Avaleht

Lembit Ulfsak

Huviinfo

  • Filmograafia

    (mittetäielik)

    (tootmises) Igitee / (soome k. Ikitie) (mängufilm), Matila Röhr Productions, Taska Film, Anagram, näitleja (roll: NKVD boss); režissöör Antti-Jussi Annila

    2015 Vehkleja (mängufilm), Making Movies, näitleja (roll: Jaani vanaisa), režissöör Klaus Härö

    2013 Mandariinid (mängufilm), Allfilm, näitleja (roll: Ivo); režissöör Zaza Urushadze

    2012 Üksik saar/ Одинокий остров (mängufilm), Lege Artis Film/ Belarusfilm/ Studija F.O.R.M.A., näitleja (roll: professor Artur Tallenberg); režissöör Peeter Simm

    2011 Гольфстрим под айсбергом (Golfi hoovus jäämäe all) (mängufilm), Horosho Production/ Nida Filma, näitleja (roll 2. episoodis "1883": isa Marziale); režissöör Jevgeni Paškevitš

    2011 Lotte ja Kuukivi saladus (joonisfilm, animafilm), Eesti Joonisfilm, hääled: koer Fred/ Lotte isa Oskar; režissöörid Janno Põldma ja Heiki Ernits

    2011 Rotilõks (mängufilm), Triamen Film/ Non Stop Production/ D-Tween, näitleja (roll: doktor Jüri Barkov); režissöör Andres Puustusmaa

    2010 Punane elavhõbe/ Красная ртуть (mängufilm), Taska Film, näitleja (roll: Tibla); režissöör Andres Puustusmaa

    2009 Исаев (Issajev) (16jaoline telesari), Stuudio "Ded Moroz"/ Central Partnership, näitleja (roll: Artur Ivanovitš Neumann, Eesti poliitilise politsei ülem); režissöör Sergei Ursuljak

    2008 Владика Андрій/ Владыка Андрей (Piiskop Andrei) (mängufilm), A. Dovženko nimeline filmistuudio, näitleja (roll: keiser Franz Joseph); režissöör Oless Jantšuk

    2008 Mina olin siin (mängufilm), Amrion/ Helsinki-filmi OY, näitleja (roll: Rassi isa); režissöör René Vilbre

    2008 Прикольная сказка/ Isemoodi muinasjutt (mängufilm, muusikafilm), Interfilm Production Studio/ Ukraina Riiklik Kinokomitee, dubleeris Sõjaka Kuningriigi ohvitseri rolli; režissöör Roman Širman

    2007 Jan Uuspõld läheb Tartusse (mängufilm), Kuukulgur Film, roll: Lembit Ulfsak; režissöörid Andres Maimik ja Rain Tolk

    2007 Медвежья охота (Karujaht) (4jaoline lühisari), BFG-Media, näitleja (roll: "hea inimene Kremlist"); režissöörid Valeri Nikolajev ja Valeri Rubintšik

    2006 Leiutajateküla Lotte (joonisfilm), Eesti Joonisfilm, hääl: Oskar; režissöörd Heiki Ernits ja Janno Põldma

    2006 Ведьма (Nõid) (mängufilm), Lizard Cinema Trade, näitleja (roll: šerif); režissöör Oleg Fessenko

    2005 Tusenbröder – Återkomsten (Prügikala. Tagasitulek) (telesarja lõpetanud mängufilm), Moviola Film och Television AB, näitleja (roll: Rein); režissöör Erik Leijonborg  /esilinastus Rootsis 10.03.2006/

    2005 Право на защиту (Õigus kaitsele) (episood sarjas "Убойная сила 6" ("Hävitusjõud 6")), Slovo/ PBK, näitleja (roll: Martin)

    2005 Deus ex Machina (lühimängufilm, tudengifilm), Allfilm/ TPÜ filmi ja video õppetool, näitleja (roll: Wilhelm); režissöör Moonika Siimets

    2005 Röövlirahnu Martin (mängufilm), Parunid & Vonid, näitleja (roll: Paps [Ruudi]); režissöör René Vilbre

    2005 Далеко от Сансет-бульвара / Loin de Sunset Boulevard (Kaugel Sunset bulvarist) (mängufilm), President Film/ Sirocco Films/ Adesif Productions, näitleja (roll: filmioperaator Berg); režissöör Igor Minajev  /esilinastus 25.06.2006/

    2004 Kohtumine tundmatuga (telemängufilm), Eesti Televisioon, näitleja (roll: Aju); režissöör Jaak Kilmi

    2004– Õnne 13 (teleseriaal), Balti Video/ Eesti Televisioon, näitleja (roll: Uku Palm); režissöör Ain Prosa

    2004 Ring (lühimängufilm), Tuisk Film Production/ Parunid & Vonid, näitleja (roll: isa); režissöör Andrus Tuisk

    2004 Maa ja taeva vahel (saatesari lennundusest), Eesti Televisioon, autoriteksti lugeja; režissöör Aivo Spitsonok

    2003 Янтарные крылья (Merevaigust tiivad) (mängufilm), Vertikal/ TV Tsentr, näitleja (roll: Robert); režissöör Andrei Razenkov

    2003 Таллинский экспресс (Tallinna ekspress) (telemängufilm sarjas "Кобра. Антитеррор" ("Kobra. Antiterror")), Interactive Technology Group, näitleja (roll: Gunnar Raudsepp); režissöör Oleg Fessenko

    2003 Perebisnes (lühimängufilm), Tuisk Film Production, näitleja (roll: vana mees); režissöör Andrus Tuisk

    2001 Черная кровь (Must veri) (telemängufilm sarjas "Кобра" ("Kobra")), Russian World Studies [telekanali Rossija tellimus], näitleja (roll: Gunnar Raudsepp); režissöörid Vladimir Bassov (noorem) ja Olga Bassova

    2001 Блюстители порока (Patuste valvurid) (7jaoline telesari), Odessa Filmistuudio/ Prentiss Film Production, näitleja (roll: 4. jao meespeaosa); režissöör Viktor Nozdrjuhhin-Zabolotnõi

    2001 Tulelaeva kulid (nukufilm, animafilm), Nukufilm, hääl; režissöör Mait Laas

    2001 Lepatriinude jõulud (joonisfilm, animafilm), Eesti Joonisfilm, hääl: Goga; režissöörid Heiki Ernits ja Janno Põldma

    2001 Head käed/ Labās rokas (mängufilm), Allfilm/ F.O.R.M.A., näitleja (roll: Adolf); režissöör Peeter Simm

    2001 Karu süda/ Сердце медведицы (mängufilm), Faama Film/ Cumulus Projekt, näitleja (roll: Siimon); režissöör Arvo Iho

    2000 Armuke (lühimängufilm), Faama Film/ ETV Teleteater, näitleja (roll: Kolman); režissöör Mart Kivastik

    1999 Д.Д.Д. Досье детектива Дубровского (Detektiiv Dubrovski toimik) (18jaoline telesari), KinoMost, näitleja (roll: kirjanik Steve Macdonald); režissöör Aleksandr Muratov

    1998 Isa (lühimängufilm), Faama Film/ ETV Teleteater, näitleja (roll: isa); režissöör Mart Kivastik

    1997 Jõulumees (lühimängufilm, videofilm, telelavastus), Nikodemus Film, näitleja; režissöör Toomas Sula

    1996 Sergein totuus (Sergei tõde) (3jaoline lühisari), Filmikonttori Oy/ Yle TV 1; näitleja (roll: gangster); režissöör Timo Lamminen

    1995 Letters from the East (Kirjad idast) (mängufilm), Axelfilm/ Exitfilm, näitleja (roll: härra Ilves, mesinik); režissöör Andrew Grieve

    1995-1997 V.E.R.I. (Valu, elu, raha ja ilu) (53jaoline teleseriaal), HessB, näitleja (roll: kirurgiaosakonna juhataja Georg Rei); režissöör Toomas Kirss

    1994 Fallet Paragon (lühisari), Sveriges Television AB Kanal 1, näitleja (roll: doktor Reslovskij); režissöör Pelle Seth

    1994 Tulivesi (mängufilm), Faama Film/ Tallinnfilm, näitleja (roll: minister Tui); režissöör Hardi Volmer

    1994 Vari seinal (lühimängufilm, tudengifilm), TPÜ filmi ja video õppetool/ Eesti Telefilm/ Cumulus Projekt), näitleja; režissöör Rainer Sarnet

    1993-1995 Salmonid (38jaoline telesari), Guvatrak/ Eesti Televisioon, näitleja (roll: Aaron Gronštain, Salmonite advokaat); režissöör Toomas Kirss

    1993 Kapsapea (nukufilm, animafilm), Nukufilm/ Filminor OY, hääl: Harrison; režissöör Riho Unt

    1993 Marraskuun harmaa valo (Novembrikuu hall valgus) (mängufilm), Reppufilmi/ Exitfilm, näitleja (roll: gangster Uno Valg); režissöör Anssi Mänttäri

    1993 Candles in the Dark (Küünlad pimeduses) (telemängufilm), Taska Films/ Kushner-Locke Company/ Family Channel Production, näitleja (roll: härra Omelchenko); režissöör Maximilian Schell, produtsent Ilmar Taska

    1992 Saatana pisar/ Łza księcia ciemności/ Слеза князя тьмы (mängufilm), Zespół Filmowy Oko/ Tallinnfilm/ Eskom Film, näitleja (roll: politseikomisar Ilmar Vint); režissöör Marek Piestrak  /esilinastus Eestis 06.03.1993 ja Poolas 29.07.1994/

    1992 Цена головы (Inimese hind) (mängufilm), A. Dovženko nimeline filmistuudio/ SKIF, näitleja (roll: Joseph Heurtin); režissöör Nikolai Iljinski

    1992 Lammas all paremas nurgas (mängufilm), režissöör, stsenarist (+ Janno Põldma), näitleja (roll: Harri isa); filmis osalesid Juhan, Maria ja Johanna Ulfsak

    1992 Daam autos/ Дама в автомобиле (mängufilm), Freyja Film/ Novoje Vremja/ Filminor, näitleja (roll: Jaan); režissöör Peeter Urbla

    1992 Время вашей жизни (Niikaua kui sa elad) (mängufilm), Granit/ Belarusfilm, näitleja (kõrvalroll); režissöör Oleg Fomin

    1992 Tule tagasi, Lumumba/ Вернись, Лумумба (lühimängufilm), Tallinnfilm/ LÜ Ekran, näitleja (roll: Edgar); režissöör Aare Tilk

    1991 Год хорошего ребенка (Hea lapse aasta) (mängufilm), Eho, näitleja (roll: Rosalinda papa); režissöör Boris Konunov  /esilinastus VII 1992/

    1991 Гениальная идея (Geniaalne idee) (mängufilm), Fora-Film, näitleja (roll: välismaalane); režissöörid Andrei Razumovski ja Sergei Uskov /esilinastus VII 1992/

    1991 Любовь – смертельная игра... (Armastus on tappev mäng) (mängufilm), Odessa kinovideostuudio "Arkadija", näitleja (roll: fotograaf Igor); režissöör Sergei Aškenazi  /esilinastus IV 1992/

    1991 Siwa legenda/ Седая легенда (Hall legend) (mängufilm), Zespół Filmowy Profil/ Kinocentr (Minsk), näitleja (roll: polkovnik Roman Rakutowicz); režissöör Bogdan Poręba  /esilinastus Moskvas I 1992 ja Poolas 03.09.1993/

    1991 Жажда страсти (Kire janu) (mängufilm), Art-Paritet, näitleja (roll: mees); režissöör Andrei Haritonov

    1990 Искушение Б. (B. kiusatus) (mängufilm), Laterna Film/ Goskino, näitleja (roll: Feliks Snegirjov); režissöör Arkadi Sirenko  /esilinastus VII 1991/

    1990 Ainult hulludele ehk Halastajaõde/ Только для сумасшедших (mängufilm), Tallinnfilm, näitleja (roll: Andres); režissöör Arvo Iho  /esilinastus Tallinnas 18.02.1991/

    1990 See kadunud tee (lühimängufilm), Tallinnfilm, näitleja (roll: Prits); režissöör Jaan Kolberg

    1990 Regina (mängufilm), Tallinnfilm, näitleja (roll: Tiit); režissöör Kaljo Kiisk

    1989 Исход (Lahkumine) (lühimängufilm), Mosfilm Loominguline koondis Debjut, näitleja (roll: välismaalasest ärimees); režissöör Konstantin Stepankov

    1989 Ma pole turist, ma elan siin (mängufilm), Tallinnfilm, näitleja (roll: Kramvolt); režissöör Peter Urbla

    1988 Sižeta pagrieziens/ Поворот сюжета (Süžee pööre) (mängufilm), Rīgas Kinostudija, näitleja (roll: Vent); režissöör Pēteris Krilovs

    1988 Doktor Stockmann/ Враг респектабельного общества (telemängufilm kahes osas), Tallinnfilm [NSVL MN Riikliku Televisiooni ja Raadio Komitee tellimus], näitleja (roll: Tomas Stockmann); režissöör Mikk Mikiver

    1987 Apstākļu sakritība/ Стечение обстоятельств (Vika unenägu/ Asjaolude kokkulangemine) (mängufilm), Rīgas Kinostudija, näitleja (roll: Nikolajs Jansons); režissöör Vija Beinerte

    1987 Пока есть время (Veel on aega) (mängufilm), A. Dovženko nimeline filmistuudio, näitleja (roll: Adamek); režissöör Boris Šilenko

    1987 Белое проклятье (Valge needus) (mängufilm), Lenfilm, näitleja (roll: Maksim Uvarov); režissöör Nikolai Kovalski  /esilinastus 14.07.1988/

    1986 Keskea rõõmud (mängufilm), Tallinnfilm, režissöör, näitleja (roll: Hubert Raud)

    1986 Питер Пэн (Peeter Paan) (telemängufilm kahes osas), Belarusfilm/ Gosteleradio, näitleja (roll: mister George Darling); režissöör Leonid Netšajev

    1986 Охота на дракона (Jaht draakonile) (mängufilm), Uzbekfilm/ In-Cine Compañía Industrial Cinematográfica, näitleja (roll: Allan MacGee); režissöör Latif Faizijev

    1985 Софья Ковалевская (Sofia Kovalevskaja) (telemängufilm kolmes osas), Lenfilm/ Gosteleradio, näitleja (roll: Leffler); režissöör Ajan Šahmalijeva

    1985 Контракт века (Sajandi leping) (mängufilm kahes osas), Lenfilm, näitleja (roll: Paul, agent Smithi abiline); režissöör Aleksandr Muratov  /esilinastus IX 1986/

    1985 В поисках капитана Гранта (Kapten Granti otsinguil) (7jaoline telesari), Odessa Filmistuudio/ Gosteleradio/ Bojana Film, näitleja (roll: Jacques Paganel); režissöör Stanislav Govoruhhin

    1984 ТАСС уполномочен заявить... (TASS on volitatud teatama…) (telesari), M. Gorki nimeline filmistuudio/ Gosteleradio, näitleja (episoodiline roll: saksa ajakirjanik Ulrich); režissöör Vladimir Fokin

    1984 Милый, дорогой, любимый, единственный... (Kallis, armas, ainus) (mängufilm), Lenfilm, näitleja (roll: German); režissöör Dinara Assanova

    1984 Akademia pana Kleksa (Pan Kleksi akadeemia) (mängufilm), Zespół Filmowy Zodiak/ M. Gorki nimeline Filmistuudio, näitleja (roll: Hans Christian Andersen); režissöör Krzysztof Gradowski

    1983 Kallis Mart (dokumentaalfilm), Eesti Telefilm, diktor; režissöör Heini Drui

    1983 Тайна "Черных дроздов" ("Musträstaste" saladus) (mängufilm), Mosfilm, näitleja (roll: Gerald Wright); režissöör Vadim Derbenjov

    1983 Мэри Поппинс, до свидания! (Hüvasti, Mary Poppins) (telemängufilm), Mosfilm/ Gosteleradio, näitleja (roll: mister Robertson); režissöör Leonid Kvinihidze

    1982 Teisikud/ Двойники (telemängufilm), Eesti Telefilm [NSVL MN Riikliku Televisiooni ja Raadio Komitee tellimus], II režissöör, näitleja (roll: tüürimees); režissöör-lavastaja Leo Karpin  /esmakordselt ETV ekraanil 11.05.1983/

    1982 Šlaager (mängufilm, muusikafilm), Tallinnfilm, näitleja (episoodiline roll); rezissöör Peeter Urbla

    1982 Arabella, mereröövli tütar (mängufilm), Tallinnfilm, näitleja (roll: Ruuge Tüüp); režissöör Peeter Simm

    1982 Ассоль/ Assol (telemängufilm), LÜ Ekran/ Gosteleradio, näitleja (roll: Lengren); režissöör Boris Stepantsev

    1981 Я – Хортица (Siin Hortitsa) (mängufilm), Odessa Filmistuudio, näitleja (kõrvalroll: SS-lane); režissöör Aleksandr Igišev

    1981 Ярослав Мудрый (Jaroslav Tark) (mängufilm kahes osas), A. Dovženko nimeline filmistuudio/ Mosfilm, näitleja (roll: varjaag Eimund); režissöör Grigori Kohhan  /esilinastus VIII 1982/

    1981 Кража (Vargus), (telemängufilm), Ukrtelefilm, näitleja (roll: Howard Knox); režissöör Oleg Buima

    1981 Teaduse ohver/ Жертва науки (telemängufilm), Tallinnfilm [NSVL MN Riikliku Televisiooni ja Raadio Komitee tellimus], näitleja (roll: Bruno); režissöör Valentin Kuik  /esilinastus KTVs 05.04.1982 ja ETVs 23.09.1982/

    1981 Karge meri (mängufilm), Tallinnfilm, näitleja (roll: Toomas Andla); režissöör Arvo Kruusement  /esilinastus Tallinnas 20.09.1982/

    1980 От Буга до Вислы (Bugist Vislani) (telemängufilm kahes osas), A. Dovženko nimeline filmistuudio, näitleja (kõrvalroll: Pidkowa); režissöör Timofei Levtšuk  /esilinastus V 1981/

    1980 Какие наши годы! (Millised aastad!) (mängufilm), Uzbekfilm, näitleja (roll: Nazar Nazarov); režissöör Eljer Išmuhamedov

    1980 Бумеранг (Bumerang) (lühimängufilm), Mosfilm Loominguline koondis Debjut, näitleja (roll: Nick Adams); režissöör Viktor Prohhorov

    1980 Pulmapilt/ А потом оглянулся... (lühimängufilm), Tallinnfilm/ Mosfilm Loominguline koondis Debjut, näitleja (roll: Lembit); režissöör Raul Tammet

    1980 31. osakonna hukk/ Гибель 31-го отдела (telemängufilm), Tallinnfilm [NSVL MN Riikliku Televisiooni ja Raadio Komitee tellimus], näitleja (roll: Jensen); režissöör Peeter Urbla

    1979 Инспектор Гулл (Inspektor Goole) (telemängufilm kahes osas), LÜ Ekran/ Gosteleradio, näitleja (roll: Eric Berling); režissöör Aleksandr Proškin

    1978 Маршал революции (Revolutsiooni marssal) (mängufilm), Odessa Filmistuudio, näitleja (roll: I. P. Uborevitš); režissöör Sergei Linkov

    1978 Kiri Giuliale (lühimängufilm, tudengifilm), Tallinnfilm, näitleja (roll: noormees); režissöör Raul Tammet

    1978 Naine kütab sauna (mängufilm), Tallinnfilm, näitleja (kõrvalroll: kiirabiarst); režissöör Arvo Kruusement

    1977 Surma hinda küsi surnutelt (mängufilm), Tallinnfilm, hääl: Bruno; režissöör Kaljo Kiisk  /esilinastus Tallinnas 10.04.1978/

    1977 Promenaad (lühimängufilm kassettfilmis "Karikakramäng"), Tallinnfilm, näitleja (roll: Hans-Eerik); režissöör Peeter Urbla

    1976 Minu naine sai vanaemaks/ Моя жена – бабушка (telemängufilm), Tallinnfilm [NSVL MN Riikliku Televisiooni ja Raadio Komitee tellimus], näitleja (roll: väimees); režissöör Virve Aruoja /esilinastus Tallinnas III 1977/

    1976 Nāve zem buras/ Смерть под парусом (Surm purje all) (telemängufilm), Rīgas Kinostudija, näitleja (roll: William Garnett); režissöör Ada Neretniece

    1976 Легенда о Тиле (Legend Ulenspiegelist) (mängufilm neljas osas), Mosfilm, näitleja (roll: Thijl Ulenspiegel); režissöörid Aleksandr Alov ja Vladimir Naumov

    1973 Ukuaru (mängufilm), Tallinnfilm, näitleja (roll: Aksel Laame); režissöör Leida Laius

    1972 Väike reekviem suupillile (mängufilm), Tallinnfilm, näitleja (roll: Jaan); režissöör Veljo Käsper

    1971 Don Juan Tallinnas (mängufilm), Tallinnfilm, näitleja (roll: Florestino); režissöör Arvo Kruusement /esilinastus Tallinnas 20.03.1972/

    1971 Tuuline rand (mängufilm), Tallinnfilm, näitleja (roll: Sander); režissöör Kaljo Kiisk

    1970 Tuulevaikus (mängufilm), Tallinnfilm, näitleja (roll: Tuisu Taavi); režissöör Veljo Käsper

    1969 Повесть о чекисте (Jutustus tšekistist) (mängufilm), Odessa Filmistuudio, näitleja (roll: Volodja Mjuller); režissöörid Boris Durov ja Stepan Putšinjan

    Vt ka: http://www.kino-teatr.ru/kino/acter/m/post/4413/works/

    Teatrirollid

    2015  isa – Michel Houellebecq „Kaart ja territoorium“ (Eesti Draamateater, lavastaja Juhan Ulfsak)

    2015  staarets Zossima – Fjodor Dostojevski „Vennad Karamazovid“ (Eesti Draamateater, lavastaja Hendrik Toompere)

    2015  Tagasitulija – Madis Kõiv „Tagasitulek isa juurde(Linnateater, lavastaja Adolf Šapiro) 

    2014  2. välgutaja; Botvinnik – Madis Kõiv „Keskmängustrateegia“ (Eesti Draamateater, lavastaja Priit Pedajas)

    2013  Esimene mees – Davide Carnevali „Kraepelini variatsioonid“ (Eesti Draamateater, lavastaja Hendrik Toompere jr jr)

    2013  professor Marcus – Graham Linehan „Teed juuakse kell viis“ (Eesti Draamateater, lavastaja Roman Baskin)

    2012 isa Sergei Bojovic – David Edgar "Nelipühad" (Eesti Draamateater, lavastaja Mladen Kiselov)

    2011 Oskar Mõtus – Vaino Vahing "Pulmad" (Eesti Draamateater, lavastaja Ingo Normet)

    2010 Beverly Weston – Tracy Letts "Augustikuu" (Eesti Draamateater, lavastaja Priit Pedajas)

    2010 Firss – Anton Tšehhov "Kirsiaed" (Eesti Draamateater, lavastaja Hendrik Toompere jun)

    2009 Fulgor Sedano – Juan Rulfo/ Ingomar Vihmar "Pedro Páramo" (Eesti Draamateater, lavastaja Ingomar Vihmar)

    2009 Minategelane – Bengt Ahlfors, mononäidend "Mu kallis lift" (Vana Baskini Teater, lavastaja Eino Baskin; esietendus 06.04.2009 Keila Kultuurikeskuses)

    2008 Arkadina – Anton Tšehhov/ Kristian Smeds "Kajakas" (Von Krahli Teater, lavastaja Kristian Smeds)

    2008 Stammgast – Madis Kõiv "Lõputu kohvijoomine" (Eesti Draamateater, lavastaja Priit Pedajas)

    2007 Saarinen – Antti Tuuri "Jõgi voolab läbi linna" (Eesti Draamateater, lavastaja Ingomar Vihmar)

    2006 Al Lewis – Neil Simon "Päikesepoisid" (Eesti Draamateater, lavastaja Ingomar Vihmar)

    2006 Willy Loman – Arthur Miller "Müügimehe surm" (Eesti Draamateater, lavastaja Ingo Normet)

    2005 härra Seebalt – Andrus Kivirähk "Adolf Rühka lühikene elu" (Eesti Draamateater, lavastaja Ingomar Vihmar)

    2005 Kristjan Lible – Oskar Luts "Kevade" (Eesti Draamateater, lavastaja Priit Pedajas)

    2005 Bradford – John Patrick "Kõik armastavad..." (Eesti Draamateater, lavastaja Ivo Eensalu)

    2004 Ross – Edward Albee "Kits" (Eesti Draamateater, lavastaja Ain Prosa)

    2004 Uudo, teadur – Madis Kõiv "Finis nihili" (Eesti Draamateater, lavastaja Priit Pedajas)

    2003 härra Sowerberry – Lionel Bart/ Charles Dickens "Oliver!" (Vanalinnastuudio/ Smithbride Productions, lavastaja Georg Malvius; etendati Tallinna Linnahallis)

    2003 Koerapüüdja – Urmas Lennuk "Taksitrallitajad" (Eesti Draamateater, lavastaja Ain Prosa)

    2002 Tiit – Andrus Kivirähk "Eesti matus" (Eesti Draamateater; lavastaja Priit Pedajas)

    2002 Kontpea – Mihkel Ulman "Kohkumatud lapsehoidjad" (Eesti Draamateater, lavastaja Ivo Eensalu)

    2001 Simon// Harris – Tom Stoppard "Tõeline inspektor Koer// Pärast Magritte'i" (Eesti Draamateater, lavastaja Tiit Ojasoo)

    2001 Surm – Terry Pratchett "Mort. Surma õpipoiss" (Eesti Draamateater, lavastaja Ain Prosa)

    2001 Reginalt (Reggie) Paget – Ronald Harwood "Kvartett" (Eesti Draamateater, lavastaja Ivo Eensalu)

    2000 advokaat Fleur – Françoise Sagan "Valentine'i sirelililla kleit" (Eesti Draamateater, lavastaja Ivo Eensalu)

    2000 Mushnik – Howard Ashman/ Alan Menken "Väike õuduste pood" (Eesti Draamateater, lavastaja Georg Malvius)

    2000 Admiral/ Manolakas – John Kander/ Fred Ebb "Zorbas" (Eesti Draamateater, lavastaja Ivo Eensalu)

    2000 Sinirumm – Jaan Kross "Vend Enrico ja tema piiskop" (Eesti Draamateater, lavastaja Mikk Mikiver)

    1999 härra Edouard Dindon, parlamendiliige – Jerry Herman/ Harvey Fierstein "Linnupuur" (Smithbride Productions, lavastaja Ivo Eensalu; etendati Tallinna Linnahallis)

    1999 Speer – Ödon von Horvath "Kasimir ja Karoline" (Eesti Draamateater, lavastaja Priit Pedajas)

    1999 Aslaksen – Henrik Ibsen "Rahva vaenlane" (Eesti Draamateater, lavastaja Kurt Nuotio)

    1999 doktor-psühhiaater – Enn Vetemaa "Laevakell" (Eesti Draamateater, lavastaja Mikk Mikiver)

    1999 Dodo Deer – Urs Widmer "Top Dogs" (Eesti Draamateater; lavastaja Ain Prosa)

    1998 Hubert Bonney – Ray Cooney "Pereringmäng" (Eesti Draamateater, lavastaja Ain Prosa)

    1998 Yvan – Yasmina Reza "Kunst" (Eesti Draamateater, lavastaja Hendrik Toompere jun)

    1997 härra Bonney/ härra Lenville Williams/ härra Adams/ härra Charles Cheeryble – Charles Dickens, "Nicholas Nickleby elu ja seiklused" (Eesti Draamateater, lavastaja Georg Malvius)

    1997 surnud mehe vaim  – Ivan Menchell "Kalmistuklubi" (Eesti Draamateater, lavastaja Ivo Eensalu)

    1996 koolidirektor Meri – Martti Joenpolvi/ Anja Kolehmainen "Odav spetsialist" (ETV Teleteater, lavastaja Jukka Sipilä)

    1996 Pasknäär – David Wood "Kiigepuu" (Eesti Draamateater, lavastaja Ivo Eensalu)

    1996 Ivan Voitinski – Anton Tšehhov "Onu Vanja" (Eesti Draamateater, lavastaja Katri Kaasik-Aaslav)

    1996 Aleksander Belski, endine ohvitser – Oskar Luts/ Toomas Kall "Tagahoovis" (Eesti Draamateater/ Vanalinnastuudio, lavastaja Eino Baskin)

    1995 Voinitski – A. H. Tammsaare/ Priit Pedajas "Mauruse kool" (Eesti Draamateater, lavastaja Priit Pedajas)

    1995 Afanassi Kazarin – Mihhail Lermontov "Maskeraad" (Eesti Draamateater, lavastaja Mikk Mikiver)

    1994 Vene keiser Nikolai I – Jaan Kross "Doktor Karelli raske öö" (Eesti Draamateater, lavastaja Mikk Mikiver)

    1994 Puntila, mõisaomanik – Bertolt Brecht/ Hella Wuolijoki "Härra Puntila ja tema sulane Matti" (Eesti Draamateater, lavastaja Katri Kaasik-Aaslav)

    1994 Sounders, Clevelandi Suure Ooperi direktor – Ken Ludwig "Laenake tenorit" (Eesti Draamateater, lavastaja Ivo Eensalu)

    1993 Michael Starkwedder – Agatha Christie/ Kalle Käsper "McGregori juhtum" (ETV Teleteater, lavastaja Villem Indrikson)

    1993 Eilert Løvborg – Henrik Ibsen "Hedda Gabler" (Eesti Draamateater, lavastaja Katri Kaasik-Aaslav)

    1992 Pjotor Semjonovitš Brylkin, leitnant, tõlk – Aino Kallas "Bernhard Riives" (Eesti Draamateater, lavastaja Mikk Mikiver)

    1989 Enn – Eduard Vilde "Vigased pruudid" (Eesti Televisioon, lavastaja Toomas Kirss)

    1986 nõunik – Jevgeni Švarts "Lumekuninganna" (Eesti Televisioon, lavastajad Virve Koppel ja Ivo Eensalu)

    1983 Indrek – Jaan Kruusvall "Pilvede värvid" (Draamateater, lavastaja Mikk Mikiver)

    1983 Arst – Siegfried Lenz "Süütute aeg. Süüdlaste aeg" (Draamateater, lavastaja Evald Hermaküla)

    1983 Victor Ottman – Anar/ Roman Baskin "Tema majesteet komödiant" (Eesti Televisioon, lavastaja Roman Baskin)

    1982 Autor – Juhan Smuul "Polkovniku lesk ehk Arstid ei tea midagi" (Draamateater, lavastaja Mikk Mikiver)

    1982 Callimaco Gaudagni – Niccolò Machiavelli "Mandragora" (Draamateater, lavastaja Härmo Saarm)

    1979 Kaarel – August Kitzberg "Tuulte pöörises" (Draamateater, lavastaja Mikk Mikiver)

    1978 Leonid Sakulin – Aleksandr Gelman "Tagasiside" (Draamateater, lavastaja Mikk Mikiver)

    1978 Bergriffenfeldt, Kõhn isik – Henrik Ibsen "Peer Gynt" (Draamateater, lavastaja Ago-Endrik Kerge)

    1977-1978 Rebase-Rein – "Mõmmi ja aabits" (lastesari) (Eesti Televisioon; lavastaja Tiiu Vahi; 1998. aasta uute osade lavastaja Kaarel Kilvet)

    1977 Mihhail Jarovoi – Konstantin Trenjov "Ljubov Jarovaja" (Draamateater, lavastaja Mikk Mikiver)

    1977 professor Henry Higgins – George Bernard Shaw "Pygmalion" (Noorsooteater, lavastaja Rein Agur)

    1976 Philip Lombard, seikleja – Agatha Christie/ Mati Unt "Kümme neegrit" (Noorsooteater, lavastaja Kalju Komissarov)

    1974 lord Darlington – Oscar Wilde "Leedi Windermere'i lehvik" (Eesti Televisioon, lavastaja Raivo Trass)

    1974 Indiaani Joe – Mark Twain/ Arne Oit/ Juhan Saar/ Rudolf Allabert "Tom Sawyeri seiklused" (Noorsooteater, lavastaja Rudolf Allabert)

    1973 Jerzy Joachim Retyk, Wittenbergi ülikooli matemaatikaprofessor – Jerzy Broszkiewicz "Kuuenda raamatu lõpp" (Noorsooteater, lavastaja Mikk Mikiver)

    1972 Oliver – Erich Segal/ Viiu Härm/ Paul-Eerik Rummo "Oliver ja Jennifer" (Noorsooteater, lavastaja Kalju Komissarov)

    1972 Kuningas – Jean Anouilh "Becket ehk Jumala au" (Noorsooteater, lavastaja Mikk Mikiver)

    1970 Indrek – A. H. Tammsaare/ Voldemar Panso/ Mari-Liis Küla "Inimene ja revolutsioon" (Noorsooteater, lavastaja Voldemar Panso)

    1969 Alfonso Quijano ehk don Quijote La Manchast – Cervantes/ Mihhail Bulgakov "Don Quijote" (TRK lavakunstikateedri IV lennu diplomitöö, lavastaja Kaarel Kilvet; esietendus 21.10.1969 Noorsooteatris)

    1969 Kiir – Oskar Luts/ Voldemar Panso/ Mari-Liis Küla "Kevade" (Noorsooteater, lavastaja Voldemar Panso)

    1969 osaline – Gustav Suits/ Evald Hermaküla, luulekompositsioon "Ühte laulu tahaks laulda" (esietendus 22.01.1969 Tallinnas Kirjanike Majas)

    Teatrilavastused

    1995 Peter Shaffer "Kolm "O"" ("Leekrüübe") (Vene Draamateater; esietendus 25.10.1996)

    1995 Jean-Jacques Bricaire "Tulumaks" (Draamateater; esietendus 22.01.1995)

    1993 Bogusław Schaeffer "Kvartett neljale näitlejale" (Ugala; Viljandi Kultuurikolledži teatrikateedri III lennu etendus; oli näidendi lavale seadja; üks osatäitjatest oli Juhan Ulfsak; esietendus 25.11.1993)

    1993 Donald Churchill "Meister" (Draamateater; esietendus 14.03.1993)

    1990 Jean-Jacques Bricaire/ Maurice Lasaygues "Silme ees läheb mustaks ehk Kentsakas meesterahvas" (Draamateater; kummarduse lavastaja Mikk Mikiver; esietendus 07.01.1990)

     

Meie koostööpartnerid

  • Kultuuriministeerium
  • EFI
  • Eesti Kultuurkapital
  • ERR
  • Rahvusarhiiv
  • BFM
  • Kinoliit
  • Eesti Filmiajakirjanike ühing
  • Tallinnfilm