo filmu studija, näitleja (roll: Ruta); režissöörid Eduards Penclins ja Fjodor Knorre

Meie koostööpartnerid

  • Kultuuriministeerium
  • EFI
  • Eesti Kultuurkapital
  • ERR
  • Rahvusarhiiv
  • BFM
  • Kinoliit
  • Eesti Filmiajakirjanike ühing
  • Tallinnfilm