Avaleht » Filmiliigid

Portugal (2018)

Mängufilm | Draama | Seiklusfilm Kestus: 110:00

Tegijate täisnimekiri

Karina - Mirtel Pohla
Martin - Margus Prangel

Dag – Jarmo Reha
Reene – Anne Türnpu
Aare– Taavi Eelmaa
Ülemus - Elmo Nüganen
Karl - Meelis Rämmeld
Kaia - Eva Koldits
Rain – Gert Raudsep
Julia – Inga Salurand
Kevin – Jens Patrick Rebane
Ann – Helena Merzin Tamm
Klemm - Jörgen Liik
Isa - Volli Käro
Taksojuht - Lauri Kaldoja
Kirjandushuviline - Jaan Rekkor
Topsi-Toivo - Tambet Jürno
Naiskolleeg - Gea Muru
100-aastane - Teodor Paas
Mutid - Ülle Kullasepp, Aino Pentsop, Svetlana Jurkovitš

Stsenarist ja režissöör - Lauri Lagle
Operaator - Erik Põllumaa
Produtsendid - Tiina Savi, Ivo Felt
Kunstnik - Kamilla Kase
Kostüümikunstnik - Liis Plato
Grimmikunstnik - Liisi Roht
Monteerijad - Liis Nimik, Hendrik Mägar
Helirežissöörid - Nikita Shishkov, Tanel Kadalipp
Helilooja - Taavi Kerikmäe

Eriline tänu:
Maria Avdjuško
Ingomar Vihmar
Eero Epner
Marika Vaarik

Kaasprodutsendid - Helis Hirve, Märt Haamer, Peeter Järvelaid
Režissööri 1. assistendid - Maria Kljukina, Erik Hans Sepp
Operaatori 1. assistendid - Ott Tiigirand, Erik Õunapuu
Operaatori 2. assistent - Erki Kase
B-kaamera operaator - Sten-Johan Lill
Valgusmeister - Sten-Johan Lill, Volmer Kliimand
Valgustajad - Teddy Puusepp, Erik Õunapuu, Freddy-Alder Saunanen, Janar Hakk, Kasper Raidam
Steadicam operaator - Siim Kaarel Saluri, Markus Orav
Grip - Alvar Kõue
Võttekohtade koordinaator - Ivar Savin
Trikivõtete koordinaator - Enar Tarmo
Tootmisassistent - Maria Kallaste
Järjepidaja - Triin Kadaja
Helioperaatorid - Indrek Soe, Karel Otstavel, Ranno Tislar
Poomioperaatorid - Janeli Adermann, Tanel Tänna, Indrek Ulst
Kunstniku assistent - Kirsi Lember
Rekvisiitor - ehitusmeister - Jaak Sova
Rekvisiitorid - Teddy Puusepp, Sten-Johan Lill, Erik Õunapuu, Carlos Eduardo Lesmes Lopez, Gerda Nurk
Haagissuvila maketi ehitus - Jimmy, Visser, Kapten, Poiss
Kostüümikunstniku assistent - Kaia Tungal
Kostümeerijad - Eve Gutmann-Valme, Katarina Klett
Õmbleja - Eve Tungal
Grimeerija - Monika Kaasik
Grimmiassistendid - Arlin Saan, Mare Bachman
Lokatsiooniassistent - Teddy Puusepp
Võitluskoreograafia - Armin Pajula
Helimonteerija ja kokkusalvestaja - Tanel Kadalipp
Dialoogide montaaž ja dublaaž - Harmo Kallaste
Heliefektide salvestaja - Dmitry Natalevich
Online monteerija - Tanel Toomsalu
Montaažiassistent - Aivo Jääger
Värvimäärajad - Sten-Johan Lill, Erik Põllumaa
Visuaalsed efektid - Tanel Toomsalu
Labor - Cinelabs SRL
Projektijuht - Madalina Bureciu, Mihaela Nastase
Graafiline disainer - Allan Appelberg
Turundus ja avalikud suhted - Madis Tüür
Tõlkijad - Tiina Savi, Lili Pilt, Mihkel Mõisnik, Tamara Korts
Subtiitrid - Tiina Teras
Raamatupidaja - Meelika Burket
Toitlustus - Ring Kuubis / Ubin
Produktsiooni assistent - Triinu Keedus

Episoodides:
Aaron Krilovs, Aia Kokk, Airiin Aber, Albert Jeremija Kaljuste, Aldis Saksman, Aleksei Marunevitš, Alex Arusoo, Allan Kress, Alvar Lonks, Anatoli Komissarov, Andre Paiste, Andres Renke, Anete Villers, Angeliina Semjonova, Anne Keldremaa, Anne Rehkalt, Anne Saunpere, Anneli Olev, Anton Keks, Ants-Kristjan Masing, Anu Kõve, Argo Larm, Arolin Raudva, Artur Pavitov, Berbel Lätt, Birgit-Helis Heinsalu, Birk Ohak, Britta Krilovs, Carina Ling, Chris-Marlen Kuningas, Daniel Dilz, Darola Kruusik, Diana Treier, Doris-Maria Božen, Dzintra Lember, Eduard Kesler, Eduard Makejev, Einar Hillep, Eino Hallok, Elizabeth Veri, Emily Puusepp, Enn Sõmer, Erik Poplavski, Erkki Leek, Ermo Jööts, Estra Parts, Evelin
Arendi, Evelin Metslov, Evelyn Tatsi, Genrich Lukkonen, Gerli Ruus, Grasile Kiissa, Grete Kangro, Benita Haggi, Hannes Nirgi, Harald Lahi, Harri Ausmaa, Heidi Tüür, Helena Lahi, Helena Ohak, Helina Tüür, Hendrik Tasa, Henno Adrikorn, Henri Aps, Herki Hollak, Hugo Haavapuu, Ilmar Freimann, Indrek Eensalu, Inge Jagorenkov, Irene Talvet, Iveta Tomera, Jaana Kalmus, Jaana Lukovnikova, Jaanas Metsa, Jakob Heinrich Tuubel, Jalmar Joosep Saar, Jan-Andre Alatare, Jana Teder, Jasper Reilson, Jonne Rooma, Juri Grilovski, Jürjo Võisula, Jürmo Rooma, Juta Põder, Kaisa Holsting, Karl Joosep Rassak, Karli Lind, Kaspar Tõnisson, Katrin Heele Anderson, Kiti Laurimäe, Kristel Oja, Kristi Hausenberg, Kristi Krilovs, Kristi Nurmse, Kristi Tammemäe, Kristjan Gukk, Kristjan Karumets, Kristjan Lepp, Kristjan Schmidt, Kristjan Tõnismäe, Küllike Lukkonen, Laura Liisa Pukk, Lea Reilson, Leila Muru, Lembitu Ling, Lennart Lind, Liisi Kaljo, Loviise Aavaste, Lukas Tuubel, Maarja Toonekurg, Madis Kareda, Madleen Teetsov-Faulkner, Maldur Möll, Margareth-Janelle Ojasalu, Margit Liiv, Margus Pent, Margus Sepp, Mari Orro, Mari Tamm, Mari-Liis Kriisa, Mariet Aps, Mariin Suvi, Marko Palo, Markus Andreas Rassak, Marlen Sharton, Martin Breggren,
Martin Tolli, Meelis Viht, Merike Ojasalu, Merike Värik, Merili Andla, Merilyn-Kristiin Liiv, Merje Sumberg, Merle Lindmäe, Mia Reilson, Mihkel Mereküla, Mikk Teelahk, Mikko Laugen, Mirell Semenkova, Mirjam Kruusmaa, Natasha Lii Merila, Nele-Liis Raud, Nika Saveljeva, Oleg Grilovski, Olev Kitsas, Oliver Rebane, Oliver Bernadt, Oliver Ojasalu, Õnnela Raudsepp, Panda aka Aleksei Jefimov, Paul Poolsaar, Peeter Metsik, Pent Varik, Pille Trolla, Pirjo Neissaar, Pirte Laura Lember, Priit Pikkas, Raido Toonekurg, Rain Lantson, Rainer Vann, Raivo Rassak,
Ranno Nurmsaar, Rasmus Aps, Rasmus Johannes Rassak, Rasmus Sander, Reeni Painik, Rein Viinapuu, Remi Tamm, Riho Vahtras, Ringo Krilovs, Roberta Rebane, Romas Goran, Samuel Mooses Kaljuste, Sandra Stefany Roos, Sebastian Kohv, Sergo Klišin, Stelle Enn, Styven Hindre, Tarvo Alp, Teet Suur, Terje Soosaar, Tiit Kaljumäe, Ülo Krooni, Vello Rehkalt, Victoria Kohv

Suur tänu:
Märt Haamer, Liis Mutli, Kārlis Jaunzems, Merle Lagle, Cornelia Popa,
Aksel Luige, Alari Lagle, Aivar Urm, Velle Hammer, Kristina Mering, Ants Tammik, Mart Ratassepp, Gunnar Laal, Oliver Ambach, Kristo Tihovski, Anu Tiide, Kaisa Pukk, Dagmar Mäe, Otto-Karl Vendt, Kadi Freja Felt, Aleksander Eeri Laupmaa, Mariin Suvi, Elina Litvinova, Martti Helde, Signe Reinumäe, Pent Varik, Rasmus Kaarel Felt, Hendry Ollin, Lukas Koort, Uko Rasmus Tiidemann, Joosep Podelsky, Kristjan Ivanov, Märt Kluge, Kristjan Pütsep, Rein Kotov, Pille Rünk, Helen Heinroos, Liina Prii, Veiko Õunpuu, Kätlin Sumberg, Mairi Sepp, Ester Kannelmäe, Katriin Jüriska, Annika Altmäe, Kristiina Ago, Bruno Lauri, Lilli
Jahilo, Tanel Lindmaa , Tiit Kuulme, Andrus Kuldkepp, Priit Männik, Gustav Simmulson, August Simmulson, Johan Tali, Kaarel Murakas, Kadri Mikkelsaar, Milda Mõttus, Riina Kase, Katrin Kissa, Miguel Llansó, Allar Nõugast, Raimond Nõugast, Ly Nõugast, Eliise Raadik, Mikko Laugen, Alice Raamat, Ene Pedak, Ivo Mustonen, Liis Orav, Günther Rootsi, Kadri Rootsi, Age Metsküll, Maiu Kokka, Vahur ja Tiina Untera, Tõnis Kalve, Ulvi Lember, Karl Õiger, Madli Tali, Kaire Tali, Eba Rääts, Kristi Toomet,  Sander Kuld, Kristjan Kask, Allan Remmelkor, Hans Nimmerfield, Argo Tint, Merike Klement, Marika Mäsak, Maria Holster, Anneli Tammela, Neddy Kramer, Anneli Lepp, Terje Kissa, Margus Karu, Riho Västrik,
Ranno Nurmsaar, Henri Keerutaja, Heigo Ojasaar, Terje Kissa, Kaido Veski, Raidi Rebane, Peeter Metsik, Lili Pilt, Raido Toonekurg, Armin Karu, Vahur Kase, Andra Teede, Ingrit Asavi, Jenni Kavén, Rontti.

Suurtoetajad:
Priit Kasesalu
Mait Riikjärv
Eno Lagle

Overall
Cineunit
Aare Autod
Auto Forte
Cinelabs SRL

Toetajad:
Tallinna Transpordiamet, SOL puhastus, Sarapiku Ehitus OÜ, Teater NO99, Toila Sadamakõrts, Vana Fregati Pubi , Tallinn Optika, Kino Sõprus, Nõmme Eakate Päevakeskus, Kinosaurus, H&M, Tallinna optika, Uuskasutuskeskus, Ivo Nikkolo, Marks&Spencer, Mosaic, Pro Optika, Lilli Jahilo, Piret Kartus Jewellery, New Vintage by Kriss, Police, Raamatupood “Raamatukoi”, The BAG, Manna la roosa,
Fabrik resto, Ridango AS, Pro Kapital, Klubi Studio, Paldiski Päästekomando, Tallinna Lennujaam, Piret Kartus Jewellery, MyFitness, Edelaraudtee Infrastruktuuri AS, YIT Ehitus AS, GoProperty AS, Widescreen Studios, Fookuspookus, High Voltage, Malen Ehitus, Soundcheck OÜ


Uuskasutuskeskus
Sõbralt Sõbrale
Boconcept
Vepsäläinen Eesti
Isku
Aiandikauplus Võluaed
Lillepood “Masha”
Daniel Wellington
VarbadSoojaks.ee
Büroomaailm
GoPro Eesti
Hilton Tallinn Park Hotell
Vahur Kase õllefirma
Helen Heinroos

Labor - Cinelabs SRL
Projektijuht - Madalina Bureicu

Kasutatud tehnika:
Overall
Cineunit
Cinerama
Filmivabrik


Proovivõtete meeskond:
Lauri Lagle
Erik Põllumaa
Laura Kõiv
Nikita Shiskov
Erki Kase
Indrek Soe
Helis Hirve
Kristiina Ago
Kristina Mering
Salme-Riine Uibo
Vallo Toomla
Jaak Ollino Jr
Ivar Taim
Mirtel Pohla
Jarmo Reha
Anne Türnpu
Rein Oja
Maria Rannamets
koer Virus
Liina Prii
Tiina Savi

Suur tänu proovivõtetel toetamisel
Kaido Veski, Niina Birk, Viiva Merileet, Elina Naan, Arvo Vainlo, Eve Merileet-Kalle, Lembit Merileet-Kalle, Sven Merileet-Kalle, Elli Valbaum, Kirke Lindlo, Nele Lindlo, Meinhard Toomik, Taimo Tammaru, Alari Preis, Andrus Remiküll, Kaido Piiroja, Aldis Saksman perega, Einar Koovits, Mariann Onkel, Martin Egert Vahtra, Helen Ruberg, Maret Takk, Villa Alfred Hooldekodu, Aasukalda Priitahtlik Päästekomando, Voldemar Zaidullin, Marge Zaidullin, Kunda Põdra Pubi, Kunda linna elanikud.

Filmis on kasutatud Eda Ahi poeemi “Tatjana kiri Oneginile” ja Michel
Houellebecqi teksti romaanist “Platvorm”.

Kasutatud muusika:
“FLYING LANDSCAPES”
autor: Ranno Nurmsaar
autor: Ranno Nurmsaar / 2016
© Ranno Nurmsaar
“DADDY’S BOLERO”
autor: Francis Goya
esitaja: Francis Goya
album: Maria Padilha / 1976
© Titulos Prefacios Unipessoal Ltd
“NOCTURNE NO.2 IN E-FLAT, OP.9 NO.2”
autor: Frédéric Chopin
esitaja: Nikita Magaloff
album: Chopin: Nikita Magaloff – The Complete Piano Music / 1979
courtesy of Philips Classics
“NOCTURNE EN MI MENOR OP 72”
autor: Frédéric Chopin
esitaja: Claudio Arrau
album: Philips 50 - Chopin: The Nocturnes, Etc / Claudio Arrau / 1978
courtesy of Philips Classics
“PIDA ME LA”
autor: Charles Benarroach / Charles Droin / Nicolas Reyes
esitaja Gipsy Kings
album: Gipsy Kings - Pida Me La / 1992
© EMI Music Publishing Scandinavia AB
“ESTRANHA FORMA DE VIDA”
autor: Amalia Rodrigues, Alfredo Marceneiro
esitaja: Amalia Rodrigues
album: Estranha Forma De Vida - O Melhor De Amália / 1985
© DEDIM | SPAutores
“I CAN CHANGE”
autor: Bobby Gillespie, Andrew Innes
esitaja: Primal Scream
album: Chaosmosis / 2016
© EMI Music Publishing Scandinavia AB
“BUDA PESTS”
autor: Remigijus Rancys
esitaja: Remigijus Rancys / 2015
© Remigijus Rancys

Filmi loomist on toetanud
Eesti Filmi Instituut / Piret Tibbo-Hudgins
Eesti Kulturkapital

© ALLFILM 2018

Meie koostööpartnerid

  • Kultuuriministeerium
  • EFI
  • Eesti Kultuurkapital
  • ERR
  • Rahvusarhiiv
  • BFM
  • Kinoliit
  • Eesti Filmiajakirjanike ühing
  • Tallinnfilm