Avaleht

Paul Poom

Huviinfo

  • Filmograafia

    1994 Victoria (Ühe armastuse lugu) (mängufilm 2 osas), Recording Company of Estonia/ Eesti Televisioon, näitleja (roll: Camilla isa); režissöör Jüri Sillart

    1993 Darkness in Tallinn/ Tallinn pimeduses (mängufilm), FilmZolfo/ Upstream Pictures/ FilmTeknik/ Exitfilm, näitleja (roll: dublant); režissöör Ilkka Järvilaturi

    1992 Tule tagasi, Lumumba/ Вернись, Лумумба (mängufilm), Tallinnfilm/ Loominguline ühendus Ekran, näitleja (episoodiline roll); režissöör Aare Tilk

    1991 Rahu tänav (mängufilm), Tallinnfilm, näitleja (episoodiline roll); režissöör Roman Baskin

    1990 Semm/ Шуры-муры (lühimängufilm, tudengifilm), Tallinnfilm/ Loominguline ühendus Ekran, näitleja (roll: onu Paul); režissöör Aare Tilk

    1990 Ainus pühapäev/ Только воскресенье (telemängufilm), Tallinnfilm [NSVL MN Riikliku Televisiooni ja Raadio Komitee tellimus], näitleja (roll: Valter); režissöör Sulev Keedus /esilinastus 18.02.1991/

    1989 Äratus (mängufilm), Tallinnfilm, näitleja (episoodiline roll); režissöör Jüri Sillart /esilinastus 22.02.1990/

    1989 Perekonnapildid (mängufilm), Tallinnfilm, näitleja (roll: pillimees); režissöör Valentin Kuik

    1988 Varastatud kohtumine (mängufilm), Tallinnfilm, näitleja (roll: Lembit); režissöör Leida Laius /esilinastus 05.06.1989/

    1988 Giordano (lühimängufilm, tudengifilm), Eesti Telefilm, näitleja (roll: Aadu Kaarjas, fotograaf); režissöör Aare Tilk /esilinastus 05.03.1989/

    1987 Tants aurukatla ümber I jagu (telemängufilm), Eesti Telefilm, näitleja (roll: Käo Paul); režissöör Peeter Simm

    1984 Kaks paari ja üksindus/ Две пары и одиночество (telemängufilm), Tallinnfilm [NSVL MN Riikliku Televisiooni ja Raadio tellimus], näitleja (roll: Cown); režissöör Tõnis Kask

    1983 Nipernaadi (mängufilm), Tallinnfilm, näitleja (roll: Peetrus); režissöör Kaljo Kiisk /digitaalselt taastatud 2007/

    1982 Arabella, mereröövli tütar (mängufilm), Tallinnfilm, näitleja (episoodiline roll: sõjalaeva tüürimees); režissöör Peeter Simm

    1982 Teisikud/ Двойники (telemängufilm, muusikafilm), Eesti Telefilm, näitleja (roll: mehaanik); režissöör Leo Karpin, II režissöör Lembit Ulfsak /esilinastus 11.05.1983/

    1981 Pihlakaväravad (mängufilm), Tallinnfilm, näitleja; režissöör Veljo Käsper

    1980 Ideaalmaastik (mängufilm), Tallinnfilm, näitleja (roll: Peeter Viksur); rezissöör Peeter Simm /esilinastus 20.04.1981; digitaalselt taastatud 2008/

    Rollid teatris ja televisioonis

    1990 osaline – Françoise Sagan "Klaver põõsas" (Eesti Draamateater, lavastaja Aivars Helde)

    1989 Kärje Juhan, õige peigmees – Eduard Vilde/ Hugo Ader "Vigased pruudid" (Eesti Televisioon, režissöör-lavastaja Toomas Kirss)

    1988 Lembit, Leida vend – Rein Saluri "Minek" (Draamateater, lavastaja Mikk Mikiver)

    1987 metsavend/ sõdur – Jaan Kruusvall "Vaikuse vallamaja" (Draamateater, lavastaja Mikk Mikiver)

    1987 mister Banks – Richard M. Sherman/ Pamela L. Travers/ Kaarel Kilvet "Mary Poppins" (Draamateater, lavastaja Viive Ernesaks)

    1987 Jekaterina Borissova "Õnnelik lõpp" (Eesti Televisioon, oli muusikaline kujundaja; lavastaja Ivo Eensalu, režissöör Virve Koppel)

    1986 kirjanik – Ilja Ilf/ Jevgeni Petrov "Kuidas tehti Robinsoni" (Kõverpeegli klassikat) (Eesti Televisioon, režissöör Georg Jegorov)

    1986 Kassiaru Jaska, taluperemees/ Kassiaru Nõmman, tema poeg – Kalle Kurg/ A. H. Tammsaare "Tõde ja õigus" (Draamateater, lavastaja Raivo Trass)

    1986 Lucky – Samuel Beckett" "Oodates Godot'd" (Draamateater, rühmatöö)

    1986 Guillaume – Jean Sarment "Mamouret" (Eesti Televisioon, lavastaja Eero Sprit)

    1986 Taat – Ene-Maris Tali "Paharet lumeveskis" (Eesti Televisioon, oli ka muusika autor koos Igor Garšnekiga; lavastaja Ivo Eensalu, režissöör Virve Koppel)

    1985 esimene pillimees – Paul-Eerik Rummo, lastenäidend "Kõrgemad kõrvad" (Draamateater, lavastaja Gunnar Kilgas)

    1985 Guillaume – Jean Sarment "Mamouret" (Eesti Televisioon, lavastaja Eero Spriit)

    1985 Heinrich von Halem – Aleksei Arbuzov/ Tõnis Kask "Pihtimuste öö" (Eesti Televisioon, lavastaja Tõnis Kask)

    1985 Norman, Ruthi mees – Alan Ayckbourn "Norman Vallutaja (Lauakombed)" (Draamateater, lavastaja Evald Hermaküla)

    1984 Rebase-Rein – Heljo Mänd, lastenäidend "Hõbejänesed" (Draamateater, tegi ka muusikalise kujunduse; lavastaja Raivo Trass)

    1984 väimees – Tšõngõz Ajtmatov/ Evald Hermaküla "Ja sajandist pikem on päev" (Draamateater, lavastaja Evald Hermaküla)

    1984 Timotheus von Bock/ Georg von Bock, Timotheuse vend/ Aleksander I – Jaan Kross "Keisri hull" (Draamateater, lavastaja Mikk Mikiver)

    1984 dr Halland – Heinrich Mann "Süütu" (Eesti Televisioon, lavastaja Gunnar Kilgas)

    1984 Näärivana – Eve Viilup "Ainult üks kord aastas" (vene muinasjutu "Kaksteist kuud" ainetel; Eesti Televisioon, lavastaja Eve Viilup, režissöör Karin Nurm)

    1983 vandersell Paul – Lilian Põldre "Näärimees koputab uksele" (lavastaja Tiiu Vahi)

    1983 Priit Aimla "Päikeselaegas" (Eesti Televisioon, oli lavastaja; režissöör Karin Nurm)

    1983 Kõrend – Eduard Vilde/ Ago-Endrik Kerge "Tabamata ime" (Eesti Televisioon, lavastaja Ago-Endrik Kerge)

    1983 Andrei – Valentin Rasputin "Ela ja mäleta" (Draamateater, lavastaja Raivo Trass)

    1982-1983 vandersell Paul – Ene-Maris Tali "Vandersellid" (Eesti Televisioon, oli ka muusikaline kujundaja; režissöör Virve Koppel)

    1982 Oi, aegu... Oi, aegu... (meelelahutussaade) (Eesti Televisioon, oli saatejuht; lavastaja Eero Spriit, režissöör Toomas Lepp)

    1982 Žantõk – Gabit Müsrepov "Laul armastusest" (Draamateater, lavastaja Ago-Endrik Kerge)

    1982 Vanja, Pernataja õepoeg – Alla Sokolova "Pooleldi minu maja" (Draamateater, lavastaja Aksel Orav)

    1982 Ajaviitur (Toivo Tootseni pilaprogramm) (Eesti Televisioon, oli üks meelelahutajatest; lavastaja Eero Spriit, režissöör Toomas Lepp)

    1982 Sõjaväemuusika – Juhan Smuul "Polkovniku lesk ehk Arstid ei tea midagi" (Draamateater, lavastaja Mikk Mikiver)

    1981 päkapikk Pärt – Ene-Maris Tali "Päkapikula" (Eesti Televisioon, lavastaja Eero Spriit, režissöör-lavastaja Toomas Lepp)

    1981 Kirčev – Stefan Lazarev Kostov "Golemanov" (Eesti Televisioon, lavastaja Gunnar Kilgas)

    1981 Poiss – Paul-Eerik Rummo "Kass! Kass! Kass!" (Draamateater, lavastaja Lembit Peterson)

    1981 noor Barnett – Jean Anouilh "Härra Barnett" (Eesti Televisioon, lavastaja Gunnar Kilgas)

    1980 muusik – Lev Tolstoi "Elav laip" (Draamateater, lavastaja Adolf Šapiro)

    1980 Jakob – Aigar Vahemetsa "Maailmareis" (Draamateater, lavastaja Mikk Mikiver)

    1980 arst – Leonid Andrejev "Inimese elu" (Draamateater, lavastaja Ago-Endrik Kerge)

    1980 don Juan, don Luisi poeg – Molière "Don Juan ehk Peetri pidusöök" (TRK lavakunstikateedri IX lennu diplomietendus, lavastaja Lembit Peterson, esietendus 07.05.1980 Ugalas)

    1979 osaline – Mats Traat/ Merle Karusoo "Puud olid, puud olid hellad velled" (Noorsooteater, õppejõud-lavastaja Merle Karusoo)

    1979 Semjon Karabanov/ kurjaažlane Perets – Anton Makarenko/ Merle Karusoo "Makarenko koloonia" (TRK lavakunstikateedri IX lennu diplomilavastus, oli ka lavastaja assistent; lavastaja Merle Karusoo, esietendus 03.05.1979 Noorsooteatris)

    1978 poiss, kes põgenes kodust – Rein Saluri "Poiste sõidud" (Draamateater, lavastaja Mikk Mikiver)

    Rollid kuuldemängudes

    1992 koorijuht – Paul-Eerik Rummo "Rapsoodia kohvrivirnaga" (režissöör Tanel Lään)

    1992 Sinon – Ardi Liives "Sõda Helena pärast" (režissöör Tanel Lään)

    1987 Vallo Raun "Elevant katusel" (muusikaline kujundus koos Raimo Passiga; režissöör Aare Toikka)

    1987 vürst Puškin – Aleksandr Puškin/ Tiia Rinne/ Härmo Saarm "Boriss Godunov" (režissöör Härmo Saarm)

    1988 Joodik – Antoine de Saint-Exupery "Väike prints" (režissöör Astrid Relve)

    1986 Abessidze – Nodar Dumbadze "Päike öös" (režissöör Zurab Kandelaki)

    1986 Hunt – Samuil Maršak/ Tiia Rinne "Kaksteist kuud" (režissöör Astrid Relve)

    1986 miilitsa korrapidaja – Anatoli Koroljov "Ööhääled" (režissöör Hille Simm)

    1985 Koer Prõmm/ Mesilane – Ivi Külka "Mustikamurr ja Maasikapõnn" (režissöör Salme Reek)

    1985 kohtunik Vaych – Barrie Stavis/ Aili Lemmik "Mees, kes iial ei sure" ("Joe Hill") (režissöör Salme Reek)

    1984 militsionäär – Boriss Vassiljev "Taadid" (režissöör Salme Reek)

    1984 Tohoh-Hullu – Leho Männiksoo "Hüvasti, kipper" (režissöör Salme Reek)

    1983 härjepõlvlane/ kassikakk – Selma Lagerlöf/ Aili Lemmik "Nils Holgersson" (režissöör Salme Reek)

    1982 osaline – Eduard Vilde "Koidu ajal" (režissöör Hille Simm)

    1982 Vikenti – Janka Kupala/ Aili Lemmik "Pavlinka" (režissöör Salme Reek)

    1981 isand Kõrvits – Gianni Rosari/ Juhan Saar "Cipollino seiklused" (režissöör Salme Reek)

    1980 Rähn Trähnika – Heljo Mänd "Prõssa-Põssa ja Roosa Vissimuu" (režissöör Salme Reek)

Meie koostööpartnerid

  • Kultuuriministeerium
  • EFI
  • Eesti Kultuurkapital
  • ERR
  • Rahvusarhiiv
  • BFM
  • Kinoliit
  • Eesti Filmiajakirjanike ühing
  • Tallinnfilm