Avaleht » Filmitegijad

Nukufilm

Auhinnad

  • 2013 - Kultuurkapitali audiovisuaalse kunsti sihtkapitali  Aasta animatsioonipreemia – Nukufilmi loomingulisele meeskonnale – Mait Laas, Ragnar Neljandi, Märt Kivi, Ivika Luisk, Triin Sarapik-Kivi

    "Tik-Tak" (2015), stsenarist-režissöör Ülo Pikkov

    2014 - Eesti Kultuurkapitali Audiovisuaalse kunsti sihtkapitali preemia - Ülo Pikkov - Aasta animafilm „Tik-Tak“

    "Keha mälu" (2011), autorifilm, stsenarist-režissöör Ülo Pikkov

    2012 - Clermont-Ferrand'i rahvusvaheline lühifilmide festival (Prantsusmaa). Best Animation Film Award.
    2012 - MONSTRA Lisbon Animated Film Festival (Lisbon, Portugal). Grand Premio - Best Film.
    2012 - Roanne Animation Short Film Festival (France). Experimental Jury Grand Prix.
    2012 - Holland Animation Film Festival (Utrecht, The Netherlands). Special mention.
    2012 - Gulf Film Festival (Dubai, United Arab Emirates). Best Director.
    2012 - Krakow Film Festival (Poland). Animation competition: Silver Dragon for Best Animation.
    2011 - ARSENALS (Riga, Latvia). Baltic competition: Jury Special Mention.
    2011 - Se-Ma-For Film Festival (Lodz, Poland, Lugano, Switzerland). Best Animation - Little Peter.
    2011 - ANIMAGE International Animation Festival (Pernambuco Recife, Brazil). Best Photography Prize - Animage trophy.
    2011 - TINDIRINDIS International Animation Film Festival (Vilnius, Lithuania). Special mention.
    2011 - Evora International Short Film Festival FIKE (Portugal). Organization Award - Special Mention.
    2011 - Etiuda & Anima (Krakow, Poola). Honorary Diploma.
    2011 - TOFUZI International Festival Of Animation Films (Batumi, Georgia). Special Mention - Original Technique.
    2011 - ALMERIA EN CORTO International Short Film Festival (Almeria, Spain). Gill Parrondo for Best Artistic Director Award.

    "Taevalaul" (2010), autorifilm, stsenarist-režissöör Mati Kütt

    2011 - Rahvusvaheline ökoloogiafestival Save and Preserve (Handi Mansi Vabariik, Venemaa). Best Social Film - Animation.
    2011 - China International Animation and Digital Arts Festival CICDAF (Changzhou, Beijing, China). Jury Special Prize, long feature category.

    "Miriami katkine pilt" (2009), lastefilm, stsenarist Leelo Tungal, Peep Pedmanson, režissöör Priit Tender

    2010 - ANIMAEVKA International Animation Film Festival (Mogilev, Belorussia). Prize for Audience Sympathy.

    "Oranus" (2009), lastefilm, stsenaristid Jelena Girlin, Mari Liis Bassovskaja, režissöör Girlin-Bassovskaja

    2010 - The Lausanne Underground Film & music Festival (Switzwerland). Best Short Film in the animation category.

    "Kleit" (2007), lastefilm, stsenaristid Jelena Girlin, Mari-Liis Bassovskaja, režissöör Girlin-Bassovskaja

    2009 - Athens Animfest (Greece). Mention by students jury for best artistic.

    "Kaasasündinud kohustused" (2008), autorifilm, režissöör-stsenarist Rao Heidmets

    2009 -KROK International Animation Film Festival (Kiev, Ukraine). Jury Special Prize.
    2009 - Ottawa International Animation Film Festival (Canada). Grand Prix.
    2009 - Ottawa International Animation Film Festival (Canada). Competition: Grand Prix.
    2009 - ANIMATOR International Animated Film Festival (Poznan, Poland). III auhind, proze Golden Pegasus.

    "Lili" (2008), autorifirm, režissöör-stsenarist Riho Unt

    2009 - ANIMATEKA International Animation Film Festival (Ljubljana, Slovenia). Jury special mention, diploma, "for puppet animation, which hits like a black death".
    2009 - TINDIRINDIS International Animation Film Festival (Vilnius, Lithuania). International grand prix.
    2009 - TRICKFILM International Festival of Animated Film (Stuttgart, Germany). Special Mention.
    2009 - KROK International Animation Film Festival (Kiev, Ukraine). Grand Prix.
    2009 - AVANCA (Portugal). Best Animation Prize.

    "Miriami värvid" (2008), lastefilm, stsenaristid Leelo Tungal, Peep Pedmanson, režissöör Girlin-Bassovskaja

    2009 - ANIMAEVKA International Animation Film Festival (Mogilev, Belorussia). Diplom for the colourful childhood.

    "Porgand suvitab" (2008), lastefilm, režissöör-stsenarist Pärtel Tall

    2009 - Zlini rahvusvaheline filmifestival (Tšehhi Vabariik). Golden Apple, The Spectator Prize Award: Best Animated Film.

    "Kleit" (2007), lastefilm, stsenaristid Jelena Girlin, Mari-Liis Bassovskaja, režissöör Girlin-Bassovskaja

    2008 - San Gio Video Festival (Verona, Italy). Best Cinematography.

    "Vennad karusüdamed" (2005), seiklusfilm, stsenaristid Riho Unt ja Andrus Kivirähk, režissöör Riho Unt

    2007 - Sichuan TV Festival - The International "Golden Panda" Awards for Animation (China). Best Playwright Prize.
    2007 - Neum International Animated Film Festival (Bosnia & Herzegovina). For Best Animation in Special Technique.
    2006 - Seouli rahvusvaheline animafilmide festival (Lõuna- Korea). Publiku auhind lühifilmide kategoorias.
    2006 - ART FILM FEST, Trencianske Teplice (Bratislava, Slovakia). Parima lühifilmi režissööri auhind, FICC žürii auhind.
    2005 - DOK LEIPZIG International Leipzig Festival for Documentary and Animated Film (Germany). Publiku auhind Mephisto.

    "Pärlimees" (2006), autorifilm, režissöör-stsenarist Rao Heidmets

    2007 - Rahvusvaheline ökoloogiafestival Save and Preserve (Handi Mansi Vabariik, Venemaa). Jury's Special Prize: "For Original Approach to the Theme of Eternity in Animation".

    "Teatriporgand" (2006), lastefilm, režissöör-stsenarist Pärtel Tall, kunstiline konsultant Priit Tender

    2007 - Rahvusvaheline ökoloogiafestival Save and Preserve (Handi Mansi Vabariik, Venemaa). Jury Special Prize: "For Original Approach to the Theme of Eternity in Animation".

    "Une instituut" (2006), autorifilm, režissöör-stsenarist Mati Kütt

    2007 - Fredrikstad Animation Film Festival (Norway). ANOBA - Põhjamaade ja Balti animafilmide festivalide auhind.
    2007 - Rahvusvaheline animafilmide festival Bimini (Riia, Läti). Grand Prix.
    2006 - DOK LEIPZIG International Leipzig Festival for Documentary and Animated Film (Germany). Honorable Mention.
    2006 - ARSENALS (Riga, Latvia). Balti võistlusprogramm: Parima animafilmi auhind.

    "Lõpuõhtu" (2007), autorifilm, stsenaristid Hardi Volmer, Peeter Volkonski, režissöör Hardi Volmer

    2007 - ANIMAEVKA International Animation Film Festival (Mogilev, Belorussia). Grand Prix.
    2007 - TINDIRINDIS International Animation Film Festival (Vilnius, Lithuania). Diploma for Continuation of V. Starevicius Artistic Traditions.

    "Generatsioon" (2005), autorifilm, režissöör-stsenarist Mait Laas, konsultant Paavo Matsin

    2005 - Transilvaania rahvusvaheline filmifestival (Rumeenia). Osana kassetist Lost and Found. 
    2005 - Warsaw International Film Festival (Poland). Osana kassetist Lost and Found.
    2005 - Karlovy Vary International Film Festival (Czech Republic). Osana kassetist Lost and Found.
    2005 - Kopenhageni rahvusvaheline filmifestival (Taani). Osana kassetist Lost and Found.
    2005 - Sarajevo filmifestival (Serbia). Osana kassetist Lost and Found. 
    2005 - Pusani rahvusvaheline filmifestival (Lõuna- Korea). Osana kassetist Lost and Found.
    2005 - Thessaloniki rahvusvaheline filmifestival (Kreeka). Osana kassetist Lost and Found.
    2005 - Berliini rahvusvaheline filmifestival "Berlinale" (Saksamaa). Forum. Osana kassetist Lost and Found. 
    2005 - Vilnius International Film Festival (Lithuania). Osana kassetist Lost and Found. 
    2005 - Vilnius International Film Festival (Lithuania). Osana kassetist Lost and Found. 
    2005 - goEast Festival Of Central And Eastern European Film, Wiesbaden (Germany). Osana kassetist Lost and Found.
    2005 - Rio de Janeiro rahvusvaheline filmifestival (Brasiilia). Osana kassetist Lost and Found.
    2005 - Moscow International Film Festival (Russia). Panorama. Osana kassetist Lost and Found. 
    2005 - Sofia International Film Festival (Bulgaria). Osana kassetist Lost and Found. The Bitter Cup award, Grand Prix Silver Seagull.
    2005 - Northern Lights Film Festival (Newcastle Upon Tyne, Suurbritannia). Osana kassetist Lost and Found.
    2005 - Taiwan International Documentary Film Festival (Taiwan). Osana kassetist Lost and Found. 
    2005 - Belgradi filmifestival (Serbia ja Montenegro). Osana kassetist Lost and Found.
    2005 - Berlin in Rome tribuut (Itaalia). Osana kassetist Lost and Found. 
    2005 - CROSSING EUROPE, Linz (Austria). Osana kassetist Lost and Found. 
    2005 - Alba Regia filmifestival (Ungari). Osana kassetist Lost and Found. 
    2005 - Edinburghi filmifestival (Suurbritannia). Osana kassetist Lost and Found. 
    2005 - Espoo Cine (Soome). Osana kassetist Lost and Found. 
    2005 - Skopje rahvusvaheline filmifestival (Makedoonia). Osana kassetist Lost and Found.
    2005 - Umea rahvusvaheline filmifestival (Rootsi). Osana kassetist Lost and Found.
    2005 - Europäische Kurxfilm Biennale Ludwigsburg (Saksamaa). Osana kassetist Lost and Found. 
    2005 - Rahvusvaheline naistefilmide festival (Bordeaux, Prantsusmaa). Osana kassetist Lost and Found.
    2005 - Saksa filmi päevad (Tbilisi, Gruusia). Osana kassetist Lost and Found. 
    2005 - Osnanbrücki filmifestival (Saksamaa). Osana kassetist Lost and Found. 
    2005 - Münsteri filmifestival (Saksamaa). Osana kassetist Lost and Found. 
    2005 - Ljubljana rahvusvaheline filmifestival (Sloveenia). Osana kassetist Lost and Found.
    2005 - Films on Wheels (Ankara, Türgi). Osana kassetist Lost and Found. 
    2005 - Regensburgeri filminädal (Saksamaa). Osana kassetist Lost and Found.
    2005 - Göttingeni Ida-Euroopa filmipäevad (Saksamaa). Osana kassetist Lost and Found.

    "Laud" (2004), autorifilm, stsenaristid Jelena Girlin, Mari-Liis Bassovskaja, režissöörid Girlin-Bassovskaja, Urmas Jõemees

    2005 - Ismailia rahvusvaheline filmifestival (Egiptus). Best animation film.
    2005 - AVANCA (Portugal). Video Prize.

    "Instinkt" (2003), autorifilm, režissöör-stsenarist Rao Heidmets

    2004 - TRICKFILM International Festival of Animated Film, Stuttgart (Germany). II koht televaatajate telefonihääletusel.
    2004 - Rahvusvaheline animafilmide festival Bimini (Riia, Läti). Parim 10-30 minutine animafilm.
    2004 - Tampere International Short Film Festival (Finland). Parim 10-30 minutine animafilm.
    2004 - Dresdeni rahvusvaheline filmifestival (Saksamaa). Auhind: "Youth Oscar Animation".
    2004 - Hiroshima filmifestival (Jaapan). Special Prize of Hiroshima.
    2004 - Buenos Airese rahvusvaheline laste- ja noortefilmide festival (Argentiina). Special Mention of the Official Jury.



     

Meie koostööpartnerid

  • Kultuuriministeerium
  • EFI
  • Eesti Kultuurkapital
  • ERR
  • Rahvusarhiiv
  • BFM
  • Kinoliit
  • Eesti Filmiajakirjanike ühing
  • Tallinnfilm