Avaleht » Filmiliigid

Bodom (2016)

Mängufilm | Noortefilm | Õudusfilm Kestus: 85:00

Tegijate täisnimekiri

Ida NELLY HIRST-GEE
Nora MIMOSA WILLAMO
Elias MIKAEL GABRIEL
Atte SANTERI HELINHEIMO MÄNTYLÄ

Apulaisohjaaja JOUNI MUTANEN
Linjatuottaja ELINA LITVINOVA
Värimäärittelijä MARKO TERÄVÄ
VFX-suunnittelija TUOMO HINTIKKA
Valaisija ALVAR KÕUE
Steadicam & Crane SIIM KAAREL SALURI
Stunt-koodinaattori ENAR TARMO
Ilmakuvaus VILLE HYVÖNEN

Äiti PIRJO LANKINEN
Isä ILKKA HEISKANEN
Eränkävijä SAMI EEROLA
Nuori eränkävijä OTSO AHOSOLA
Nuoret VILLE SAKSELA, IIRIS KANKKUNEN
Eränkävijän ääni TOMMI KORPELA
Nuoren kundin ääni JARKKO NIEMI

Kuvauspäällikkö Suomi SANNA ÖSTMAN
Järjestäjät KRISTO JÜRMANN, TIMO SAVUNEN, SUSA-SERINA HAKAMÄKI
Apulaisjärjestäjät KRISTJAN PÜTSEP, ILKKA KARI, CASPAR ALLIKVEE
Kuvaussihteeri MARIA REINUP
2. apulaisohjaaja MARTA PULK
Tuotantokoordinaattorit KERLI KEHMAN, SAANA RÄNTILÄ, KRISTIINA SALAKA, SAKU SUKSI, ANNI WESSMAN
Rekvisitööri GERDA SAMM
Standby-rekvisitööri MATIS MÄESALU
Efektirekvisiitta ROMAN KUZNETSOV
Apulaislavastaja MARKUS PUUSILD
Lavastusassistentit VILJAR RAIDMETS, IMRE PAABO, MEINAR MÄESALU, JAAN KONTKAR
Maskeeraaja KÜLLIKKI PERT
Efektimaskeeraus KAIRE HENDRIKSON, KÜLLIKKI PERT
Prosteettiset efektit HEIGO EERIKSOO
Maskeerausassistentit GRETE LILL, SIGRIT VILLIDO, BRITT RESSAR
Apulaispuvustaja ANNA LIISA LIIVER
Puvustusassistentit KRISTIAN DANIEL ESKO, PAMELA PEEPSON
Ompelijat MOONIKA LAUSVEE, INGE VAGISTRÖM, LINDA NIINEMANN
1. kamera-assistentti JANIS JURKOVSKIS
2. kamera-assistentti MARIS PILATS
DIT CAROLYN NIITLA
KARLIS JAUNZEMS
Ilmakuvaustyöryhmä BEN DALEY, MARCO GODLES, DAVID BRICKHILL-JONES, JONY KARLSSON
Vedenalainen kuvaus MART TANIEL
Still-valokuvat RENEE ALTROV
Steadicam-assistentit TANEL MEOS, PHILIP KAAT
Videoassistentit PHILIP KAAT, ROBERT NUTT, PETER KOLLANYI
2nd Unit -kameraryhmä KALVIS KULAČKOVSKIS, HANNU KÄKI, SONJA HUTTUNEN, ANTS TAMMIK, STEN-JOHAN LILL
Best Boy TÕNIS TUUGA
Valomiehet ANDRUS ILP, JANIS KOKK
Valoassistentit SILVER SOE, MATTIAS VEERMETS, FREDDY SAUNANEN, MARKUS TYNSKÄ
Key Grip MAXIM PODOLSKI
Grip-assistentti MATTIAS VEERMETS
Äänittäjä ANTTI MÄSS
Puomi JEVGENI BEREZOVSKI
Ääniassistentti ALEKSANDR KOHHANTŠUK
SFX-koordinaattori RAUNO LINNAMÄE
SFX-teknikko RANNO KALLAS
Stunt-kuskit MARGUS TERASMEES, ROMAN NESO LAUPMAA, MERLI KÕRGMAA, PÄRT PIKKAS
Sijaisnäyttelijät KREETE TARMO, HENNA HILJANEN, MERLI KÕRGMAA, KEVIN VESALA
Catering KADRI TRAN, Riis Restaurant; TRIIN TEESALU
Catering-assistentit HELMA MATSU, ANNELI MIHHONINA
Tuotantoassistentit HENDRIK KRINAL, NELLY VOOLPRIIT, MEELIKA LEHOLA
Järjestäjän assistentit JANELI PUUSAAG, MARKUS LANGI, RAIN TETTERMANN, JAN BLOMBERG
Tuotantoharjoittelija TANJA JAAKO
Runnerit DANIL BARDAŠOV, JUULI RANTANIEMI, TOM SAXMAN
Autokuskit JUHAN HELDE, KALLE KILKANS, MAIE ROSMANN-LILL, RANNO KALLAS, RAINER JÕESAAR, TÕNIS KALVET, REIN KORK
Venekuskit ANTTI BRAX, KARI KILPIÄ, ARI-PEKKA ARPONEN, ARI LUOMANMÄKI, SIMON CHARLES
Turvasukeltajat TUOMAS TÖRNQVIST, RASMUS LEHE, ARI-PEKKA ARPONEN, ARI LUOMANMÄKI
Mekaanikot MARTIN MÄGGI, KALLE MIHKELSON
Vartiointi ALLAN KAASIK, MIKAEL LAAKSONEN, TANELI VÄHÄRAUTIO
Koirakouluttaja JAAKKO VAAHTONIEMI
Lintukouluttaja PETER RAJA
Avustajien casting TERJE KISSA, KÄRT VAINOLA, MARGUS KARU, PILLE ALASI Casting Agency Icon

Lisäkuvaukset
Tuotantokoordinaattori ANTTI PÖLLÄNEN
Lavastaja SANTTU TOIVOLA
Äänittäjä JUHA KORPELAINEN
Valaisija KARI MALMIO
Kamera-assistentti PETRI KILJUNEN
DIT KERTTU JAATINEN

Avustavat leikkaajat IIKKA HESSE, MIKKO LÖPPÖNEN, KERTTU JAATINEN
Leikkausassistentti JUUSO LAVONEN
Dialogileikkaus TUOMAS KLAAVO
Foley-äänitys TUOMAS KLAAVO
Foley-artistit VESA MERILÄINEN, ULF OLAUSSON
Foley-leikkaus VESA MERILÄINEN
Jälkiäänitys TUOMAS KLAAVO, VILI LAITINEN
Miksaus PANU RIIKONEN, OLLI PÄRNÄNEN, MEGURU FILM SOUND, SAMI SARHAMAA, KALEVALASTUDIO
Äänistudio HELSINGIN ELOKUVAÄÄNITYS OY, KALEVALASTUDIO

Kuvan jälkituotanto POST CONTROL HELSINKI

VFX-kuvausvalvonta TUOMO HINTIKKA, SAKARI RAAPPANA
VFX-tuottaja JUUSO SELIN
VFX-artistit VILLE KOIVURANTA, ILONA KOUTONEN, HILLE LUTTINEN, TERO MALINEN, KAISA-LOTTA PASANEN, MIIKA PUUSTINEN, SAKARI RAAPPANA, JUHO RÄSÄNEN

Vedenalaiskuvat
VFX-artistit JASMI RITOLA, JOONA PÄÄKKÖNEN, TOPI JALVAS, VEERA LENO, KAROLIINA SOINI, MAIKKI LEPPÄAHO, TERO MALINEN
VFX-koordinaattori KRISTIAN SIMOLIN

On-line leikkaaja JUUSO SELIN
DCP-masterointi JUUSO SELIN, JUHO RÄSÄNEN
Jälkityötuottaja TONI VALLA

Markkinointipäällikkö MARKO KÄMÄRÄINEN
Tiedotus NORA NORRLIN
Markkinointikoordinaattori ILKKA ISOKOSKI
Levittäjä FUTURE FILM, HARRY PÄIVÄLÄINEN, SAIJA HOLM, LARS BACKLUND, ANNELI BACKLUND, ALEXANDER HORN
Myyntiagentti FABIEN WESTERHOFF Film Constellation

Making-of -kuvaajat MARTIN HIMBEK, HEIKKI KIVIJÄRVI
Making-of -leikkaaja JARNO KIVELÄ
Käsikirjoituksen käännös TIMO PUOLITAIPALE
Englanninkielinen tekstitys SAMULI KAUPPILA
Ruotsinkielinen tekstitys KAJSA WICKSTRÖM & MICHAELA PALMBERG Saga Vera Oy

Storyboard-artisti OTSO AHOSOLA
Alku- ja lopputekstit JUSSI TURUNEN, MIKKO LÖPPÖNEN, SHANI ARMON
Juliste ALEN GRUJIC Balkan Art Department
Teaser-julisteet SAMI SARAMÄKI
Julistekuvaaja JAN LÖNNBERG
Traileri INTERMISSION FILM
Kirjanpitäjät AINO HYNYNEN, Ex-professo Arts Management Oy; RISTO EKHOLM, KARINA JAROŠENKO

Controller Eesti NIKOLAI MIHAILIŠIN

Lakipalvelut Suomi JOHANNA RANTANEN & SAMULI SIMOJOKI
Borenius Attorneys LTD
In-house lakipalvelut STINA MÄKELÄ
Vakuutusmeklari HANNU VANHATALO
Gamla Consulting OY Riskcraft

Erityiskiitos

ELLA & ELMO KUNNAS
ELINA, JOONATAN, RONI & OTSO HYVÄRINEN
MARKUS SELIN
JUKKA HELLE
MIKKO AROMAA
JESSE FRYCKMAN
TERO KAUKOMAA
RIMBO SALOMAA
RYAN WICKERS
KJETIL OMBERG
MISHA JAARI & MARK LWOFF
SHELLEY BROWNING, ARI ZUDKEWICH, JARED CEIZLER & everyone at
MAGNOLIA ENTERTAINMENT
JEROME DUBOZ & DANIEL COHAN
WILLIAM MORRIS ENDEAVOR

Kiitos
ANCI BENGELSDORFF
SARAH BOWEN-WALSH
TODD BROWN
AMY BUCK
ERNO BÄRLUND
MIA CASTRÉN
STEVE DAVIS
JENNI DOMINGO
AISLING DUFFY
PATRICK EWALD
GUDRUN GIDDINGS
MATTI HALONEN
BENDIK HEGGEN STRØNSTAD
JERE HIETALA
ALEC HIRST-GEE
TUTSA HUUHKA
IRMA HYVÄRINEN
MARKKU HYVÄRINEN
TORSTI HYVÖNEN
KAISU ISTO
ASKO KALLONEN
NUNNU KARPPINEN
PETRI KEMPPINEN
LASSE KILPIÄ
TEEMU KOIVISTO
ANSSI KOMULAINEN
JOUNI KORTESATO
SANNI KURKISUO
PIRJO KOSKELO
LAURA LAAKSONEN
INKA LAITINEN
ALEXI LAIHO
MATTI LINDFORS
VILLE LINNA
RIINA LIUKKONEN
LEILA LYYTIKÄINEN
TONI LÄHDE
ANNICK MAHNERT
KONSTA MANNERHEIMO
JONATAN LISSU MARILA
LAURA MUNSTERHJELM
NIILO MUSTONEN
MARKO MÄKILAAKSO
KATI NUORA
KJETIL OMBERG
VILLE PENTTILÄ
PIA PESONEN
LINDSAY PETERS
PEPPI PULJUJÄRVI
JAANA PUSKALA
JYRKI RAHKONEN
VALERIA RICHTER
ESKO RIPS
TUULA ROSSI
VERA RUOKONEN
MIKAEL "MUSCLE" RYTKÖNEN
HENRI SEPPÄLÄ
THOR SIGURJONSSON
RIINA SILDOS
EVELIN SOOSAAR
KARRI TAKALA
INGVAR THORDARSON
ALEKSI TILLI
ALINA TOMNIKOV
SALLA UDDFOLK
JANNE UOTILA
PEKKA UOTILA
KIMMO VALTANEN
RIKU VIRTA
TEEMU VIRTA
RIIKKA VIRTANEN
MIKKO VUORINEN
LEEA WASENIUS
JUHA WUOLIJOKI

FILM CONSTELLATION kiittää
SEBASTIEN BEFFA
SARA PAGLIARO
FRANZISKA SONDER
HARRI AHOKAS
TUOMAS AIRIO
NIKO ALAJOKI
PETRI ANTTONEN
ELO ARUSAAR
HANNA MÄRTHA ARUSAAR
ANTI ARUSAAR
AIJA BERZINA
JUKKA-PEKKA BOHM
JAMES BROWN
KERSTIN DEGERMAN
AMIT DEY
TAPIO ELORANTA
MARIJA ERJAVEC
ALISE GELZE
CHRIS GILL
ANNA GODAS
RICHARD S. GUARDIAN
SUSANNA HAARLA
REETTA HAUTAMÄKI
JERE HIETALA
MARKO HIETIKKO
HENNA HUHTANEN
OSKARI HUTTU
OLIVER HÄRKÖNEN
ISVA ISOVIITA
TRIINU JALAKAS
NIKO JUTILA
RIIKKA KAURANEN
ELSA KESLASSY
JAANUS KOKK
MARKUS KOKK
THOMAS KOLLI
KEIT KOLLO
KRISTIIN KÕOSALU
INGRID KÖÖSEL
JARI KOSKI
IRINA KROHN
HANNA KUNNAS
AARON KUUM
MALDAR KUUSK
JOONAS LAADUNG
TAAVI LAADUNG
TAMUR LANGI
ATTE LAURILA
ENDLA LEEN
MIKKO LEHTONEN
ANSSI LEINO
ANNELI LEPP
ANASTASIA LOBKOVSKI
EINAR LOFTESNES
JOONA LOUHIVUORI
JOHN LUNDSTEN
MAARIT LUUKKONEN
MEINAR MÄESALU
MÄRT MÄGI
IIRO MÄNNISTÖ
KAROLIINA MARTIKAINEN
ARI MATIKAINEN
PETRI MAURANEN
BRENDAN MCCARTHY
JARKKO MERETNIEMI
WENDY MITCHELL
GYDA MYKLEBUST
MARJA MYLLYLÄ
ANTTI NÄYHÄ
LUULE NIINESALU
KARRI NIINIVAARA
TIIA MÖMM
MICKE NYSTRÖM
MIKA ONNELA
NIINA OTVA
JOEY PALMROOS
EDUARDO PANIZZO
AGO PÄRNAMÄE
ANNIKA PHAM
KRISTOFER PIIR
MARKUS PIRINEN
LIIS PLATO
LUKASZ PONINSKI
KEIJO PREEM
INGRID PRINSTHAL
IAN PRIOR
ANTTI PURHONEN
JORMA PUUSAAG
JYRKI RAHKONEN
MAIJU RANTA
JUSSI RAUTANIEMI
RAIVO REBAS
KAISA ROOVER
ANTTI ROSENBOM
PETRI ROSSI
MART SAAR
STEN-KRISTIAN SALUVEER
HENRI SAVITSKI
ILONA SCHULTZ
JULIA SHORT
HEIKO SIKKA
MARINA SINIJÄRV
MONA SKRIVER
ELO SOODE
SIRJE SUBBE-TAMM
HARTTI SUOMELA
LAURA SUTINEN
TOOMAS TAMBUR
EINO TAMM
JARI TAMMINEN
THUONG TAN
HENDRIK TASA
GREISS TAUL
REGINA TENG
LIINA TIIDO
ERKKI TOIVONEN
JARI-MATTI TOIVONEN
KENNETH L. TRUELSEN
JANNE TURKKI
MIRCOS UGARTE-KIENANEN
SIIM VAHTER
SAMULI VALKAMA
MARJO VALVE
LEDA VANEVA
NIINA VORNANEN
MARGIT VÕSU
ROY WESTAD
IZABELA WOJCIK

1AUTORENT
AKUEXPERT OÜ
ANGEL FILMS FINLAND
BALTI KARUSNAHK, Marina Sinijärv
BLACKBOX STUDIO, Maldar Kuusk
OY BUFO AB
CRAMO OÜ
DELFI
EKSAR TRANSOIL, Mart Mägi
ERR
ESPOON KAUPUNKI
EVENT CATERING
FINPRO/TEAM FINLAND
GOHOTELS
HELSINGIN KATSE
HEMTEX
HOME & GOURMET
IRON HORSE
JAJAA PRINT
KUUSALU VOLUNTEER NGO
L'ERMITAGE HOTEL
MAANTEEABI OÜ
MAGNOLIA ENTERTAINMENT
MÖÖBELDAJA
NIGHT VISIONS
PALDISKI UJULA
PEETRI LASTEAED-PÕHIKOOL
POSTIMEES
PRIIT PRESS
RAKVERE SAIRAALA
RMK FORESTS
SAGADI MANOR
SAMELIN AS
SIS. DELI PURSIMIEHENKATU, Pippi, Roosa & tiimi
TALLINK AS
UUSKASUTUSKESKUS
VIIMSI KESKKOOL, Margit Võsu

Avustajat
Merilin Aaviku
Rasa Abubakir
Jette-Mari Anni
Jarmo Antsmäe
Arlette Arendi
Markus Robin Avarsalu
Marianna Black
Jekaterina Bulgarina
Alesja Doborovitsh
Denis Doborovitsh
Fred Ehasalu
Samuli Eloranta
Marcelo Green
Martin Noa Gross
Markus Haagma
Marika Heiskanen
Tamta Helaia
Edvin Hendrikson
Toivo Hinn
Rein Järv
Marko Järvsoo
Elizabeth Jõgi
Karl Herman Jürgenson
Kertu Jürima
Svetlana Jurkovitsh
Arthur Kaalep
Jane Kaivel
Hanna Maarja Kangur
Maarja Kask
Tarmo Kask
Kevin Kassihin
Thyle Kelder
Lee Kelomees
Kelly Kivirand
Jenni Korpi
Villem Kreem
Annabel Kreem
Cristina Land
Grete Laos
Anna-Eliise Laur
Marko Liiv
Marko Alari Lont
Salla-Serena Louhi
Mihail Lustin
Üllar Luup
Richard Mägar
Jana Maksimova
Franz Malmsten
Nicole Marciani
Tomi Mikkonen
Hanna-Mia Mitt
Matias Niemi
Laura Nulk
Rasmus Õismets
Marko Opmann
Andra Palu
Triinu Paomets
Karl Markus Pärt
Oskar Pihlak
Sharon Põder
Keisy Põldsam
Kristin Poljakov
Janne Prantsibel
Ralf Pullerits
Helena Puukka
Karl Hendrik Rattus
Helena Raudsalu
Sohvi Saar
Karl Mihkel Salong
Angelina Savolainen
Kalle Sepp
Miro Seppänen
Vello Soosalu
Carina Sõsojev
Kätlyn Sügis
Oskar Süvari
Anelle Tamm
Kristin Tammerand
Felix Tammi
Mari-Ann Tammik
Rene Tammleht
Markos Tarto
Stella Teimann
Holger Themas
Helene Tismus
Markus Tismus
Liisi Tombak
Lyselle Toom
Ilja Toome
Terje Toomingas
Brigitta Toomingas
Elisa Toonekurg
Cassandra Treimann
Robert Trofimov
Anita Tumash
Hanna-Kristel Valge
Joel Väli
Grete Ly Valing
Gloria Vändre
Agnes Värik
Caroly Veinberg
Hanna-Lisette Viilma
Elysia Vilmer
Miina Vilo
Elise Vurma

YHTEISTYÖSSÄ

Restel - Janne Ojalehto, Gabor Pusztai, Kati Litmanen
Burger King
Tallink
Varusteleka – Toni Suokas
Ramirent – Veikko Lehtola

Norwegian International Film Festival Haugesund
Finnish Film Affair
Frontières Marché de coproduction internationale

This film has participated in the European Genre Forum

Kamerakalusto
CINEUNIT LTD

Valokalusto
HIGH VOLTAGE LTD

Grip-kalusto
MAX GRIP LTD FOOKUS POOKUS

Äänikalusto
B6 STUDIOS

DOLBY ATMOS

“GET IT CHEAP” 
(L.O. Burgess, A. Maldonado, F. C. Santacruz, C. Blaze)
Upright Music
Blazed Out Music
Licensed from Upright Music

“YOU GIVE ME SWEET LOVE”
(M. Ptas, C. Webber)
Upright Music
Zone Plus
Licensed from Upright Music

“DRIVIN’”
(J. Lewis)
Upright Music
5 Alarm Music
Licensed from Upright Music

Tuotantotuki
Suomen elokuvasäätiö – Hannu Tuomainen & Kaisu Isto
Estonian Film Institute - Piret Tibo-Hudgins, Eda Koppel, Kristina Märtin

Future Film
Film Constellation
Post Control Helsinki
Nelonen
Elisa Viihde
Nordisk Film & TV Fond
Nordic Genre Boost
Villilä Studiot
Nordic Genre Invasion

Yhteistuottaja
Münchhausen Productions
TANELI MUSTONEN elokuva
ALEKSI HYVÄRINEN tuotanto

BODOM
© Don Films MMXVI

Meie koostööpartnerid

  • Kultuuriministeerium
  • EFI
  • Eesti Kultuurkapital
  • ERR
  • Rahvusarhiiv
  • BFM
  • Kinoliit
  • Eesti Filmiajakirjanike ühing
  • Tallinnfilm